bugün

sözlük yazarlarının itirafları

aslında onun mavi gözlerine ilk bakışta aşık olmuştum sözlük...
çok güzel olmasına rağmen masum bebekler gibi çekingen tavırlarına aşık oldum sonra sözlük... bu kadar güzel bir kız olduğu halde şimdiye kadar hiçbir erkekle değil arkadaş olmak, konuşmaya bile çekinmesine, sessiz sedasız okula gidip gelmesine, hiçbir erkekle konuşmamasına aşık oldum sözlük... onunla ilk konuştuğum andan itibaren bana hiçbir umut vermeyecek gibi konuşmasına aşık oldum sonra... ilk olarak benimle sevgili olmasına aşık oldum... telefona bakınca acaba ondan mesaj gelmiş mi diye heyecanlandırmasına aşık oldum sözlük... hayatında ilk defa bana "aşkım" demesine aşık oldum...okulların açılıp onunla gerçek hayatta ilk defa görüşmek, ona sıkı sıkı sarılmak, mavi gözlerine bakarak ona masallar anlatmak için sabırsızlanmaya aşık oldum sonra...

neden o gece o kadar içtim ki? neden o gece başka numaradan onun sadıklığını denetlemek için onu aradım ki? ben bir salağım diye ne kadar söylensem kar etmezdi... etmedi zaten...

ben nerden bilebilirdim ki fazla saf kızı başkaları da kolay kandırabilir... (asıl saf benmişim şimdi onu yazacağım.)
mavişim dediğim güzel gözlü şeytanın kankam dediği kişinin (bu kişi erkek) lafıyla benden ayrıldığını çook sonradan öğrendim. yanına yakışmıyormuşum.
kız benden ayrılmak için bahane arıyormuş zaten.
ben de bahanesini eline verdim.
6 ay oldu benden ayrılalı... şimdi kankam dediği kişiyle birlikte...
itiraf ediyorum sözlük, çok sevmek boynuzlanmaksa ben boynuzlandım evet, kabul ediyorum.