bugün

entry'ler (20553)

ptt

sanki çok çalıştılar ya, saat 16:59 olunca koşa koşa kapıları kilitlemeye giden elemanlara sahip kurum. cumartesi kargo gelmiş. pazartesi saat 5'i 5 geçe gittim bütün kapılar kilitli. Bugün de (salı) mesaj gelmiş teslim edileceği söyleniyor hadi bakalım inşallah. keşke kargomata koysalardı ben alırdım oradan. bilin bakalım ne var, kargomat çalışmıyor.

tureng

7-8 dakikalığına çöktü, şimdi tekrar geri gelmiş.

paycell card

An itibariyle patlamış, çalışmayan sistem.

ekonomi kötüyse kuryeler vızır vızır nere gidiyor

insanlar kuryeden 4 tane şey alacakları yerde bir tane şey alıyor. Yeter mi kardeşim? Fakirler zaten kurye çağırmıyor. Bak bakalım sokakta yürüyen insan mı çok motorlu kurye mi.

bu havalara rağmen kışı seven insan

Soğuktan korunmak için betondan bir kutunun içinde yaşayan, götünü sobaya kalorifere yapıştırıp camdan kar seyreden insandır. Kış sıcak yerden sevilmez, Çık dışarı kış bitene kadar eve gelme. Aynı şey yağmur sevenler için de geçerli. Yağmur kuru yerden sevilmez, bırak o şemsiyeyi. Siz kapalı hava sevenler, yazın güneşli havada değil bulutlu havada gezin, sahile, tatile gidin.

a bad dream

bir meram ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Melodisi ve sözleriyle Muhteşem bir parça. 1. Dünya savaşında ingiltere için savaşan irlandalı bir savaş pilotunun düşüncelerini anlatan w. B. Yeats'ın 'öleceğini sezen irlandalı bir havacı' şiirinden uyarlanmış. Her dinlediğinizde sizi sizden alır

ilgili şiir: https://en.wikipedia.org/...Airman_Foresees_His_Death

Şarkı: https://youtu.be/eEYc-bZ3w0k

a bad dream

bir meram ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Melodisi ve sözleriyle Muhteşem bir parça. 1. Dünya savaşında ingiltere için savaşan irlandalı bir savaş pilotunun düşüncelerini anlatan w. B. Yeats'ın şiirinden uyarlanmış. Her dinlediğinizde sizi sizden alır

ilgili şiir: https://en.wikipedia.org/...Airman_Foresees_His_Death

Şarkı: https://youtu.be/eEYc-bZ3w0k

chp

AKP'nin engellemesi yoksa, Sırf 5 yıldır düzeltmediği yollar için belediye seçimlerinde ilk defa oy vermeyeceğim parti. Yolları görsen toprak yol daha pürüzsüzdür.

domino s pizza

Amerika'da kurulduğu günden beri pizzaları arabayla dağıtan yer. Türkiye'deki firma hava -40 derece bile olsa motorla dağıttırır tıpkı diğer yerli şirketlerde olduğu gibi. Bunun yasaklanması lazım. Motorların hava 10-40 derece arasıyken çalışması lazım. Kime diyeceğiz ki. Bunun yanında Siparişlerin yüzde 95'i eve servistir, gidip yiyen pek görülmez.

istanbul teknik üniversitesi

Ortadoğulu bir köylü olduğu için sürekli LinkedIn kullanan üniversite.

hayvanları zehirleyen orospu çocukları

Hayvanları zehirlediği tespit edilenler için özel bir uygulama çıkarılması lazım. Benim fikrim şu: Tek kişilik hücreye kapatılan bu kişi veya kişilere her gün su ve her gün bir kereliğine fırından yeni çıkmış lahmacun verilecek. Fakat bu lahmacun zehirli olacak ve bu bilgi hapse konduğunda kendisine verilecek. Ya lahmacunu yiyecek ya da aç kalacak. Dolayısıyla ya açlıktan ölecek ya da zehirlenerek itlaf edilecek. Bu orospu çocuklarının medyada yayınlanan akıbetini gören diğer orospu çocukları da korktukları için ayağını denk alacak. Bu orospu çocuklarının yeryüzünden silinmesi sayesinde daha fazla hayvan yaşayacak.

Edit: Bir orospu çocuğu da eksi vermiş. işte bu yasayı geçirdiğimizde sen veya baban olmayacaksınınız orospu çocukları.

sürtük

Genelde çok takipçisi olur. Bunların içinden iki rakamlı zekası ve sığ karakteriyle en iyi gördüklerini seçerek ilişki yaşar.

sosyal medya

kendini erkeklere beğendirmeye çalışan kızları orospuluğa, teşhirciliğe itiyor. beyinsiz sürüsü sizi beğenecek diye ucuzlaşıyorsunuz veya zaten ucuzdunuz, bilemedim.

barış özcan

iyice soytarı oldu. James Webb teleskobu fırlatılacak bir bakıyorum kellesini sol üst köşede canlı yayınlıyor. Ya sen kimsin AQ? Kim olduğunu söyleyeyim, Okuduğu ingilizce şeyleri Türkçe videoya çekip cahil insanlardan parayı götüren bir kurnaz. Neyse en azından Acun ve benzeri soytarılardan faydalı.

eti nero

oreo'nun çakması şeklinde üretilen fakat tadı oreo kadar belirgin olmayan bisküvi. oreo'da daha baskın bir yağlı tat, krema ve kakao tadı var. tabi bu aroma mı bilmiyorum. çok büyük ihtimalle aromadır sonuçta ultra işlenmiş gıdalar. örneğin dominos'un tereyağ sosu yüzde 95 civarı bitkisel yağ + tereyağı aromasıdır. içinde süt molekülü bile bulunmaz. barbekü sosu keza duman aroması içerir ve mangalda pişmiş gibi bir tadı andıran aroma verir. işlenmiş gıdalar çiçek görünümlü plastiğe benzer.

ayrıca birkaç yıldır ne zaman ismini değiştirecekler diye düşünüyordum ki geçen ay değiştirdiler.

kışı sevme nedenleri

Olmayan nedenler. Kışı seviyorsan kalorifer yakma. Dışarı montsuz çık. Karda gideceğin yere yürüyerek git. Hastalanınca iyileşmeye çalışma çünkü bunlar hep kışı sevmen yüzünden oldu. Bir de yağmuru sevenler var. Onlar da yağmurda şemsiye kullanmasın, yağmurdan kaçmasın. ıslanın anasını satayım madem seviyorsunuz tam sevin. Oysa biz yaz sevenler öyle miyiz? Gerçekten severiz, klimayı açıp yazın kış yaşamayız kışın yaz yaşayan sözde kış sever yavşaklar gibi.

kışı sevme nedenleri

Olmayan nedenler. Kışı seviyorsan kalorifer yakma. Dışarı montsuz çık. Karda gideceğin yere yürüyerek git. Hastalanınca iyileşmeye çalışma çünkü bunlar hep kışı sevmen yüzünden oldu. Bir de yağmuru sevenler var. Onlar da yağmurda şemsiye kullanmasın, yağmurdan kaçmasın. Islanın anasını satayım madem seviyorsunuz tam sevin. Oysa biz yaz sevenler öyle miyiz? Gerçekten severiz, klimayı açıp yazın kış yaşamayız kışın yaz yaşayan sözde kış sever yavşaklar gibi.

özgür demirtaş

Twitter'ı satın alıp kendisinin hesabını silmek isterdim. (Not: AKP'ye Muhalifim)

a haber

Atv'nin hükümet propagandası yapan haber kanalı. insan olsaydı Şizofren veya Don Kişot olurdu.

evlenmeyi düşünmemek

Yaklaşık 10 yıldır içinde bulunduğum durum. Insanın güvenilmeyi ve sevilmeyi hak etmeyen bir canlı türü olduğunu düşünüyorum.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.