bugün

tarihteki unutulmaz ayarlar

dönemin cumhurbaşkanı cemal abdunnasır seyyid kutub şehit edilmeden önce kendisine şu teklifte bulunur "şimdiye kadar ki, söz ve hareketlerinde yanıldığını beyan ederek cumhurbaşkanı cemal abdunnasır' dan özür dilediğin taktirde, idam hükmünü bozacak ve seni serbes bırakacaktır ".seyyid kutub bu teklif karşısında şu cevabı verir; "eğer idamı hak etmiş olarak hakkın emri ile ipe çekiliyorsam buna itiraz etmek haksızlıktır eğer batılın zulmune kurban gidiyorsam batıldan merhamet dileyecek kadar alçalamam" seyyid kutub' un bu sözleri onu ebedileştirdi ve tüm islam aleminde örnek ve önder bir mücahid olarak tanınmasına vesile oldu.

mahkeme heyeti onu idama mahkum ettiğinde kutub'un ağzından şu sözler dökülmüştü:

“eğer hakk'ın kanunu ile mahkum edilmişsem ben hakk'ın hükmüne razıyım. eğer batıl kanunlarla mahkum olmuşsam ondan çok daha üstün bir düşünceye sahip olduğum için batıldan ve münafıklardan merhamet dilemem. allah'a şükürler olsun ki on beş sene cihad ettikten sonra bu mertebeye ulaştım. ben yolunda yaptığım iş için asla özür dilemem. namazda allah'ın birliğine şehadet eden parmağım asla bir tağutun hükmünü onaylayan tek bir harf bile yazmayacaktır.

ayar arıyorsanız ayar buradadır. kutlu şehid. selamun aleyküm.