bugün

tanıdık yada tanımadık herhangi bir insanın bize söylemesi durumunda yerin dibine gireceğimiz cümledir.
(bkz: sümük)
(bkz: sümük yemek)
halbu ki, yadırganmaması gereken bir olaydır. burunda sümük olmayacaktı da, ne olacaktı? sorusu gelir insanın aklına.
başlığı okuyan kişilerin refleksle kontrol yapması muhtemeldir.
asla kullanılmaması gereken cümle. zira onun burnunda sümük varsa size nedir? siz kendi burnundaki sümüğe bakınızdır. insanı umumi ortamlarda yerin dibine sokmanın ne anlamı vardır!?

bi de bunun daha iğrenç bir çağrışımı vardır ki akıllara zarar, muhtemelen boş bakınız

(bkz: dötünde bok var)
insan karşısındakine karşı büyük bir kin duyduğu zaman, söylemesi kişiye adeta bir çekic darbesi gibi inecek sözdür. size yöneltilmesi durumunda büyük bir sakinlikle "işte insanlık hali" derseniz sizi mat etmeye kişinin kendisi mat olacaktır.
cocuklarin umursamayacagi durumsal

+baksana olm x'in burnunda sumuk var
=benim de var baaaak hem de kocaaaman gosteriiim mi ?
aslında yakın bir arkadaş tarafından söylendiğinde çok da nefret edilesi bir durum değildir,zira arkadaş sizi başkalarına rezil olmanızdan kurtarır bir şekilde.
-burnunda sümük var hükmü.iğrennççç
+senin de var.
-senden bulaştı bana grip.soguk almışın sen.sogukta gezme
+illa uyaracan demi_?
-kişiliğim bu benim.
+aferim sana.
+ burnunda sümük var
+ evet kalbimde de aşk var, aşk acısı var, o sümük ağlamaktan, fırrrkk !
Denize veya havuza giren bir insanın sudan çıktıkdan sonra yaşadığı olaydır.Yanında kim varsa ona bunu söyler.
rezil etmek amacıyla söylenirse "ya ne olacaktı" diye karşılık verilesi cümledir. bir de iyi bir insan sizi uyarmak için bunu söyleyebilir. ve bu kişiyle fazla samimi değil ise insan feci şekilde utanır. hayatının geri kalanını burnunu kontrol ederek geçirir.
(bkz: yer yarılsa da içine girsem denilen anlar).
\\burnunda sümük var
//yalamak istermisin aşkım *
\\*

\\burnunda sümük var
//yalamak istermisin aşkım *
\\tamam tamam uzan hadi dizime *
-seni seviyorum ayten
+kadir burnunda sümük var
-evlen benimle
+ay kadir al şu sümüğü tiksiniyorum
-???
- burnunda sümük var.
+ ne olmuş? seviyorum doğallığı hıh...
umum içinde söylendiğinde, göğüste yumuşatılarak seninde götünde bok var diyerek karşı atağa geçilebilecek densiz denyo çıkışı.
(bkz: iğrençsin artı hayvansın)
ilişkinin gelişimi açısından yeni tanışılan kişiye söylenmemesi, görmezlikten gelinmesi daha hayırlıdır.

- şey, burnunuzda sümük var sanırım.
+ ben o
- anlamadım. sümük diyorum sümük
+ ben diyorum o et beni
- ben sanmıştım ki
+ bi siktirip gidiniz acilen
- oldu memnun oldum bay.
- ayşecan ben seni sev..
- burnunda sümük var ali
- hımm şey hık mık gitti mi?
- evet.ne diyordun?
- s.ktir et!
-burnunda sümük var.
+götümde olcak hali yok heralde.
arkadaş ortamında bir arkadaşına sesli bir şekilde söylenebilecek en ibnece söz.
(bkz: götün göğemi erdi)
<burnunda biseyy var. silsene.
>sanane lan
genelde "burnunda bir şey var." şeklinde kurulan (ki o şeyin ne olduğu çok bellidir her zaman, başka ne olabilir ki) uyarıcı, utandırıcı cümledir.
sussam gönül razı değil durumudur.
söylenmesinin ve duyulmasının inanı çileden çıkardığı durumdur.