bugün

bir kız sevgilinin 1 senelik yaklaşık masrafı

sevgilisine ve tekrarlanma durumuna göre değişen masraflar...
ben size kalemleri söyleyeyim, siz hesabını yapın...

sinema; ben ayda bir olması taraftarıyım. mühendis adamız hacı, internette bedava varken para vermek koyuyor. ama sosyalin rutinine bağlı olarak hatun da ister tabi, yapcak bişe yok yani...

yemek; panpa bu yemek işlerine bi' çözüm getirmek lazım. vejeteryan (sanırım doğru yazdım) biriyle asla beraber olmayın! amk iki marula hayvan gibi para ödersiniz! gidin bi' tavuk dönerciye, ucuza halledin. oha amk efektinizi duydum merak etmeyin ama anahtar kelime 'salaş'... ha illa baydöner'de iskender yiyecem benim götüm kaşınıyor diyorsanız da, saygıyla eğilirim bu kaşıntınız karşısında.

eğlence; şimdi eğlence anlayışınıza ve hatunun dışarıda kalma süresine göre değişir bu. benim için istiklal'de iki bira içip, orada sohbet etmek de eğlencelidir, beşiktaş'da sahilde bankta oturmak da... biz de biliyoruz gece partilere gitmeyi de... belli bi' yaştan sonra sarmıyor sanırım. öğrenciyken süper oluyor bak, o ayrı...

doğum günü ve özel günler; hiç hatırlamıyorum panpa. yani bu özel gün zımbırtılarını, doğum günlerini. işime gelmediği için değil bak... cidden hatırlamıyorum. ama el emeği göz nuru hediyeler her zaman daha iyidir. masraf gözüyle bakmıyorum bu sefer, hediye vereceksen, paramla seni mutlu ediyorum mesajı yerine, emeğimi koyuyorum lan ben bu aşka mesajı yeğdir.

tatil; bir yere bağlı kalmayın panpa. tatil olayı güzeldir. eğer gidebiliyorsanız sevgilinizle, bunda hiçbir masraftan kaçınmayın. 5 yıldızlı, her şey dahiller göz boyar hep. ulan o kadar para verdik diye diye, 1 haftada ikiniz de duba gibi olursunuz. pansiyonlar daha güzel, tatili geçirmek adına... daha çok gezersin, daha çok eğlenirsin ama biraz daha pahalıya gelir...

kondom; şimdi bu kalem en önemli kalemlerden. belki de en özel kalem... ya hiç ödenek ayırmazsınız ya da seri halde en ucuzunu ve kullanılabilirini ararsınız. direkt söyleyeyim; ok hisset kullanmayın. patlıyor. bildiğin patlıyor lan bu... ciddi bir tüketici olduğunuzda, ciddi bir tutar ayırırsınız kondoma da...