bugün

entry'ler (3118)

imamların 20 bin tl maaş alması

Sabahın 5'ınde, oğlen vakti, öğleden sonra,akşam ve de geceye yakın saatlerin yayılımına bakarsa günü olmayan birinden bahsedersin. Düz mantık ile sabah 5 den akşam 22:00'a kadar 17 saat yapar, 17 saati bağlı yaşayan kışye 20 bın normaldır. Namazı müezzin mi kıldırıyor yoksa cami görevlisi mi?

türklerin arapları bilerek şişirmesi

Çünkü türkler arapları; komik bulur asagı görür ve nası olsa kontrol ederiz diyerek düşünür, dolayısı ile turklerin büyük kısmı araplara gereksiz sevgi besler, oysa gercekte araplar hilelidirler, uyanık sinsi ve şerefsizdirler zorla sevildiklerini söylemelei ise şizofrenileridir.

sigaraya zam

Doğru karar! Evinin balkonuna 4,5 kürek toprak atıp tütün yetiştiremeyen insana acınmaz. Benim bahçe var, problem yok bu zamlar ayılmamı sağladı, şimdi ekicem tütünü beleş içecem sigarayı zaten tütün orjinal, organik oluyor 1 tane sarsan söndür söndür şç adamı akşama kadar götürür, yaş olarak, dalında kuruyup koparıp sardığınız bi yaprak tütünü var ya 2 saat içersiniz kısacası günde 4-5 tane saracaksın, bütün gün yeter, üşenmeyin benden önermesi ben daha önce sigara içmemişim dersiniz böyle muhteşem bi keyif yok. Fethiye kayaköydey
M önceden tütünk yapılan bi köy, geçen tesadüfen çıkmış ağacın kenarında bi içeyim dedim; geberiyodum tütünün hazzından, ancak 8-10 yaprak vardı şimdi kendim ekicem. Valla balkonunuz bile varsa, saksıda bile olsa tütün yapın on numara bi olay! Hangi kağıda sarsan gidiyor.

kredi cekerek zengin olmak

Savaş çıkan ülkede ne banka kalır ne borç, böyle zorlama olasılıklarla insanlarımkandırmayalım, bankalar cahil toplumu sömürüyor onların açığını sömürmek de toplumun hakkıdır.

kredi cekerek zengin olmak

Cok kolaydır.gıdıyorsun bankaya 1 milyon tl cekiyorsun, daima asgarisini ödüyorsun, gidip bi ev alıyorsun, 2 yılın sonunda borc 1 milyon50 ila 1 milyon 100 bin oluyor ancak ev en az 1 milyon 250 bin oluyor, evi satıyorsun 1 milyon 50-100 bini ödüyorsun kalan parayı da cebine indiriyorsun! işte buna enflasyondan faydalanış diyoruz. Bir de evin 400-500 bin arttığını düşünürsek kar daha da yükselir, demekki mesele olabildiğince kredi alabilmek.

komple lastikten savas aracı yapamamak

Sureklı tenekeden yapıp övunup bok yoluna ölmektır. Oysa lastığe ne fuze işler ne de herhangı bomba, hatta atom bombası bile işlemez biraz çalışılsa! Demekki tüm ordular gerizekalıdır.

yerde 500 bin tl dolusu çanta bulmak

Sahibine teslim ederdim. Öludenız'de yaklaşık 20 milyon tl degerinde arsalarım var, ne yapayım elalemin 500 binini.

turkiyenin kendi motorunu uretmemesi

Belediye otobusu. galaktik lider geometrisinden ufo ussu taksime uzayli bekleyen angutlar gibi bakiyordular, tren gec kaldi, okuz bakaraydi ve nihayetinde gecip giden zamanda bos konusup sigir gibi yok oldular!?

turkiyenin kendi motorunu uretmemesi

Abiduk gunidik sebepler okuyorum internette ulan devletin tv kanali var, tv kanali ya eglence ve haber! Sadece orada binlerce memur calisiyor, ancak bi motor uretip araba fabrikasi acip isci/memur istihdam edemiyor!? Yok efendim astari yuzunden pahaliya maloluyormus, yog efendim ozel sektorun isiymis!?

Kiminle alay ediyorsunuz ya? Kimi aptal yerine koyuyorsunuz? Maliyetli diyor herifin biri bogazini sikip cope atasim geliyor!

Yagrum sen embesilmisin maliyeti ne lan 3 tane tenekenin? Bugun bi araba 250 bin tl den asagi gitmiyor ne maliyetin olacak durzu? Devlet boyle bi organizasyon yaparsa maliyet diye geveledigin ne ola ki?

yog segmentmis yog pazarda fark lazimmis yog pazar o kadar kolay degilmis!? Tum soylemeye calistigi bikac aeorodinamik veri ve cesitlendirilmesi, birkac aci bilgisi, kendine has olusu!

Ulan diyorlar ya filanca sayi ulke motor uretebiliyor, kafayi siyiracagim geliyor. Sayi ile 1 yazi ile 1 bilgi olan birseyi nasil olurda birileri sahiplenir? Nerede mucidi? Hangi ulkeye ait? Ne veri var ne bisey, hep celiskili veriler! Demekki bu turnbuluslar sureclik ve esas bilgilerin nereden ortaya ciktigi bilinmiyor! Su halde kimsenin mali degildir, esasen inancim turkiye sirf kendi icad etmedimdiye uretmiyir ve bircok angut ulkede oyle, boyle angozca bi geri kalmislik akla ziyandir. Kimin malini kim kime urettirmiyor!? Teneke ya be hey durzu teneke ag ona da maliyet deme be ya. Bir de metal diyerek fiyat sukselemiyorlar mi tam cildiracagim geliyor.

psikiyatriste gitmek

Ona verecegin parayla alkol tuket, kendi kendine konus on numara muhabbet olur, obur turku ise donguye dusersin.

sol frame

Tam turkcesi zarftir. Ben hep zarf diye okuyorum.

yarmagul

Uludagsozluk deyince aklima gelen yazar. Adeta uludagsozlugun gercek ismi gibi.

uludağ sözlük ü ayağa kaldıracak fikir

ortalama 1000-1500 yazar varsa yotube'da asosyal bi kanal acip, tutturup, kazanilan parayi katilanlarin pay etmesi. YILDa 100 120 milyon dolar sevyesine cikarsa kazanc kisi bas yaklask 100 bin dolar filan eder o da 1,5 milyon tl ediyor, en mumkun fikir budur.

Hee bi uludagsozluk yazarlari ne yaparlar da yotube'dan en ileri seviyeye cikarlar? Enternasyonal bi planlamayla zor oldugunu sanmiyorum. Dunya'da en kolay asosyallik tutar nasi olsa malzeme dolu sozluk, sadece su sozluk ortamini cahillere tanitabilmek bile yeterlidir esasinda. Haa ne var? Youtube'da one cikabilmek icin birer maas harcamak gerek ki zaten uludagsozluk'te yazanlarin cogu tum omru boyunca 2-3 sene calisip evde para yiyen hazirci memur cocugu filan tiplemelerdir. Ev beles, elektrik su telefon yok karin tokluguna yasiyonuz zaten bir iki ay calisip projeyi denemeye deger.

faizle yasamayi kesfedememis aptal

Luks hayattan kastim ise calismadan yasamaktir. Kendini ibadete mi adarsin, mogavete mi adarsin o senin bilecegin sey.

faizle yasamayi kesfedememis aptal

Tam embesildirler. Eger hicbiseyin yoksa faiz bedava hayat demektir! Cunku ekonomi degismez allah bu acigi anlayip caresiz kalarak haram diyenil,ekten oteye gecememistir hatta kutsi kitabinda. Asgari ucretle calistiginizi varsayalim 10 yilda luks hayat mumkundur! Sadece 1000 tl harcayacaksiniz, bu nedenle yol ve yemek parasi vermeyeceginiz yatili bi calisma bolgesi secmelisiniz 12 ay olmasi sarttir!

Hesap ortada;

4500 liradan 12 aydan faizle 60 bin tl yapar ikinci sene 130 bin diyelim, ucuncu sene 210 bin civari.. 10'yilda 1,2 ila 1,3 milyon tl filan ediyor! 18 yasinda calismaya baslasan 28 yasinda ozgursun!

Bi minubus alacaksin ev gibi yapacaksin yaklasik 1 milyon lira kalacak! Aylik faiz 14 bin tl! Tum sistem cokmedikce aylik gelir durumun asla degismeyecek resmen 3 asgari ucret seviyesinde bi hayat standardin oldu! Tek sart var; hic ev almayacaksin! Ev alayim dersen fakirlesirsin ha ille de kapali alanda lazim dersen, arttir faizden 3-5 bin tl 2-3 senede 100-150 m2 bi arsa bir de hayat konteynirlarindan alirsin al sana ev. Bu devirde baska tur hayat kurmaya calisan maldir aga.

20 milyon lira para ömür boyu yeter mi

Ayda 240'bin tl civari faizi olur, faizdekimpara deger kaybeder yalandan ibarettir. Faizi belirleyen etmen degismez cunku! Bu nedenle faiz haramdir. Senin 20 milyona alacagin faiz bugun 240 bin tl sadece faizi yersen, eline gececek faiz daima artacak. Mesela ornek vereyim bundan 6-7 sene once 300 bine ev sattim, faizi 2,300 tl civariydi ortalamasi, simdi ise 4900 tl filan, yani hayat kalitesi aynen devam ediyor, sadece faizle yasarsan asla sirtin yere gelmez ancak 2 kalemde isin sakat 1) arac almak 2) ev almak. Bu ikisinde zarar edersin, ornegin benim 300 bine sattigim ev bugun 800 bin tl, hic para yemeseydim; ortalama 4 binden ana param 600 binlerde olacakti. Ancak milletin panik yapip abarttigi kadar da degil zira son 5 yil normal seyrin disinda seyretti ev ve arac fiyatlari.

Kisacasi beles hayatin sifresi faizdir! Insanlar faiz paranin degerini yok eder diyor ya tam bi angutluk. Eger ev alnayacaksan; ornegin 1 milyon tl lik evin kirasi 5-6 bin tl faizi ise 14 bin tl! Neden korkar insanlar anlamak guc. Ne olacak ki mesela? Ulan zaten butun sistem bankalar uzerine kurulu bankadaki para zarar eder diyen ya zir cahildir ya da matematik bilmiyordur. iste israillilerin bilip tum dunyanin anlamadigi en kolay gercek faizdir.

ekşi sözlük

(bkz: wikipedia) ansklopedik bilgileri koaka tarziyla birlestirip olusturulmus 70'ler sozlugu.

kilibik beyaz turklerin mafya dugmesine basmasi

Aba altindan sopa gisteren beyaz turkler yargilansin! Cebir yalan porselen hilesi yapiyorlar. Porselen turklerinin sonu gelmelidir, dunyanin hicbi yerinde porselen cihati yoktur.

kilibik beyaz turklerin mafya dugmesine basmasi

Sozcu gazetesinadli yapida bogurup duran beyaz turklerin mafya ulkesi cagirma donemleri gorunmeye basladi. Kari gibi kilibik olan bahsi gecen kitle, oyunu kaybettiginde iste boyle agliyorlar, algi oyununu baslattilar agresifliklerini izlediginizde, aglamakla bagirmak arasinda bi siyaset disi siyasetle korku salmaya calistiklariningoreceksiniz, alternatif nedir? Alternatif kolaydir allahumme salli alaaaa....

01 07 2022 tarihli yılmaz özdil köşe yazısı

Mafya cumhuriyeti deselemeye basladi beyaz turkler.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.