bugün

entry'ler (60)

irem

özlemesi en zor isimdir.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

baksa bile bana, benim olmaz ki.

sözlük yazarlarının moralini bozan şeyler

bekleyenbiri diye yeni bi yazar varmış onun moralini irem diye biri bozuyormuş.

bear grylls ve albay trautmanın benzerliği

insanı şaşırtır, ramboyu izlediğiniz de aa bear grylls de oynamış demenizi normal karşılayabilirim.

anlaşılmaz eski sevgili

ayrıldıktan sonra yaptığı şeyler ve söylediği sözler dahilinde birr türlü anlayamadığımız insanlardır biliyorum sadece ben değilim bu durumdan muzdarip.

bu kişi ayrıldıktan sonra lan tamam şimdi asla dönmez dediğimiz noktada facebooktan ekler fotoğrafınızı beğenir vs vs.

ya da bir daha asla mesaj atmayacak veya aramayacak dedikten sonra arayıp numaranı siliyorum der (telefon çalarken heyecandan içeri doğru sıçmışsınızdır)

gelin yapmayın bunu eski sevgili arkadaşlarımız.

ya adam gibi dönün.

ya da adam gibi gidin.

fotoğrafın üzerine yazı yazan ergenler

çok büyük ihtimalle snapchat kullanan elinden bi türlü telefon düşmeyen, telefonsuz 1 gün kalınca komaya giren genç arkadaşlarımızdır bunlar.

bu işlerde geri kaldım biraz galiba snapchat ten yazılıyordu o yazı bilmiyorum böyle şeffaf siyah fonda beyaz yazılardan bahsediyorum, fotoğrafın ortasına yazılan.

''gezmeler xD''

''berk ile takılmaca''

''yorulduk''

''uykum geldi''

gibi aptalca ve kimsenin umrunda olmayan yazılardır bunlar. facebookta paylaşılır instagramda envai çeşit mecrada görüyorum bunları.

ulan banane yorulduysan ya da ahmeti bekliyorsan?

ya da vapura bindiysen banane? insan kendi fotoğrafını anı olsun diye çeker veya sosyal medyada kendini ifade ederken profil fotoğrafı olarak kullanır. onun dışında neden kullanırsınız fotoğraflarınızı?

bir bilgi olur duvarında paylaşırsın, insanların da görmesini istediğin bir şey olur paylaşırsın.

ama her dakika fotoğrafını atıp ne yaptığını üzerine hayvan gibi yazmanın bi manası yok yani.

bir de bunlar teşkilat olmuş gibi toplanırlar ve hiç umrunda olmadığı halde aynı şeyi yapan mehmetin fotoğraflarına like atıp durur, mehmet de onun fotoğraflarına hiç umrunda olmadığı halde like atar. böylece insanların, onların özel hayatlarını umursadıklarını zannederler ama herkes karşılıklı like almak için bu işi yapar.

kimse bunun farkında değil ve her dakika bu aptallığı yapıyorlar, çok dolmuştum içimi dökmek istedim.

paris dururken yozgatta doğan mal insan

bu tip aptalca bir başlık açmanın gerçekten bir anlamı yok.

down sendromlu diye bebeği aldırmak

bugün gittiğim dişçide birinin hamile olduğu ve çocuğun down sendromlu olduğunu söylüyordu aldırmayacaktı o da bu başlığa rastlamam tuhaf oldu.

bir doktorun işçiden şerefli olması

Şarkıya göre, safinaz ın ders kitabında ona öğretilendir.

bir şarkı sözü de olsa belki de ''seni arkadaşlarım araba boyacısında görmüş, senden utanıyorum ve ayrılmak istiyorum'' geyiğinin ki bir o kadar da gerçeğinin anlatılışıdır.

bir şarkı sözü de olsa belki de yeni tanıştığın kıza ben tamircide çalışıyorum diyememektir. çekinmektir.

çünkü sadece safinaz a değil bize de öğretilendir.

''bir doktorun işçiden şerefli olduğu''

bu biçim

klibinde cem karaca nın elinden sigarasını düşürmediği efsane şarkıdır.

ilk versiyonunun da ayrı bi tadı vardır.

dinleyip kendinde bir şeyler bulmayan insana rastlamadım.

dağdaki pkk lıların yabani domuz yemesi

milliyetçi biriyim ama açtığın başlık saçma olmuş, müslüman müslümanı vurmaz demiyorsun da domuz yemez diyorsun lan dağdaki adam ne yesin domuz yer tabi.

metallica nın en iyi şarkısı

en iyi şarkı kavramı bazen nesnel bir olay olabiliyor.
bu durumda metallica nın en iyi şarkısı master of puppets diyebiliriz/demeliyiz.

fakat benim en beğendiğim şarkısı the unforgiven 2

kimse göçmez bu dünyadan mal ile

her duyduğumda kalbime bir fil oturtan barış manço şarkısından bir kısım.

sadece bu dizesi değil her dizesinden insanlık, vicdan, iyilik akıyor.

az dinlenen efsane şarkılar

cem karaca-safinaz.

taharetlenmek

anlam veremediğim olaydır.
lan sıçmışsın götündeki boku eline siliyosun. sonra iki suya tutuyosun temizlendim diye geziyosun.

hiç silme daha iyi elin pis olacağına götün pis olsun.

yaşasın ıslak mendil ya da kağıt havlu.

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

benim özlediğim şeyin adı irem.

31 çekerken kalp krizi geçirmek

düşüncesi bile yüz kızartır.

türklerin en iyi olduğu konu

son anda çözüm üretmek.

böylece anı yaşarlar.

kürtlerin önünde diz çökeceğiniz günler yakındır

karşı çıkılamayacak kadar komik karşılık veremeyecek kadar aptal bir orospu çocuğusun.

kürtleri tebrik ederim

dik duracak ne var gavat oğulları bu devlet bu millet ırzınıza mı geçti ekmeğinizi elinizden mi aldı? karınızı mı pazarladı?
ben nasıl yaşıyorsam sen öyle yaşamıyor musun?
benim içtiğim sudan sen de içmiyor musun?

kanınızda var oğlum ihanet etmek.