bugün

gün içinde herkese eşit dağıtıldığı iddia edilen tek şey.
ben o kadar emin değilim.
rus fizikçi podowski'ye göre olmayan şey..

çeşitli ispatları vardır bu hipotezinde..

*insan şimdi derken şimdiyi geçmiş olur..dolayısıyla insan hiçbir zaman şimdiyi yakalayamaz gibi..
*iki ikiz kardeşten biri uzaya gönderilip diğeri dünyada kalırsa, uzaya giden 40 yıl sonra dünyaya tekrar getirilirse niceliksel olarak aynı olmasına rağmen niteliksel olarak bir sürü farklılık gösterirler tabi (niceliksel ölçütü dünyada kabul edilen zamana göre belirlenmiştir..)
nur cemaatinin fethullah gülen'e bağlı olan kolunun yayın organı olan gazete..
her şeyi anlatmak konusunda iddialı şey.
her şey, onunla anlaşılır, anlaşılanlar bile onunla unutulur sananlara yazık.
latincede ''tempus''.
vektörel bir büyüklük, yönü daima ileri doğru. geriye doğru çalıştıramıyoruz malesef.*
tek kelime ile ifade etmek gerekirse,"kayıp".
tiraj olrak türkiye'nin en çok satan 2. yahut 3. gazetesi (haftadan haftaya değişiyor).
multinational bir gazete. bünyesinde her milletten, her dinden, ırktan yazarın bulunabileceği çok kaliteli yayım.
okunası takip edilesi gazete.
tasarımıyla avrupada birincilik ödülü almış olan gazete.
en çok satan değil de en çok basılan gazetesi dersek daha doğru olur. çünkü birçok yere bedava veriliyor.
"gerçekler zamanla anlaşılır" diye süper bir sloganı olan seviyeli gazete.
Zaman enerjidir.Değişmeyen değişimler bütünüdür.Zaman akar , acaba sıvı mıdır?
tersten okunuşu namaz olduğu için adının zaman olduğu rivayet edilir.ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.
aslında zaman diye bir şey yoktur. insanlar düzeni sağlamada yardımı dokunacağını düşündüklerinden böyle bir kavram yaratmışlardır. şu an saat 4, isteyen kişi saat 12 diyebilir aynı noktada aynı anda. karşı çıkamazsınız.
zaman saat kaç sorusunun cevabı değildir .
zaman enerjidir çünkü bir şeyin hareket etmesi için, değişmesi için zaman geçmesi gerekir zaman geçmeden hiçbirşey hareket etmez.
arka sayfa guzeli olmayan ve bulmacasiz gazeteymis zaman gazetesi. kendileri oyle diyolar ben gormedim.
lan oyle gazeteyi napsin zaten millet. hayir efendim, simdi insanlar her gun gazete aliyorlarsa bunun yegane sebebi, "haberlenme" ihtiyacini karsilama gudusu degil ki... ayni zamanda, hatta tam da bir tasla uc bes kus vururcasina, hem "bulmacalanma" ihtiyaclarini, hem de "baska" ihtiyaclarini karsilamak istiyor millet..
tabi, bu arka sayfa guzeli mevzuu memleketteki bilumum feminist bacilarin dikkatini yoneltmak istedigim bir konu. efenim, bu kadar bariz seksist disavurumlar karsisinda nasil sessiz kaliniyor. turk kadini asildir, boyle oyunlara gelmemeli.
tum hanim bacilarima sesleniyorum, zaman gazetesi okuyunuz, arka sayfa guzeli yok.
ismi tersten okunduğunda aklıllarda soru işreti birakan muhafazakar gazete.
aldığı ödüllerin avrupa genelinde değil türkiye genelinde değerlendirilmesi gereken gazete. tasarım ödülünü avrupada almıştır ama zaten her ülkeden birer tane birinci çıkmıştır türkiyeden de zaman gazetesi birinci olmuştur.
internette yayına başlayan ilk türk gazetesi.
gazete,evet gazete.
yazar sayısında fazlalık ve kalite dolayısıyla kimsenin yazı yetiştirmek zorunda olmadığı için mantıklı makaleleri olan gazete..3 dinden de yazar barındırması da ilginç bir yönü..m.nedim hazar var ki okuma da yanında yat..
ayrıca zaman spor ödüllerinde yılın sporcusu olan eto'o yu türkiyeye getirerek hem ülkemizin reklamını yapmış hem de eto'o ya biraz olsun ırkçılık yapıldığı günlerde moral vermiştir..
(bkz: zaman üstü yazılar)
namaz kelimesinin tersten yazılmış hali.