bugün

hali hazırdaki başbakanımız ve adalet ve kalkınma partisi genel başkanıdır.
bir kısım insanların "acaba ülkeyi mi satıyor lan bu?" dediği baştacı başbakan.
zamanında futbolculuk yapmış ve iett'de çalışmış adam.
rte olarak da bilinir.. basbakan.
kendisinden kisaca, 'tayyip' diye de bahsedildigi duyulmus zattir. 'bizim mahalleden ya tanirsin' tadinda bir hitaptir.
nam-ı diğer kasımpaşalı, eli maşalı..
en azından boyu uzun bir başbakanımız olmasına sebep olduğu için sevilmesi gereken lider.
(bkz: rte aşkı)
eksilendikten sonra allahın emri olan not: fanatikleri o kadar at gözlüklü ki bakınızına bile tahammülleri yok.
bakınız işte bakınız:
efsanevi cozumler getiren insan. son bombasi turkiye ye yabanci doktor tayin etmek. aklina saglik.
(bkz: daha neler gorecegiz)
(bkz: beni türk hekimlerine emanet ediniz)
Sadece şiir okudu diye hapse atılan ve ardından "artık muhtar bile olamaz!" diyenlere nispet azimle çalışan ve 2002 seçimlerinde en büyük oy oranını alarak tek parti iktidarı kurmayı başaran değerli şahsiyet.
Geçmişteki muhafazakar görüşünü daha liberal bir çizgiye taşıdığı açıktır. Kurduğu Ak Parti'de eski Chp'li, Mhp'li, Dyp'li ve Anaplı Milletvekillerine yer vermesi siyasette onu diğer görüşlere açık bir kişi haline getirmiştir.
bir üçlü olsa gerek, şahsen hiçbirini tanımam.
-seçimlerde oy vermediğim (kimseye oy vermedim de) fakat sonraları versemiydim acaba diye düşündüğüm, daha da sonraları yok yok henüz değil diye düşündüğüm parti lideri kişi
-"lan" sözcüğünü doğası gereği (insan sonuçta) kullanan ama mevkii gereği kullanmaması gereken kişi
-sinirlerini aldırmadığı için bazen zor duruma düşen kişi
-alternatifleri gözönünde bulundurulduğunda "kötünün iyisi" olan kişi
kasimpasa edebiyatini yapan siyasetci.
sadece ülkemizde görülebilecek bir olaydır. türkiye nin haricinde başka bir ülke de rastlanmamıştır.
ilginç bi insann sürekli medyadan şikayet edip durmasıyla ünlü
Yakında görüldüğünde insanı daha da bi ürküten kişilik.Son sönemin moda partisinin,son moda başkanı.
(bkz: penguen düşmanı)
güneydoğuda nedense? çok sevilen başbakan.. en son diyarbakır ziyaretinde türkçe, kürtçe ve ingilizce pankartlar asarak ''allahım sen tayyibimizi koru'' diyerek sevgi gösterilerinde bulunmuşlar..neden acaba?
1997'de, Siirt'te verdiği miting sirasinda, Minareler süngü/Kubbeler miğfer/Camiler kışlamız/Müminler asker misralarini okudugu icin "halkı din ve ırk farkı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek" sucunu isledigi gerekcesiyle 4 ay hapis cezasina carptirilan, ancak gunumuz itibariyle tamamen degismis(!) olan, laik devlet sisteminin bas savunucusu.
futbolcuymuş vakti zamanında. dil bilmiyormuş. uzun boyluymuş ve başbakan. bu özelliklere bakınca, amatör olarak ben de futbol oynadım, uzun boyluyum, bonus olarak ingilizce ve çat pat almanca da biliyorum diyorum. e ben neden başbakan olamıyorum? yok yok başka bi iş var bunda...
recep tayyip erdoğan istanbul büyükşehir belediye başkanı iken o dönemin tramvaylarının kod numarasının ilk üç harfi
yakın zamanda kitap yazmayı hedeflediği belirtilen başbakan, parti başkanı.
ilgili haber için: haber10.com/haber/33552/
fikirtepe ve feriköy'de top koşturmuş şahsiyet.
bir dönem istanbul büyükşehir belediye başkanlığını yapmış olan şu anki başbakanımız. ayrıca sözlükte şimdiye kadar niçin başlık açılmadığını anlayamadığım kişi.

(bkz: bu işte bir bit yeniği var)