bugün

star wars knights of the old republic

two-weapon fighting oynarken accuracy nin yüksek olup boşa saber savurmamak için str sinin yüksek olduğu bir karakter yapmak, bunun için de soldier sınıf şeçmenin mantıklı olacağı oyun. bu zaten herhangi bir rpg de dps rogue yaratmıyorsanız standart bir durum. herneyse, buna kotor sistemini ekleyecek olursak işler mükemmel bir power play e doğru yol alabiliyor. şimdi oyunda flurry diye defansı azaltıp bir turda 2 vurmanızı sağlayan bir feat var, bunun two weapon fighting le birleştiğini düşünün. ne etti ? tur başına 3 vuruş. neden 4 değil ? çünkü bu feat sadece main hand weaponı etkiliyor. bu kombinasyona master speed eklenirse tur başına saldırı sayısı 5 e çıkıyor. peki dual-wield saber kullansam olur mu ? şimdi, öncelikle kristal slotunuz 4 olabilecekken 2 ile yetineceksiniz*. bunun dışında critical şansı single a göre daha düşük. ancak base power single dan bir miktar yüksek. yine de 2 sabera ayrı ayrı verebileceğiniz farklı nitelikte kristaller power play'i daha anlamlı kılacak: critical arttırıcılar, stun effekti verenler, droid killerlar vs. bunun dışında oyunu kurallarına göre oynamak istiyorsanız off-hand için short saber kullanmanız önerilir. zira balanced olduğu için 2 long saberla 1 short- 1 long accuracy sini yakalamanız olanaksız. ayrıca master two fighting weapon ın bile max. yapabildiği off-hand'e verilen penaltıyı -2'ye azaltabilmek. yani short saber off-hand de olsa bile ufak bir penaltı alacaksınız. tabii bunu siktir edip bamya gibi duruyor lan bu diyip 2 long a rahatlıkla dönebilirsiniz. zira power play dedik, soldier class tan gelen onca feat ile jedi consular olursak edinebileceğimiz tonla force point var ve ayrıca kotor gibi minor management istemeyen kolay ama çok zevkli bir rpg den bahsediyoruz burada. jedi guardian olup power play in dibine vurabilirsiniz ancak wisdom a str ve dex sebebiyle çok puan ayıramazsanız sıçtığınızın resmi.jpg konumuna düşebilirsiniz. partiye bir heal attım force kalmadı lan demeyin sonra.

tüm bunlar dışında bir de level geciktirme olayı var, telos tan yan görevleri yapmadan ayrılıp en kısa sürede jedi olmak gibi. ben oynarken o olaylara girmiyorum. ufak bilgi verecek olursam oyundaki level cap 20. bu da 2/18, 5/15, 7/13, 8/12 gibi main class+jedi class yaratmaya olanak sağlıyor. jedi a ne kadar çabuk geçerseniz o kadar çok force power ediniyor ve daha fazla jedi leveli aldığınız için force pointleriniz de daha fazla oluyor. bu olay aslında daha çok scoundrel için. zira featler zaten az ve daha çok force power almak elzem gibi hard seviyesinde. power play oynarken biraz zorluk istiyorsanız, az olan skill puanları ileride nasılsa forcela sağlanacak heal öngörülerek treat e değil de pursuade ve repair a yatırılabilir. repair hk47 için. başka karakterin repair ı kullanılarak hk47 özellikleri açılamıyor. ha kullanmam ben hk47 yi diyorsanız gelecek xp lerden siz mahrum kalırsınız ben değil. daha önce soldier sınıfıyla oyunu 18 de tamamlayabildiğimi söylemiş miydim yukarıdaki bir başka entry de. ha işte o, bunun gibi mallıklar sebebiyle.