bugün

entry'ler (2219)

sevgiliyle bitmek bilmeyen tartışmalar

Sonucunda çözülmeyen sorunlar, kırgınlıklar, suçlamalar, öfkeler kalıyor ise bir şeylerin ters gittiğine işarettir. ilişkide tartışma tabi ki olur ama çözüme götürmesi, ortak yol bulunması önemli.

Sağlıklı ve yormayan ilişkiyi bulunca, zamanında başka insanlara harcadığı enerjiye üzülmeye başlıyor insan. Zamanınıza, enerjinize ve sevginize değecek insanlar bulursanız böyle sorunlar yaşamazsınız.

günaydın sözlük

Günaydııın.

Yarın tatil, hatırlatayım da gününüz aydınlansın.

25inden sonra evlenmelik efendi erkek arayan kız

Bazı 'efendi erkeklerin' öyle olmasını umduğu için uydurduğu senaryolarının ve karalama kampanyalarının baş öznesi olan ama aslında 2022 yılında artık neredeyse var olmayan kızdır.

Len şunu anlayın artık efendi erkek diye bir şey kalmadı kadınlar için. Yani bi kıymetiniz yok artık. Bir kadının sizi istemesi için 'ben efendi erkek olcam' ayaklarını bırakıp dışarı çıkıp insanlarla konuşmanız, görüşmeniz, eğlenmeniz, aşık olmanız gerekiyor. Kalmadı artık evlenilecek, eğlenilecek farkı.

Açın şu gözünüzü. Artık evlenme baskısıyla evde oturup kısmet bekleyen kadınlar yok, hiçbiriniz de hint kumaşı değilsiniz. Bir kadın için değeriniz aşık olduğu kadar. Sabahtan akşama kadar evde oturup 'efendi erkeğim ben ama kadınlar namussuz ühüüğğğ' diye kadınlara sallayacağına kafa yapını değiştir belki o zaman gerçekten aşık olacağın biri çıkar ve olayın efendilikte değil; aşkla, anlaşmayla, güvenle, mutlulukla ilgili olduğunu anlarsın.

Not: efendi olmayan, aşık olduğu, eğlendiği adamla evlenmek üzere olan 25+ üstü bir kadın.

denizli

Pek gezilip görülecek bir şeyi olmayan şehir. Hayır, 18 sene yaşadım oradan biliyorum.

hiç sevgilisi olmadan ölmek

Kızlar için imkansız olan sevgilisizlik erkeklerde nasıl bu kadar yaygın olabiliyor şaşırtıcı.

Sonuçta toplumun büyük bir çoğunluğu ya heteroseksüel ya da kendini öyle sanıyor e o halde bu kadınlar kimlerle sevgili de bu erkekler sevgilisiz kalabiliyor? Diye sorarım.

sözlük yazarlarının dertleri

Evlencez diye 1 aydır ev bakıyoruz istanbulda bütün emlakçılar 'yarın 20 kişi daha bakacak eve, beraber gelin bakın' diyor ertesi gün arıyorsun 'hee o ev tutuldu' diyor.

En dandik evin kirası bile 5 bin lira. Bizim yine maddi gücümüz biraz var da olmayanları düşünüp şok oldum. 30 yıllık bina bahçe katı 2+1 6 bin diyor ulan çok değil 3-4 sene önce 6 bin liraya lüks rezidansta oturuyordu insanlar.

Yazık çok yazık.

evde kalmak

Başıma gelsin diye dua ettiğim ancak şimdi bambaşka bir yolda olduğum olaydır ama yol nasıl güzel, onunla *

ülkeyi terk etmek için bahane arayan tip

(bkz: ben) amele işi yapmak bu kadar basit. Kültür sorununu da atlayacağımı düşünüyorum zira zaten 27 yıldır kendimi zerre ait hissetmediğim bir kültürde yaşıyorum.

Kariyerim vs özgürlüğüm, güvenliğim, refah seviyem.

sözlük yazarlarının yaşları

27 ike çıtayı yükseltirim diye gelmiştim 30 küsurları görüp geri gidiyorum. Bu açılan başlıklar ne len o zaman hepiniz yetişkinseniz?

kadınların çıplaklık yarışı

Bak bak bak yine taciz meşrulaştırma timi toplanmış ama niye beni çağırmadınız? Hani anlaşmıştık? Her gün yeni davarlar böyle başlıklar altında toplancak, ben de onlara 'bireysel haklar, sınır ihlalleri, fikirlerinin biz kadınlar için zerre öneminin olmaması' gibi dersler verip normal birer insan olarak topluma tekrar salacaktım?

Kırıldım ya, hevesim de kaçtı. Bugünlük bu sığ barzolar böyle dursun belki moralim düzelirse yine uğrarım.

kadınların doktor erkeklere olan ilgisi

2 güne bir nöbete giden, her gün birçok hasta ve yetmiyormuş gibi hasta yakınıyla da uğraşmak zorunda olan stresli, yorgun ve muhtemelen sosyallik sıkıntıları olan erkeklere yine muhtemelen para ve statü için ilgi duymaktır. Ne kendimde ne de çevremdeki herhangi bir kadında da bulunmayan ilgidir aynı zamanda.

Sevgilisinin Kişiliğine aşık olan kadınları ve yukarıdaki tanımlamaya girmeyen doktor erkekleri tenzih ederim ancak kazandığımız parayı mutlu bir şekilde yiyemeyeceksek ve birbirimize vakit ayıramayacaksak ne yapayım statüyü, parayı ve ömrünün bir çeyreği test başında diğer çeyreği de hasta odasında geçmiş adamı. Para ve statü bende de var zaten.

cinsiyeti belli eden nickler edinmek

Hadi bugün de kadınlara sapıklık yapan erkekleri değil de kadın oldukları için kadın olduklarını belli eden(!) nickler alan kadınları suçlayalım.

kadın olduğunu belli eden nickler alan kadınların o sözlükte ne işleri varmış canım, hiç!

en son alınan bir iltifat

Sen de çok şanssızsın be oğlum lafımın üzerine gelen 'herhalde hepsini seninle karşılaşmak için harcadım. Şikayet edecek değilim' sözüdür.

Sanırım aşk böyle bir şey *

sözlük yazarlarının okumakta olduğu kitaplar

Virginia woolf - kendine ait bir oda.

ikinciye dönüyorum. Bence, özellikle her kadına peynir ekmek gibi dağıtılması gereken bir kitap.

"Dünya kadına, erkeklere dediği gibi ‘istersen yaz, umurumda değil’, demiyordu. Dünya kaba kaba gülerek, ‘Yazmak mı?’ diyordu. ‘Yazman ne işe yarıyor?'"

bir kızla göz göze gelince napıyorsunuz

Gülümsüyorum sonra onlar da gülümsüyor. Sessiz bir kadın dayanışmasıyla yolumuza daha güçlü devam ediyoruz.

Cehennemin, güvensizliğin dibinde yaşasak da biz birbirimizin çaresiyiz canım kadınlar.

terapiye giden sözlük yazarları

Buyrun benim. Şu zamanlarda her yönden sağlıklı kalabilen cahil mutluluğu yaşıyordur.

O kadar boğuluyorum ki çevreden, ülkeden birinin bana 'özgür bir birey olduğumu' hatırlatması gerekiyor.

sevgili ile oynanacak oyunlar

Fps oyunları değildir. Hele hele sevgilinin rank atlayacağı oyunlar hiç değildir. Vuramadığınızda çok kızıyor. Denendi, onaylandı.

Tavsiyem Huzurlu huzurlu simülasyon oyunları oynayın. Biz huzuru 'bakery simulator' da bulduk *

güne bir şarkı bırak

Sevgilinin playlistinden çalınan efsane bir şarkı daha, buyrun efenim:

Dio- holy diver
https://youtu.be/EhGEGIBGLu8

erkekler çalışmayıp evde oturmalıdır

Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Bunlar da sanıyor ki her gün evde oturmak, ev işleriyle uğraşmak çok kolay. Siz önce salondaki çoraplarınızı kirli sepetine atmayı, lavabodaki sakallarınızı temizlemeyi öğrenin bi.

kadınların çalışmasına karşı tipler

Ezik, özgüvensiz ve fikirlerinin bir önemi olmayan vasat insanlardır. Kadınlardan olabildiğince uzak olmaları dileğiyle.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.