bugün

entry'ler (29)

sozlukte yazarligi becerememek

Arkadaşlarınızın belli saatlerde girip başlıklara bakarak yazılara cevap vermesini yada başlık açarak (bkz: ukte)vermesine heves edip ( benim neyim eksik arkadaş diyip ) yazar olmaya kalkışmaktır.
Sonra arkadaşınızın üye olduğu sözlüğe üye olup onun yazdıkarına eklemeker ve yorumlar yaparak çaylaklık seviyesinden yazar olma seviyesine gelmek için beklemek. Yazarlığınız onaylandığı zaman ise hah işte artık yazar oldum edası ile başlık açmaya kalkmak ve bunu eline, gözüne,yüzüne bulaştırmaktır..

3 lbs

DiziMax'in sevilen dizisi ama güzel olan dizi'nin ismi 3 lbs ( yetişkin bir insan beyninin ortalama ağırlığı olan 1.350 gram )olmasın'dan almış..

30 agustos 2007 zafer bayrami

Kim olduğumuzu ,ecdatlarımızı, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü hatırlatan büyük coşku.

dünyanın en muhteşem üçlüleri

iYi,KÖTÜ,ÇiRKiN

29 agustos 2007 olasi gazete mansetleri

Daily Express
The Daily Mail
Daily Mirror
Daily Star
Financial Times
The Guardian
The Guardian Weekly
The Independent
The Sun Online
Sunday Mirror
Sunday People
Telegraph.co.uk
The Times
Los Angeles Times
Washington Post
Boston Globe
Washington Times
Al-KNews
Al-Rai
Al-Youm
Algérie Presse Service
Al-Baath (Damascus) ar
Al-Fedaa
Al-Jamaher
Equipe, L'
Europe 1 (Paris) fr
Express, L' fr H
Figaro

AVRUPA basını gözüyle..
1.laik TÜRKiYE ılımlı islam'a yakın olan ABDULLAH GÜL'Ü 11 CUMHURBAŞKANI OLARAK SEÇTi
2.Ordu YEMiN TÖRENiNE KATILMADI.

hadi bakalım hayırlısıı

anneyi özlemek

Başlığı okuduktan sonra yaptığım ilk iş annemi aramak ve sesini duymak oldu..
seni çok özledim anneciğim , seni çok seviyorum annecim..

inek heykelleri

benim bir anlam veremedigim sergilerden bir tanesi

istanbul, 01 Ağustos – 31 Ekim 2007 tarihleri arasında, sanatçılar, ünlüler ve halk tarafından dekore edilmiş, rengarenk boyanmış fiberglastan yapılma gerçek ebattaki inek heykellerinin Nişantaşı’ndan Maslak’a kadar caddeler, müze bahçeleri ve alışveriş merkezlerini süsleyeceği, dünyanın en büyük halka açık sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Ve elbette şehir de 12 hafta boyunca unutulmaz ve sihirli bir atmosfer yaşanacak. istanbul'a yapılacak en güzel sihir bence trafik sorununun çözülmesi olacak.
CowParade bugüne kadar, Paris, Londra, Şikago, New York, Stockholm, Buenos Aires, Atina, Edinburg Lizbon gibi dünyanın birçok büyük şehrinde başarıyla gerçekleştirildi. Bugün gittiği her yerde kendisini takip eden istikrarlı, uluslararası bir hayran kitlesine sahip. CowParade istanbul, istanbul ve Türkiye’de bugüne değin düzenlenmiş en popüler sanat etkinliği olmakta iddialı. Dünya şehirlerindeki örnekleri gibi bu serginin istanbul’a önemli ekonomik ve kültürel etkiler bırakacağına hiç şüphe yok.

Ha bu heykelleri başka modellerini ne zaman yaparlar acaba.

yalniz yasamaya karar vermek

yanlızlık her insanın başına gelmiş, geldiğinde bazen ders alınmış bazende kader denilerek savılmıştır.
Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsaydı yalnızlık olmazdı... Yalnız olmak, yalın, tek olmak. Peki kalabalıklar arasında yaşandığı söylenen yalnızlıklar? Onlar bir anlamda paylaşılmıyor mu diğer yalnızlarla... Demek ki yalnızlık tek bir kavramı, tek bir duyguyu içermiyor, içinden başka duygular, sorunlar çıkarabilmek olanaklı. "Yalnız yaşıyor". Bu cümleyi bir başka ülkede, örneğin ingiltere'de söylediğinizde, insanların akıllarına gelen, dingin, başarmış biridir. Oysa bizim ülkemizde veya benzer özellikteki ülkelerinde söylendiğinde "vah vah" eklenmese de, siz o tınıyı alırsınız. Kalabalıklara doğan, kalabalıklarla yaşayan toplumlarda kesinlikle bir sorunken yalnızlık, batılı birçok toplumda bireyselleşmeyi, kendine yetebilmeyi anımsatır. Toplumsal özelliklerimiz yalnızlığımızın anlamlarını etkiliyor. Ve yalnızlık üzerine her türlü edebiyatın bu denli yoğun olması da bundan doğuyor belkide. Sonuç: Korkumuz yalnız kalmak, tehdidimiz ise yalnız bırakmak.

yanlız kalınığında yapılacak en güzel şey ise ;erkin koray'ın parçasını dinlemek

Bir ben miyim perişan
Gecenin karanlığında
yosun tuttu gözlerim
Yalnızlar rıhtımında
Bütün gece ağladım
Dalgalar kucağında
Yosun tuttu gözlerim
Yalnızlar rıhtımında
Bir beni mi unuttular
Uçup gitti martılar
Geceler ben ve deniz
Yalnızlar rıhtımında

offff ooooff yine kederlendim şimdi..::((

duygusal erkek

Kadınların çoğu yaşadıkları erkeklerin hayattan nasıl zevk aldığını anlamakta zorluk çeker. Daha fazla duyguya ihtiyaçları yok mudur? Hayatlarında seks dışında eğlenceye arzu duymazlar mı? Aileleriyle, arkadaşlarıyla daha yakın ilşkilerde olmak istemezler mi? Bu tarz sorular kadınların zaman zaman erkekler konusunda merak ettikleri hususlardır. Esasında erkekleri " (bkz: duygusal deve)" olarak düşünmemiz, merak ettiğimiz bu konulara cevap bulmamıza yardımcı olacaktır. Neden "duygusal deve?" Develer nasıl suya uzun zaman ihtiyaç duymazlarsa, erkekler de duygusallığa ve yakınlığa o derece ihtiyaç duymazlar.
Kısacası erkekler'den bir b... olmaz, olamazda.

üç saniye kuralı

Umarım sadece basketbol dışında kullanılması düşünülmeyen bir kural olur...

örn: futbol , sex

kufur olarak hayvan isimleri kullanmak

Küçük yaşta yapılan hataların karşılığın'da seni eşşek sıpası bir daha yaparsan seni diye başlayan ve büyüdükçe çeşitli hayvanların ismi ile yaptıklarımızın özdeşleşmesidir.

Ağır bir şey kaldırdığımızda ; OOHHAA ÖKÜZZ
Çok fazla yemek yenildiğinde ; OOHHAa CAMIŞŞ
Sinsilik yapıldığında ; YILANNN YILANNN

Örnekler çogaltılabilinir... ::))

neden muslumansin sorusuna verilecek cevaplar

NEDEN MÜSLÜMANIZ... ?

KÂLÛ BELÂ'DAN BERi MÜSLÜMANIZ.

alem-i ervah'ta yüce mevla insana hitaben:
-elestü birabbiküm_?(rabbiniz değil miyim_?) diye sordukta insan;-bela(evet-rabbimizsin)demekle onun rab olduğunu kabul etmiştir. dolayısı ile bütün insanların tek rab inancı ve nihayet müslüman oldukları anlayışının temelidir bu olay ve bu kelam. bu cümleden olarak ne zamandan beir müslümansın_? diye sorulduğunda kalu bela'dan beri. denir. yani evet dediğimiz andan beri anlamındadır.

18 agustos 2007 ucak kacirma eylemi

Çokmu farklı düşünüyorum acaba ya da bir paranoyamı benim için ;

geçen ay içerisin'de enerji bakanımız HiLMi GÜLER iran ile imzalanan enerji protokolünü açıklamış ve ardından ABD denilen ülke bunun karşısında olduklarını bildiren açıklamalarda bulundular.

Bu hafta içerisinde bakanımız iRAN'a giderek diger anlaşmaların'da yüyürlüğe girmesi için imzalar atılacaktı.

Ne hikmet ise bu olaylar gündeme geldiğinde ÜLKEMiZ için hep olumsuz bir olay patlak vermiştir.

Bu olayda bunlardan birisi kanımca...

artık sokaklarda oynayan çocukları görememek

Artık sokak'ta oynayan çocukları görmemek gayet normal..

Anormal olan ise onların yerini KÜÇÜK KIZLARA TECAVÜZ EDENLERiN , SAPIKLARIN , OKUL BAHÇELERiNDEKi UYUŞTURUCU SATICILARININ , BALi ÇEKENLERiN , DiLENCiLERiN Aldığı bir dünyada yaşamaya başladığımızdandırki artık SOKAKLARIMIZDA KiMSE YOK Kim güvenipte bırakabilir çocuklarını sizce HiÇ KiMSEE.

PEKi HATALI KiM ? Artık çocuklarını sokağa bırakmayan ailelermi ? YOKSA bu pisliğe rezalete izin veren büyüklermi..

sizce AĞLAYALIM MI ? GÜLELiM Mi ?

ARTIK ÇOCUK SESLERi DUYMAK YOK,,Çünkü bakmışsınızki bir açık olan belediye çukurunda hayatını kaybetmiş bir minik beden var...

bence duymamak daha iyi

ölümü anlatmak için ölmek gerekir

Ölümü anlatmak için ÖLMEK gerekmez.......
ANLAMAK iÇiN KURAN'I KERiM'i OKUMAK YETERLiDiR...
HA DAHADA ANLAMADI iSEN .........YAZIK

erler ve yedek subaylar komando olmayacak

Karar doğru'dur . Lakin geç alınmış bir karardır.
1980 yılın'dan bu döneme kadar olan zaman dilimin'de karar mekanizmasında olan bu kişiler vatan ın bölünmez bütünlüğünü zedeleyen teröristlerle mücadele için kararı çok geç almışlardır..Yapılanması uzun sürecek bir süreç olacaktır..
Mutlaka bir yarar sağlayacaktır. Peki bu zamana kadar şehit olan kardeşlerimiz.........
Bunu yapacaklar ise gönüllü olarak gitmek istiyenlerin'de önünü kesmemeliler.
Bizler 600 yılı aşkın süredir bu topraklara hükmettik bizler osmanlıyız..nerede olduysak adaleti,huzuru,insan haklarını en iyi şekilde koruduk...
Kuzey ırak'a en kısa zamanda girilmeli.. ve uzun bir süre ırak'ın yapılanması tamamlanana kadar'da orda kalmalıyız...

sokakta aska gelip sevisen hayvanlari doven insan

Kendisi'nin bir türlü beceremediği Fakat diğer canlılar'da gördügünde hazmedemeyip eline ne geçerse ( sopa,su,taş vb...) ulan buda burda olurmu ? diye bağırarak taraftar toplamaya çalışması ama aklından hep ne güzel be birde ben bunu yapabilsem ( kendi cinsim ile) becerebilsem diyen insan tipidir....

alternatif sigara paketi uyarı mesajları

Ortalama bu meret'e günlük 3.5 ytl yıllık 1.280 ytl 30 yılın sonun'da 39.000 ytl keşş nakit para verilmekte belli dönemlerde zamlar'da düşünüldüğünde 75.000 ytl gitmekte
Sebep olduğu tahribat : AKCiGER,KARACiGER,BEYiN,GÖZ,DiŞ,DAMAR TIKANIKLIĞI,SPERM SAYISININ AZALMASI,DOĞURGANLIK,ORMANLARIMIZ...
KAZANCI : SiĞARA ÜRETiCiLERiiiii
TÜRK iNSANINA MALiYETi : 35 MiLYAR DOLAR DOLAYLI-DOLAYSIZ

BENDE HALA iÇiYORUM VE KENDiMDEN UTANIYORUM

gelin hamamı

Küçük'ken annelerimizin yanında (5-6-7 yaş aralığı ) gittigimiz. sonrada büyüyünce aklımızdan çıkmayıp gitmeye teşebbüs ettigimiz.Gidipte bir ton dayak yemekle mükellef olunan ama sızmayı başarında görüntüsü ( 20-30 yaş aralığı mükemmel:::)) 30-ve üstü iğrenç bir cıplak'lar mekanı) olan yerdir.

yaran fıkralar

iki evli kadın bir akşam kocalarını evde bırakıp kadın kadına eglenmek için bir bara gitmişler
ama içkinin dozunu fazla kaçırmışlar ve dışarı yalpalayarak çıkmışlar.
ikisinin de fena halde çişi varmış ama ortada tuvalet hesabına hiçbirşey yokmuş. Yanlız biraz
ileride mezarlık varmış ve iki arkadaş tek çare olarak oraya gitmişler.
ikiside karanlıkta işlerini görmüşler ama temizlenmek için tabii orada tuvalet kagıdı vs yokmuş.
Kadınlardan birisi sarhoş kafayla külodunu çıkarıp tuvalet kagıdı niyetine kullanmış sonra da
orda biyere atmış.
Diger kadın ise ''ben külodumu çıkartmam'' demiş. Mezarlıktaki çelenklerden birinin üzerindeki
kagıdı almış o da onunla temizlenmiş, sonra iki kadın birlikte eve dönmüşler.

Ertesi sabah kadınlardan birinin kocası ötekinin kocasına telefon eder:
- Baksana sana ne diyecegim, seninkiyle benimki dün gece birileriyle fingirdeştiler galiba...
- Benimki eve sarhoş geldi üstelik külotsuzdu'.
- Oooo senin ki gene iyi, benimki kapıdan içeri girdiginde poposundan seni asla unutmayacagım
yazılı bir kagıt sarkıyordu...