bugün

hıncal uluç

--alıntı--

"ulan siz fazilet bezirganlığı yapabilir misiniz?.."

genç bir kadın öldü gitti....
allah gani gani rahmet eylesin..
allah yakınlarına sabırlar versin...
iki günden bu yana, defne joy foster hakkında yazılanları, herkes gibi bende okuyorum..

ancak, bu sabah hıncal efendinin(!) yazdıklarını okuduğum zaman, "ben bu düşünce yapısına sahip olan biri ile, çok uzun bir zaman ertekin’in kahvesinde saatlerce nasıl oturup uzun uzun sohbetler ettim ve bir çok özel konularımı nasıl anlattım diye kendimden nefret ediyorum"...

yaa...arkadaş!..

madem, bu kızı tanımıyorsun, hiç bir şekilde bir dakika bile bir yerde oturmamışsın ve konu hakkında hiç bir detay bilgiye sahip değilsin, o zaman bugün yazdığın bu yazı, insanları kendinden sadece nefret ettirmekten başka ne işe yardı!..
bir başka gazetede köşe yazarlığı(!) yapan, bir başka hayasızın dediği gibi "kimseden korkmadan, çekinmeden gazetecilik yapın", falan gibi bir savunmaya sığınacaksanız, o zaman size iki çift lafım var...

eyy... felaket tellallığı yapanlar!...
eyy... allahtan korkmaz, kuldan utanmazlar!...

rahmetli olmuş genç bir kadın..
çok büyük bir hata da yapmış olabilir...
belki çok şımarık da olabilir...
düşüncesizce davranmış olabilir...
alkollü olabilir...
hatta, geç bulduğu bir şöhretin altında ezilmiş, o şöhreti taşıyamamış da olabilir...

ancak bu genç kadın, öyle veya böyle öldü efendiler öldü!...
küçücük daha bebek sayılan evladına doyamadan öldü!..

biraz bekleyin...
daha vücudu soğumadı!..

aradan bir zaman geçsin, doğrular resmi makamlarca açıklansın, şayet varsa bir anormal durum o zaman zehirinizi kusarsınız!..
siz ikiniz ve sizin gibi düşünen köşe yazarları(!), gazeteciler(!)...

ulan, bu kadar cesaretli, dürüst olarak mesleğinize saygılı birileriydiniz de;
- bu güne kadar yüzlerce defa aynı şekilde ahlaksızlık yapmış ve hala yapmaya devam edenleri,
- uyuşturucu müptelası olmuş şöhretleri,
- her gece başka bir adamla düşüp-kalkanları,
- ahlaksızlığı kendine sermaye edinmiş, organizatör-menajer maskesi takmış ama gerçek mesleği muhabet tellallığı olanları,
- yaptığı hayati öneme haiz hataları ile, insanların hayatını karartan şerefsizleri,
- uyuşturucu operasyonların da adı geçen bazı meslektaşlarınızın karılarını
niye yazamadınız da; bu hiç bir desteği olmayan, sadece yaşamını idame ettirmek için hasta hasta çalışan genç bir kadını, gıyabında bu denli küçük düşürmeye çalışıyorsunuz?..

torunu yaşındaki kızları kucağına oturtanlar....
elalemin kızına-karısına, çalıştığı gazetenin çalışma odasında taciz eden bazı şerefsizler!..
ulan!... siz "fazilet bezirganlığı" yapabilir misiniz?..

gün gelecek, sokakta dahi yürüyemeyecek hale geleceksiniz!...
allah bana, sizin düştüğünüz o durumları, o günleri de gösterecek inşallah...

bu arada o ahmet altan’ın oğluna da bir çift sözüm olacak...
bu genç kadın, büyük bir hata yapmış olabilir ama sen yaptığın o son derece çirkin açıklama ile hayatın boyunca vicdan azabı çekeceksin....
o talihsiz açıklamayı yapana kadar, keşke yalan söyleseydin..

delikanlılığa yakışmadı!...

--alıntı--

sacit aslan