bugün

entry'ler (34)

türk kızlarının evlendikten sonra pert olması

türk kızlarının evlendikten sonra kendilerine fazla zaman ayıramamalarının bir sonucudur. kızın kucağına 5-6 tane çocuk verirsen önce kız olmaktan çıkar sonra da pert olur tabi. en fazla iki çocuk yapsınlar bakalım nasıl kısrak gibi dolaşıyorlar ortalıkta.

yüzerken su yutanlar gizli ibnedir

-yüzerken su yutanlar gizli ibnedir.
-aferin sana maldan. demek ki neymiş, yüzmüyorken su yutanlar aşikar ibneymiş.

erkek olsam gay olurdum

(bkz: dadı damağında kalmak)

beni kaybetmeyi başaranı kazanmak için uğraşmam

söyleyenin de ağzına oturması gerekir bu sözün. eğer ulaşılması, elde edilmesi zor olan biri diyorsa bunu sonuna kadar haklıdır lakin 7-8 koca eskiten bir kadın söylüyorsa kimsenin zkinde olmaz.

burcu esmersoy un kokusu

şahin k'nın koklaması gereken kokudur.

tuvalette gürültü yapmak

tuvalette diğer tuvalet sakinlerini rahatsız edecek şekilde gürültü yapma eylemi.
yaşadığım bir olaydır.
geçtiğimiz günlerde sıkışık bir halde devrelere ayar vermek için hızlıca yakınlarda bir tuvalete koştum. içeriye girer girmez içimde bir ürperti oluştu, çaktırmadım, işime baktım. rahatlıyordum hafiften ama o da ne, yan taraftan büyük bir gürültüyle sanki bir füze çıktı gitti. her taraf sallandı. hafiften boynumu büktüm işime devam ettim. bu arada nerde bu devlet, buralara bakan birileri yok mu ? diyordum içimden. hırs yaptım, bu adamı tanımalıydım. neyse dışarı çıktım ellerimi yıkamaya doğru gidiyordum ki bi baktım o, 2 metre boylarında göbekli kıllı biri. evet, o adam yapmıştı. hiç ardıma bakmadan hızlı adımlarla olayın yaşandığı kokulu mekaNDAN çıkıp gittim. müthiş bir tecrübeydi benim için.

eski sevgilinin hediyesini satmak

(bkz: bir taşla iki kuş vurmak)

kimseye faydası olmayan bilgiler

misal, işadamı cem hakko boşandığı eşi bettino hakko'ya 7 milyon ytl tazminat ödedi. bu karar türk mahkemelerinin aldığı en yüksek meblağlı boşanma tazminatı kararı.

iyi futbol iyi futbolcu ile oynanır yalanı

fc barcelona'nın kadrosu bu teoriyi fazlasıyla yalanlıyor.

göz göze gelinen hamamböceğinin aklından geçenler

çelme mi taksam uçan tekme mi atsam. dur bakalım belki bi yanlış yapmadan çeker gider.

kemalist olmak için gerekenler

bir çift kanat. vatanı biz kurtardık siz yıkmaya çalışıyorsunuz diyerek uçmaya yarayacak.

12 lik hatunun sevgilisinin evinde geceleme hakkı

bu hak vardır aslında, hiç kimse bu hakkın olmadığını iddia edemez. böyle bir hak olmasaydı bugün kernel rumuzlu yazar arkadaşla karşılaşmazdık.

(bkz: 12 lik hatunun sevgilisinin evinde becerilme hakkı)

sevgilimle kalmama kızınca bıçakladım

toplumsal bir yarayı ortaya çıkaran savunma cümlesi. bıçaklanan kadına mı kızayım böyle bir kütleyi çıkarıp başına iş açtığı için, devlete mi kızayım reklam gelirlerinden aldığı vergiler yüzünden ahlaksız yayınlara gık çıkarmadığı için, eğitim sistemine mi, topluma mı kızayım bilmiyorum.

yedinci nesil yazarların ezik olması

şahsımın da içine düştüğü durum. eziğiz ama bi sorun niye.***

bu devlet bana mustafa duyar ı öldürttü

(bkz: oyun içinde oyun)
(bkz: pandoranın kutusu)

limon

fiyatını bir ay içinde ikiye katlayan meyve. yok böyle bir kazanç. haberim olsaydı varımı yoğumu basardım limona.

enflasyon belirlerken kullanılan ürünler

şu sıralar o ürün kesinlikle limon olmamalıdır zira altın oldu.

11 temmuz 2010 hollanda ispanya maçı

maçın hakemi howard webb. ispanya oyun sırasında sahanın her bölgesinde baskı yapan, atak başlatan, oyun kuran bir takım olduğu için bu maçta da avantajlı gibi duruyor. hollanda da kaliteli ve sert bir takım, iyi mücadele ediyorlar özellikle fizik anlamında çok güçlüler. bol gollü bol pozisyonlu güzel bir maç izletsinler bize, nasılsa iki takım da kupaya hasret.

12 eylül referandumu hesap günüdür

hesap gününden ziyade dağın fare doğuracağı gündür 12 eylül. biraz daha cesur olmalıydılar, dedikleri gibi taşın altına ellerini değil bedenlerini koyabilseydiler.

akp sp birleşmesi

kesinlikle akp'nin yürüttüğü politikaları yürütecek bir birleşme olmaz çünkü sp çizgisinden sapmadan devam ediyordu zaten. herkesle dostluk herkesle barış bir ütopyadır ve akp bu ütopyanın peşindedir. birleşme mi? neden olmasın.