bugün

inci sözlük ün ahmet abi ye cevabı

umursanmaması gereken cevaptır.

hiç sevmediğim sanal platform inci'nin, bu şekilde, milletvekili çıkararak gösterdiği tepkiyi haklı bulabilirdim aslında. fakat milletvekili adayı olarak, tepkinin odak noktası konumunda bulunacak kişi de işin blincinde olmalıydı. umutlanmamalıydı. işin gırgırında, geyik yapma amacı ile yola çıkmış biri olmalıydı. belli bir eğitim seviyesine sahip, belli bir genel kültür birikimi olan fakat aptal rolü oynayan, gönüllü olarak bu rolü devam ettiren biri olmalıydı. hani incisözlük üyeleri derler ya hep; "biz akıllı rolü yapan salklar değiliz, salak rolü yapan akıllılarız" diye... aynen o misal.

ama benim de sempati duyduğum ahmet ağabey, hepimiz kabul ederiz ki kandırılmaya, kullanılmaya müsait insanlardan olabilir. öyledir demedim, dikkatinizi çekerim. kandırılmaya müsait olması muhtemel, saf (kötü anlamda değil) bir insan olabilir. takip ettiğimiz ve gördüğümüz üzre, kendisi umutlanmış, işin bilincine varamamış halde hayallere dalmış, ortada bir ironi olduğunu anlayamamış veya anlamak istememiş bir ağabeyimizdir. bir hayal kırıklığı yaşaması kaçınılmazdır. bu noktada, incisözlük'ün, ahmet abiyi kullandığından bahsetmek de mümkündür. aksini kanıtlayamazsınız. açıklamanın hiçbir değeri önemi yoktur.
(bkz: napak inanak mı panpa)
(bkz: hadi başka kapıya)
güncel Önemli Başlıklar