bugün

okul bitince ne olacağı anlaşılan insan türünün işi. yaşını almış çocukların işi..meslek hayatlarında bilirkişi olabilecek insanımsıların işi.
bir de çekemeyenler var. hiç alakası olmayan ezberci zihniyetin dayatması olan abidik gubidik şeyleri sırf psikopatlık namına( sert ketum hoca takıntısı) ezberletirler. ama bazıları çeker sıyrılır, bazıları ezberler sıyrılır bazıları çekemez sıyrılamaz. *
kopya yazınca kendini güvende hisseden öğrencinin işidir.
sakarya üniversitesi'nde rahatça yapabileceğiniz bir eylemdir.
marmara üniversitesi'nde yakalandığınız taktirde, panolarda ilanı olan hadise..
asistanlarla kafaysanız * * hiç de zor olmayan, hatta çılgın atabileceğiniz bir eylemdir. * *
Eğitim sistemi yalnışlığından kaynaklanan yanlış bir harekettir. nede olsa insan kendisi için gidiyorsa o üniversiteye o zaman kendi hakkıyla geçmelidir. ancak bazende mecbur bırakılır.
üniversite hocalarının kopya çekmesinden daha dürüst olan eylemdir. üniversitede kopya çeken öğrencinin disiplin yönetmeliğinden payına düşen 6 aylık bir uzaklaştırma olurken intihalci profesörler, profesör olmaya devam eder ve baştacı olur yurdumda...
(bkz: kemal alemdaroğlu)
uludağ üniversitesi makine mühendisliğinde baya bir zor olan hadise. göz açtırmıyorlar yahu adama....
"öğrenci her yerde öğrencidir" sözünün ispatıdır.
kıl bir gözetmene denk gelirseniz, teşebbüsten 6'a kadar, eğer ki, bir de duvara veya sıraya yazmışsanız kopyayı devlet malına zarar vermekten bir 6 ay da oradan gelmesi muhtemel cezaya sebebiyet verek adrenalinin çok sert hissedildiği aktivite.
gayet doğal olan bir eylem. çekiniz, çektiriniz kopya. kopya iyidir, güzeldir. ayrıca bizi yadırgıyan ya da kınama teşebbüsünde olan varsa, bizi bu hale getiren toplum utansın. *
okuduğu bölümü sevmeyen öğrencinin işidir.
sözel bölümde okuyan, tek soru 100 puan olan sınavda kopya çekmek veya kopya vermek zor iştir. zira neyi söyleyeceksin neyi anlayacak. aptallıktır. he bir de kağıda kçük küçük yazıp kopya çekmeye çalışan akıllı insan evladı da vardır ki bu de pek muhtemel yakalanmakla sonuç bulur. üniversite öğrencisi olup da iki kelam-satır yazı yazamayacak kadar aciz veya bilgisizsen ne diyeyim ben sana. kolay gelsin.
2 tane hoca girdiğinden gerçekleştirmesi zor olay eylemdir.

(bkz: yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim)
(bkz: iyi olan kazansın)
okuldan uzaklaştırılma fanzetilerini kopya sayesesinde gerçekleştirmeye çalışan kişidir, ya da kaşınıyordur.
ya ezberci zihniyete protest bir tavır içindedir, ya da;

tramwayda giderken iki durak arasında, yaklaşık 2 dk, 10 tane öğrencinin sınav kağıdını değerlendiren hocaları fark eden öğrencidir. kaltak karı.
sol elinizi yararlı bilgilerle doldurarak rahatlıkla kopya çekebilirsiniz. ama tabi sınav öncesi elleri görelim modundaki hocaya denk gelmemek lazım.
bir götün tek lobu büyüklüğündeki sınıfta 3 asistanla sınava girildiğinde pek de mümkünatı olmayan olaydır.
kopya çekmek tamamen olanaksız hale getirilmezse, kişi de hakkını aramak için ya da benim başım kel mi düşünceleriyle hiç niyeti olmasa bile üniversitede de kopyaya teşebbüs eder. *
(bkz: çekmesemde yanımda olsun)
(bkz: tiryakisi olmuşuz)
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
kolay işlemdir. yeter ki gerekli hazırlık ve çalışmalar yapılsın. (bkz: azimle işeyen duvarı deler)
üniversitede okuyan zatlara yakıştıramadığım bir şeydir. gelmişiz bu yaşa kopya filan ayıptır yahu!
çok bilenle az bilen kişiden kopya çekilmez *. *

çünkü çok bilen adam kapanır kağıda sınav bitinceye kadar kaldırmaz o kafasını kağıttan. sonra sende kafasını kaldırsında bi ucundanda ben bakayım diye bekle dur.
bekleme boşuna yiğidim kalkmaz o kafa. sana anca şeyinin kafasını kaldırır.

çünkü az bilen kişinin durumunu zaten sizlerde biliyorsunuz. çekip kendinizi ateşe atmayın. bildiğinizle kalın.