bugün

entry'ler (1312)

tramvay

Beykozda neden yok anlamış değilim. Metro gibi maliyetli değil ve hızlı tamamlanabilir bi ulaşım aracı. Metro yapamıyorsan tramvayı çok görmeyeceksin.

bayern münih

mönchengladbach Karşısında 58 dakikada kalesinde 5 gol gören takım. içimin yağları eridi valla, nedir bu dünya futbolunun sizden çektiği. Nasıl oluyormuş görün şimdi.

emir timur

hayat bazen ho-han-yeh’in kanında kut olup, Timur’da olmaması gibi…

aldatılsanız affeder misiniz

bol keseden sallayanlara bakmayın. Uluslararası literatüre göre çiftlerin %60’ı ilişkisine devam ediyor. Tabii bu devam etme kriterleri cinsiyete göre ciddi farklılıklar içeriyor. Yine de kimsenin başına gelmesin.

tamer karadağlı nihal yalçın vakası

Hollywood da oynamış bir oyuncu ve görgüsüz bir kadın görüyorum başka bir şey değil.

zeynep bastık ve edis in seksi dansı

benim ahlakıma ters. Avrupalı değilim ben.

listerine

aşırı iş gören şey.

mbaye diagne

faul diyen ağlak kuşlar galatasaray marsilya maçındaki boey-payet pozisyonunu izlesinler. Avrupa’da bu tarz ikili mücadelelere düdük çalınmıyor. Ama bizim ligimizde herkes kendini yere atmaya alışık olduğu için tuhaf geldi. Ulan penaltı pozisyonunda bile rizeli oyuncu boş kaleye yuvarlama şansı varken Berkan’ın ufacık müdahalesinde kurşun yemiş gibi kendini fırlattı sırf kırmızı kart ve penaltı olsun diye. Evet karar kesin doğru ama istese golü atardı. Çirkeflik işte böyle geçirirler sonra size.

filozof atakan unutuldu

Bugün twitterda da aynı cümleye denk geldim. Demek ki çok da unutulmamış.

çocukların psikopatlaşması

Bir mizaç var bir de karakter. Karakter kişiliğimizin ahlaki yönüdür mizaç ise doğuştan gelir.

Sinirli bi yapıda olmak, sabırsızlık, hareketli olmak mizacınızdır ve değiştirilmesi zordur ancak kontrol altına alınabilir. Fakat yalan söylemek, cimri olmak, dürüst olmak gibi özellikler sonradan öğrenilir yani çevrenin bir ürünüdür.

Bu yüzden gözlemlenen davranışın türüne göre değerlendirme yapmak gerekir.

alkol yasaklansın kampanyası

katıldığım kampanyadır. Taciz, tecavüz, trafik kazası, cinayet ne ararsanız çoğu haberde alkollüydü yazısını görürsünüz. Bir de ayık olmadıkları için taksir ile suçtan doğru düzgün ceza da almazlar. Götünüze bira şişesi girsin.

çalışma hayatının tek cümlelik özeti

Her gün patron zengin etmek için kalkmak 6’da.

yazarların en son bitirdiği kitap

sür pulluğunu ölülerin kemikleri üzerinde.

türkiye nin nato üyeliği

Bugün Kore’ye neden asker gönderdik diyen aptallar NATO’dan çıktığımız anda Rusya’nın içimizden geçeceğini bilmiyorlar herhalde.

16 eylül 2021 kazandığım okulumu okuyamamam

Başlığı açan arkadaşa inanıyorum ama başarı bursu nasıl çıkmaz anlam veremedim. Bizim dönemde 2 bin liraya kadar burs alan tıpçı arkadaşlar vardı. Ki şu puan ve sıralama benim okuduğum şehirdeki tıp fakültesinden çok daha iyi.

özel hayatını herkese anlatan insan

Karşınızda dinleme kültürü olmayan biri varsa anlattıklarınıza yazık oluyor. Sonra keşke içimde kalsaydı da anlatmasaydım diyorsunuz. Bu yüzden seçici olmak gerek.

sivrisinek

yaz boyu rahatsız etmemişlerdi eylülün ortasına geldik kulağımın dibinde vızır vızır ötüyorlar.

16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı

boşuna ümitlenmeye gerek yok döşeyecekler maalesef. Türk takımlarının Avrupa’ya gitmesi yasaklanmalı. Makas baya açıldı. Fenerbahçe’si Beşiktaş’ı yok hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz. Boşuna izleyip de sinir stres sahibi olmayın.

Edit: ulan yoksa? Bu defa da şu oyunun üstüne babel girerse söverim cidden.

Edit2: kazandık bee gerçekten çok iyi futbol oynadık sıra fb’de hadi bakalım.

24 yaşında olmak

Kıymeti nasıl bilinsin gelecek kaygısından gözünü mü açabiliyorsun sanki.

islamla şereflenmek

inşallah hepinize nasip olur. Ölmeyecek gibi yaşıyorsunuz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.