bugün

entry'ler (1334)

sözlük psikologları

Kimisi işinde gücünde olup sözlüğe Pek az uğrar.

seni istiyorum diyen insan

ne istediğini bilen insandır.

galatasaray

hoşgeldin 19-20 sezonu. Aynı o sezon gibi hissettiren takımım. O sezon da kağıt üstünde kadro çok iyiydi ama asla gol bulamıyorduk. Üstüne sıkıcı futbol da cabası. Nefret ediyorum bu kısırlıktan.

izmir belediyesine hep alevilerden alınması

hem partiyi hem de belediyeleri alevi/hdpli ile doldur sonra da yüzsüz yüzsüz tuvalet terliği de olsa oy vereceksiniz de. (bkz: kırmızı ve laik akp)

gülşen in tutuklanması

imam hatip mezunu biri olarak söylediği cümleyi çok da iplemedim açıkçası. imam hatiplilerin de taktığını düşünmüyorum yaygara koparan tayfanın amacı boş gündem oluşturup halkın dikkatini asıl önemli konulardan uzaklaştırmak.

Millet açlıktan evine ekmek götüremiyor, bunların derdi yok o konserde götünü açmış, yok diğeri başörtüsüyle psikolog olamazmış gibi boş boş tartışmalar.

Bu arada lisede en çok dinlediğim şarkıcı gülşendi. Beni durdursan mı albümünü başa sarıp sarıp dinlerdim. Kardan adam, yatcaz kalkcaz ordayım, kendine müslüman, ırgalamaz beni, seyre dursun aşk… ne dinlerdim be. Konserine bile gitmiştim. biz sapık değiliz, senin de tutuklanmanı gerektiren bir durum yok bana göre.

timurlenk

kanında kut yoktur. Türk töresi gereği emir timur unvanını kullanmıştır. Moğol Altınorda devletini yıktığı için yüzyıllar boyu ruslar başımıza bela olmuştur.

22 ağustos 2022 fenerbahçe adana demirspor maçı

iki takımı da tebrik ederim. Süper lig değil de sanki bundesliga maçı gibiydi. Keşke ligdeki tüm takımlar bu şekilde atak oynasa da biraz futbol izlesek.

yalnız mı yanlız mı yalınız mı yanılız mı

yalnızız. (bkz: Peyami safa)

19 ağustos 2022 ümraniyespor galatasaray maçı

Giresun Ümraniye gibi 2. sınıf takımlara karşı böyle oynuyorsak vay halimize.

eziklik psikolojisi

literatürde aşağılık kompleksi Olarak geçen bir garip psikoloji.

erenköy

istanbul’un en nezih semti. öğleden sonra manitle buluşmak için geçeceğim.

başörtülüler psikolog olamaz

ne bilimsel ne de etik açıdan bir karşılığı olmayan söylem. Terapistin nötr olması davranışsal ve zihinsel olarak gerçekleşen bir eylemdir. Dış görünüş itibariyle Aynı fabrikadan çıkma gibi bir terapist imajı düşünemezsiniz. bu açıdan bakarsak mavi saçlı, kel, başörtülü, kısa saçlı, top sakallı gibi birçok dış görünüş için de bir şema oluşturmuş olursunuz. Terapist başörtüsü takınca size tebliğ etmiş olmuyor, öğrendiği danışma tekniklerini uyguluyor sadece. He siz derseniz ki falanca görünüme sahip bir psikoterapist benim yaşam tarzımdan dolayı bana ön yargılı yaklaşabilir, o zaman onu tercih etmezsiniz bu kadar basit.

anadolu efes

bu sene birkaç EuroLeague maçına stada gittim, keyifli maçlardı. Ama nedense takımı yerden yere vurup duruyorlardı o zamanlar. Bu gece Şampiyon olup gerekli cevabı verdi. Tebrikler anadolu Efes.

erşan kuneri

az önce bitirdim. gayet eğlenerek ve gülerek izledim millet ne diye bu kadar giydirmiş anlamadım. Cem Yılmaz’ın üretkenliğini devam ettirmesi dileğiyle.

ümit özdağ

Sağcı solcu iktidar muhalefet demeksizin herkese geçiriyor. hislerime ve düşüncelerime bu kadar tercüman olan başka bir siyasetçi yok. Solcu müptezellerin danışıklı dövüş, muhalefetin oylarını bölüyor muhabbetinden gına geldi artık. Sizin 20 yılda yapamadığınız muhalefeti yaptı adam daha ne yapsın.

mukan kağan

birinci göktürk devletine en parlak devrini yaşatmıştır. ikinci göktürklere (kutluk devleti) en parlak dönemini yaşatan ise kapgan Kağan ile bilge kağandır.

baturay özdemir

Son zamanların parlayan yıldızı. Diğer komedyenler gibi birbirinin aynısı değil ve tarzı aşırı hoşuma gitti. muhtemelen gelecek yıllarda kendisinden epey bi söz ettirecek. Hele siyasi espirilerine ayrı bir parantez açmak lazım.

ümit özdağ

bu gün Ermenileri anan Ali babacan ve Sezgin tanrıkulu gibi isimlere gerekli cevabı vererek 2-0 öne geçmiştir ve emin adımlarla ilerlemektedir. Siyasi dediğin böyle kararlı olmalı.

dyson

çeyizim için alacağım bundan. 12 bin civarı falan bir fiyatı var sanırsam ki. olsun problem değil. Günümüzde ne ucuz ki?

converse

kadınlarda ve küçük ayaklı erkeklerde şık duran ayakkabı. Tabii bu söylediğim all star chuck taylor yani klasik modeller için geçerli. yoksa weapon cx modeli erkekler için de tercih edilebilir. şu an itibariyle fiyatları 1000-1500 Türk lirası arasında değişkenlik göstermekte olup bizim gibiler için alması epey zor bir hale gelmiştir.