entry'ler (277)

göğe bakma durağı

herkesin en az bir kez okuduğu şiir. en mutsuz umutsuz anında bile "ikimiz birden sevinebiliriz göğe bakalım" dizesi aklına gelir ve içine bir umut dolar. aşk kokar umut kokar...

içinde geçtiği bir hikaye için buradan buyurun...

http://beautymaykill.blog...goge-bakma-terminali.html

life may kill

beauty may kill adlı blogun hayata dair siksokları ele almaya çalışan köşesi.

kendim bizzat yazıyorum. sözlükteki fanlarımı takip etmeye çağırıyorum.
biliyorum bensiz yapamıyorsunuz.

ha sevmezseniz, içinde sanat, kitap, moda, sinema, müzik köşeleri de var.

onları da sevmezseniz sitenin sağ köşesinde balıklar falan var akvaryumda, onlarla oynayın artık ne diyeyim.

öpüldünüz.

http://beautymaykill.blog...h/label/Life%20May%20Kill

seninle ciddi düşünüyorum

karşındaki insanla taşak geçmediğini ifade eden cümle. ancak sorarlar adama zaten olması gereken o değil mi diye, bir nevi ters psikoloji yapmış oluyorsun. insan bunu duyunca direk "hassiktir yalan mı söylüyor lan" diye işkilleniveriyor.

ilişkiler ciddiyetlerinin yaşla ilişkisi üzerine bir yazı da burada, takatiniz varsa bi bakın derim.

http://beautymaykill.blog...ni-kacrms-degilsiniz.html

ölü taklidi yapmak

erkeklerin trendi.

modası geçse de kurtulsak mk.

http://beautymaykill.blog...ksi-tonik-immobilite.html

uludağ sözlük

okudukça iç bunaltan sözlük. uzun zamandır ara vermiştim. bugün bir girip bakınayım dedim, aklım şaştı, lambada titreyen alev üşüdü.

enrtylerin içinin doluluğu boşluğu beni çok rahatsız etmez beni genelde. ama format hataları yok mu?! tanrım gözlerim acıdı resmen.

abi anlamıyorum çok mu zor bir tanım yerleştirmek bir giriye. resmen muhabbet eder gibi böyle aptal forumlar gibi saçma sapan giriler. mesaj atayım uyarayım diyorum ama hangi birine yetişeceksin arkadaş.

bir açın okuyun gözünüzü seveyim formatı. ya da ben yokken anarşi mi çıktı artık herkes kafasına göre istediği gibi siksin sözlüğü mü dendi... bir haber verir insan.

(bkz: yabancı filmlerde türkiye adı geçince heycanlanmak) diye başlık var, içini aç oku kanser olursun maazallah. bir kere heycan ne ulan dümbük... aman neyse ben gidip papatya çayı içeyim yoksa tansiyonum fırlayacak...

hepinize ouokl!!

tayt giyen kiz krodur

deri tayttan haberi olmayan insan düşüncesidir.

kro da ne biçim laf la bro gibi.. peeh..

gece sözlüğe giren kızın amacı

çok ulvidir.

(bkz: yarrak afedersin)

oruç tutanların gelir düzeyi düşük kimseler olması

din kültürü dersindeki fakirlerin halinden anlamak adlı oruç faydası bilgisini çürüten gerçekliktir.

istediğim zaman sigarayı bırakırım diyen tip

istediği zaman sigarayı bırakabilse de bırakamasa da sizin hakkında ileri geri konuşmaya hakkınızın olmadığı bir tiptir.

başkalarının yerine düşünmeyi bırakırsanız şayet hayatta belki bir arpa boyu yol almış olursunuz.

size ne yarrağım, afedersiniz.

bir pkk lı çocuğun 10 türk çocuğuna bedel olması

entellektüel gelişimini tamamlamadan eline klavye verilen insanın bok yemesidir.

ırkın ve soyun sopun gurur duyulacak ya da ezilip büzülmenizi gerektirecek bir durumu yoktur. sizden önceki neslin yediği boklar yada kazandığı zaferler sizin etki alanınız dışınızdadır ve sizi siz yapan şeyin doğarak kazanılan bir özellik olması absürdtür.

homosapiens olarak doğmak insan olmanızı sağlamaz gencolar.

türk olarak doğup 'heeeyt benim atalarım 3 kıtaya hakimdi olum naber' demek boktan hayatınıza bir anlam katmaz.

kürt olarak doğmak pkk'lı olmayı gerektirmez.

pkk'lı olarak doğmak, asker olarak doğmak, cia ajanı olarak doğmak insan öldürmenizi haklı çıkarmaz.

ve son olarak tanrı taraf tutmaz beyler.

şimdi dağılabilirsiniz.

edit:anlatımı bozmuşum. onu düzelttim. ana fikir sabit gençler.

iliklerinde aşkı hisseden bir kadın aldatılırsa

diğer aldatılan tüm insanlar gibi önce karşıyı sonra kendini suçlayacak, özgüvenine sıçılacak ve bazen yara bandı olarak birtakım insanları kullanacaktır.

şimdi bu başlıktan aşkı damarlarında hisseden bir adam yara bandı olarak kullanılırsa 'ya geçip çeşitli methiyeler düzebilirsiniz.

sonra sırasıyla;

kalbinin derinliklerinde aşkı hisseden bir kız sonradan piçöz olmuş bir adam tarafından kullanılırsa

sonradan piçöz olmuş adam kızın abileri tarafından aşkı götünde hissetmeye zorlanırsa

eşcinsellik

david backham

şeklindeki başlıklarda sikik yazılarınızı geliştirebilirsiniz.

(bkz: serbest çağrışım)

fakirlik belirten cümleler

duyulduğunda iç burkan cümlelerdir.

fakirlik mi gördük nesilce amk? interneti ve bilgisayarı olan adamın yiyecek yemeği vardır. viski yerine ice tea içmeniz sizi yoksul yapmaz. öğrencilik ve serserilikle yoksulluğu aynı kefeye koymayın.

yoksul anne çocuğuna çikilat alamaz mesela. bir yere gitmeden çocuğuna tembih etmesi gerekir, 'bak evladım öyle herşeye saldırma, ayıptır'. magnum yerine max alındığı için zırıldayan çocuğa hiç benzemez o çocuk. bakar sadece. belki bi gün harçlıklarından biriktirirse gidip en ucuzundan yiyecektir yaşı biraz daha büyüdüğünde.

fakir baba çocuğunu okutmak derdindedir. konu komşunun eski çantasını takan çocuğuna içi burularak bakar. belli etmez ama. çocuk ağlayıp spider-man li çanta isteyecek olursa 'ne sıpaydırı eşşooolusu, mis gibi çanta işte tak git okuluna' der çocuğuna. üzülür üzülür ama belli etmez. babadır o, dik durmalıdır.

gençler fakirlik öyle festivallere gitmemek, 250 bin liralık arabaya binememek, taksi varken dolmuşa binmek değildir. dolmuşa akbile verecek parası olmayıp oraya yürüyerek gitmektir.

öğrencilik başka, fakirlik başka şeydir. bunun ayrımını yapamayıp taşak geçmek düpedüz piçliktir.

bu kadar.

david beckham

tom cruise la arasında ilişki dedikodularının döndüğü futbolcudur.

viktoryadansa tom daha akıllıca bir seçim. kim olsa david'in yerinde aynı şeyi yapardı.

acaba hangisi pasifti? neden katie bunu yatakta basabildi? eşek kadar zengin adamlar nasıl gizlenemediler?

açılmamış başlık aramak

el değmeden paketlenmiş ekmek tüketen, uht pastörize süt tüketen ve evlenmek için bakire kız arayan yazarlar için tipik bir davranıştır.

üniversiteli kızının ev tutmasına müsade eden baba

babanın dibidir.

adamlara gerici yobaz diyosunuz eve çıkan babanın kızına pezevenk dediler diye, ama karşı argüman olarak yok efendim 'kızına güvenir' 'kızı güveni boşa çıkarmaz' 'kızı mükemmeldir eve erkek atmaz' gibi zaçmalamasyon cümleler sarfediyorsunuz ya, allah c.c sizi bildiği gibi yapsın.

sevgili sözlük ahalisi; seks, sevişmek, tatmin olmak, vuruşmak, tutti frutti diye çeşitli söylemleri olan şey yemek yemek su içmek gibi insani bir durumdur.

hiçbir hatun biriyle sevişti diye babasını utandırmaz.
hiçbir hatun biriyle sevişti diye seks karşılığı para almaz, aksine kalkar kahvaltı falan hazırlar bedavaya. orospu olmaz onu demek istiyorum, uyuşturucu müptelası olmaz, hırsızlık yapmaz falan.

sizin fantastik dünyanıza sokayım afedersiniz de.

babanın güveni altında ezilmekmiş. yahu erectusluktan ne zaman sapiensliğe geçeceksiniz şiddetle merak ediyorum.
sanki ananıza sövmüş kız, sevişmiş lan sevişmiş.

artık hayret bile etmiyorum size. yarın bigün el değmeden paketlenmiş karınızla bir kız çocuğunuz olduğunda pamuklara sarmalar sarar, yanınızdan ayırmaz, kimseler sikmesin diye korursunuz artık. olur da sizin 'iyi niyetinizi' suistimal falan ederse de öldürün gitsin. zira kız çocuğu evlenene kadar babanın evlendikten sonra kocanın malıdır.

malsınız hakkaten.

sövgülerle.

pallas.

ne var ne yok

büyük ev ablukadayı sevme sebebidir.

aşar bizi ömrün boyu dalgalar gibi,
boğuşmak zor cebimizde taşlarla.
fırlatıp atmaktansa, ağırlığıyla batsak ya,
ikimiz de cebimizde taşlarla.

çok iyi gençler. çooğiyiiii.

bir patolojik vaka olarak zaman gazetesi

taraflı haber yaptığı aşikar olan bir yayını 'objektif haber alacağıdım ben eki eki' kafasında okuyan kişinin sessiz çığlığıdır.

arkadaşım, gülen cemaatinin ülkenin gerçeği olduğu ortada, ülkedeki abi abla sayısı belli, yenen maklube sayısı belli, bu neyin eleştirisidir allah aşkına? ülkede ne olmuş ne bitmiş ben de bir haberdar olayım sabahleyin gözümün çapağını göbeğimdeki pamukçuğu çıkardıktan sonra çayımı içerken beynimi az biraz çalıştırayım diyen insanın okuyacağı şey 'zaman' adlı mürekkepli kağıt parçası mıdır? önce bunu sorguluyorum, bir yere varamıyorum. allah allah.

sonra diyorum ki senelerdir niye okuyorlar o zaman 'her bokuna rağmen' yine çıkamıyorum işin içinden.

ardından ekliyorum, napalım beyin bu düşünüyor efenim durduramıyoruz, okudun bunca zaman da şimdi iki şeyh dediler diye mi hastalıklandı patolojiklendi elindeki gazete. vallahi sürmenaj oluyorum, halk tabiriyle beyin amcıklaması geçiriyorum.

sanırım bu 'peynir ekmek yiyelim ete para vermeyelim, birbirimizi s.kelim g.te para vermeyelim' beleşçiliğinden kaynaklanıyor. sırf bisikletli bir ergen kapınızın önüne bedava bırakıyor diye okumak zorunda hissediyorsanız kendinizi, az yiyin de adam gibi şeyler okuyun. ya da internetiniz var bak, hiç parasız, yani sadece ağaya değil herkese beleş olan haber sitelerini kullanabilirsiniz.

sabah sabah neler dedirtiyorsunuz insana.

bambaşkasın sözlük.

recep tayyip erdoğan

'dindar bir nesil yetiştirmek' amacında olduğunu söyleyen başbakan.

1900 lü yılların başında 'fikri hür vicdanı hür' nesiller yetişsin isteniyordu. sene olmuş 2012 geldiğimiz duruma bak.

lan neyse ben bişey demiyorum.

sevişmeyi bilip sevişecek birini bulamamak

yanlış şeyi aramaya öncelik verenlerin başına gelen durumdur.

önce sevmeyi bilmelisin.
sonra da sevecek birini aramalısın.

(bkz: bir kulağından girip öteki kulağından çıkmak)

küçükpark

yapılan kazı çalışmalarıyla iyice çekilmez olan yerdir.

sevgili süperonline ve ttnet yetkililerine sesleniyorum. o turuncu fiber optik kablolar bir tarafınıza girsin e mi!

ps:ha derseniz internet optikus fiber acayip hızlı güzel falan, beni çok bağlamıyor. karşıdaki kafeden çalıyorum zaten.