bugün

entry'ler (2121)

yazarların akıl sağlığını koruma yöntemleri

Akıl sağlığımı kaybetmeme sebep olacağını düşündüğüm insanları hayatımdan uzaklaştırmak. Ne kadar bana yakın oldukları, ne denli sevdiğim ve önemsediğim fark etmez, bana iyi gelmiyorsa hayatımda yeri de olamaz.

Yıllardır akıl sağlığımı bu yöntemle koruyorum. Hayatınızdan insan çıkarmak kolay bir şey değil ama sonundaki rahatlığı görünce bağımlılık yapıyor. Her yıl mutlaka birilerini postalamazsam rahat edemiyorum yav *

üniversitede yaptığınız en güzel aktivite

(bkz: erasmus)

yazarların şu anki dertleri

27 yaşında ekonomik özgürlüğe sahip, yalnız yaşayan biri olarak aile, toplum, din ve bilumum baskılardan kurtulup "özgürleşmeye çalışmak". Nefret ediyorum ya gerçekten bu toplumdaki hemen hemen herkesin, doğrularını ahlak kavramı ile süsleyip püsleyip kanun gibi dayatmasından bık-tım. Ayda yılda bir gördüğüm komşu teyze bile hayatıma bir şekilde dahil olma çabasında.

insanları bi rahat bırakın yaşlılar. Sizden geçti artık, vasıfsızlığınızı gençlere öğüt vererek gizlemeye çalışmayın.

istanbul un en güzel ilçesi

Kadıköy. Spesifik olarak da suadiye. Ne bebek etiler gibi aptal aşko kuşkoların mekanıdır ne beylikdüzü kadar uzaktır ne de üsküdar, fatih kadar yobaz. insanı saygılı, kafeleri tatlı, sahili erenköye göre nispeten daha tenha ve oturulabilesidir.

hamile sözlük yazarları

Eğer istenilen ve beklenilen bir hamilelikse kendi adlarına sevindiğim ve cesaretlerine hayran kaldığım yazarlardır zira bu ülkede çocuk yetiştirmek takdir edilesi bir cesaret örneğidir. Aynı zamanda da buradaki barzoların iğrenç yorumlarına kulak asmamalarını tavsiye ederim. Sağlıkla gelsin ve büyüsün. Tek bir ricam var kendilerinden: nolur cinsiyet ayrımı yapmadan eşit, özgür ve adil bir birey olarak yetiştirin çocuklarınızı.

herkesin korona olması

Bu ara çevremde yakından uzaktan tanıdığım herkesten aldığım haberle doğruluğuna inandığım hadise. Aşıları oldukları için rahat geçiriyorlar ama her yer pozitif, her yer öksürük, boğaz ağrısı. Temaslı kavramı da kalmadı. Hasta olana bile 5 en fazla 7 gün karantina veriyorlarmış. Millet aşı olmuyor.

Ben de 3 doz biontech aşımla 10 gün önce görüştüğüm kişi korona olmuş diye kendimi temaslı sayıp evden çıkmıyom.

ben kızım diye bağıran sözlük yazarı

Gözünü, kulağını ve zihniyetini kadın-erkek eşitliğine kapatmış hıyarlara sesini duyurmaya çalışan çaresiz kızdır. Siz görmeyince kadınlar yok olmuyor? Her yerde oldukları gibi burada da varlar. Dert etme yav bu kadar, altı üstü insan hepsi.

medeni erkeğin özellikleri

Savunduğu cinsiyet eşitliğini her alanda utanmadan ve sıkılmadan göstermesi yani toksik maskülen olmaması, her daim yeniliklere açık ve kendini geliştirmeye odaklı olması, sadece kadın, çocuk veya hayvana değil; çevresindeki herkese ve her şeye eşit, adil ve saygılı yaklaşması.

(bkz: sevgilimi tanıdılar siz kaçın) bir de sevmesi var tabi. çok sevmesi ama orası sizi değil, beni ilgilendiriyor. Yerim.

nasıl hissediyorsun

Mutlu ve şanslı. Bugün kubatı gördüm erenköyde. Kaç insan bu şansı elde eder ki hayatında? Zaten türkiyede fakir kesimin max. Şans baremi budur: yolda kubatı görmek. Napsam gidip sayısal loto mu oynasam acaba bu şansla.

güzel bir kızın egosu

Aptal bir erkeğin yavşaklığı ile doğru orantılıdır. Eylemlerinizin sonuçlarında ödediğiniz bedeli eleştiremezsiniz *

hoşlanılan kıza ilk mesaj olarak ne yazılır

"seni görünce yağız at gibi şahlanıyorum (random gülüş)"

Gibi bir entry görmediğim için şaşırdığım ve sözlüğe olan ümidimi arttıran başlık. Aferin aferin yaş ortalaması 15'ten 18'e çıkmış gibi. Bi 10 seneye 25'leri görürüz inş.

toksik ebeveyn

Ülkede kendim de dahil özellikle de yeni nesilde yıkıcı etkilerini gözlemlediğim ebeveyn türü.

24 yaşıma kadar o kadar etkisi altında kalmışım ki 26 yaşımın son demlerinde anca kurtulabiliyorum. Ya da kurtulamadım ki gecenin bu saatinde beni uyutmayan yüreğimdeki vicdan azabı ile bu başlığa geldim.

Ama neyse ki farkındayım ve etkilerinden kurtulmaya hazırım. Terapi alacağım, sınırlarımı çizmek ve korumak için. Keşke, herkes ebeveyn olmaya karar vermeden önce iyileşse. iyileşse de terapi almak zorunda kalan çocuklar yetiştirmese.

intihar etmemek için nedenler

Sevdiğim insanlar, hayallerimi gerçekleştirme isteği ve kedim. Bir de sevgilime sarıldığımda, güzel bir müzik dinlediğimde, bir şeyi başardığımda ve arkadaşlarımla sohbet ederken gelen 'galiba hayatım güzel hissi'.

yazarların 2022 yılından beklentileri

Sevdiceğimle el ele havalimanı dış hatlar gidiş termalinden içeri girmek. elimizde de tek yön gidiş toronto bileti, suratımızda kurtuluşun verdiği o mutluluk ve aydınlık.

Olcan mı be? Yoruldum valla çabalamaktan artık ol lütfen. 7k para bayıldım şimdiden sırf başvurusuna. Ol artık.

sözlüğe veda etmek

Benim de için de artık zamanı gelen eylem. Güldük eğlendik, 2 yobaz tokatladık, 3 kadın düşmanına saldırdık ne bileyim 5 aptalla kavga ettik derken fark ettim ki değerli vaktimi artık sadece kendime, sevdiklerime, hayallerime ve akademik kariyerime ayırmak istiyorum.

Arrivederci!

green card

Az önce başvuru yaptığım kura ile yurt dışına gidiş yolu. Önce doktora, sonra göçmenlik şimdi de bu. Her yolu deniyorum valla, birinden biri olmak zorunda.

Wish me luck.

aşık olmak

Hele bir de karşılıklı ise tadından yenmeyecek eylem. Zor bir gün geçirdim. Yapmam gereken bir sürü iş, uzun zamandır görüşmem gerken bir sürü insan vardı ancak geçirdiğim bu zor günü anlatmanın tek yolu onun yanına gitmek, ona sarılmaktı. Bütün işlerimi iptal ettim ve 1 saatliğine bile olsa gittim yanına. Sarıldık. Yine beni güldürmek için elinden geleni yaptı, güldüm. Kötü günün etkilerinden eser yok şimdi.

Dünyaya bir daha gelsen yine arayıp tarayıp onu bulursun gibi bir his. Sana iyi gelen en kötü zamanlarında bile.

mantı sevmeyen insan

Benimdir. Bana ıslak ekmek gibi geliyor.

çalışırken tezli y lisans yapmak

insanı 10 yıl yaşlandıran olaydır. Hele bir de ilgisiz bir danışmanınız varsa ama bölüme ve akademiye olan aşkınız ağır basar ve bir şekilde o tezi verirsiniz. Sonra aynaya bakınca 5 tel beyaz, alın bölgesinde kırışıklık ve yorgun bir surat görürsünüz. Değer mi? Bilemiyorum.

en güvenilmez erkek ismi

(bkz: yasin) isme bak.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.