entry'ler (410)

kadıköy deki yavru boğa

şimdi öğrendiğime göre bu haber aslında bir ilanmış. Kim neden böyle bir ilan verir anlamadım. Boğanın altından çıkacak buzağıyı merakla bekliyorum.

kadıköy deki yavru boğa

ntvmsnbc.com'da gordugum haber. Boganin yavrusu var miydi emin degilim ama varsa ve gercekten calindiysa da yuh artik. Millet napicagini sasirmis *

ocaliptus

çok özlenen, kayıplardaki yazar.

oğlak burcu kadını

kaprislidir, sabırsızdır, inatçıdır, sevecendir, anaçtır, kıskançtır, hareketlidir, paylaşımcıdır, yardımcıdır..
içine kapanıktır, kendine güvenlidir.
özgürdür, mahkumdur, gardiyandır.
unutmaz, unutulmaz.
geçmişine bağlıdır.

daha çok şeydir ama tanımak, anlamak bir ömür sürebilir.

damian marley

gwen stefani'ye eşlik ettiği "now that you got it" favoriler listemdedir.

giden sevgilinin ardından kurulacak cümle

sen yoksun, boşuna yağıyor yağmur
birlikte ıslanamayacağız ki...
bosuna bu nehir, çırpınıp pırpırlanması
kıyısında oturup göremeyeceğiz ki...
uzar uzar gider, boşa yorulur yollar
birlikte yürüyemeyeceğiz ki...
özlemler de ayrılıklar da boşuna, öyle uzaklardayız
birlikte ağlayamayacağız ki...
seviyorum seni boşuna, boşuna yaşıyorum
yaşamı bölüşemeyeceğiz ki...

littleblackdress

ama boyle de tesaduf olmaz ki dedirten yazar * hosgelmistir.

little black dress

kendisinden korkulmasına anlam veremeyen güzel insan *

şehit

gecenin bu saatinde gözyaşlarımı engellenemez kılan muhteşem yazı...

toplumsal donusum

turkiye nin gerceklerini cok dogru tespitlerle ifade eden rapor.

ayhan yalcinkaya

CHP genel baskan adayı, PM uyesi, genclik kolları eski genel baskanı. . 1974 ankara dogumludur.

oguz oyan

CHP kurultayında ayhan yalçınkaya yı destekleyeceği öne sürülen, eski genel başkan yardımcısı.

yildirimbjk

tam destek, hep destek insanıdır..ama yalancıdır. arayacağım der, aramaz...vs.

şehnaz tango

bir de japoncukları vardı şehnazın...

dillere dolanan reklam replikleri

nazar etme nolur
cigne senin de olur

toplumsal donusum

facebook'ta grubu olan olusum. tanitim metni soyledir:
TOPLUMSAL DÖNÜŞÜM, aslında Türkiye için bişey yapmak adına yola koyulmuş ve harekete geçmiş bir gençlik kitlesinin adıdır.

Bu kitlenin nihai hedefi; 12 Eylül Darbesi'nin yarattığı tüketim toplumunu üretim toplumuna çevirmek ve televolelerle yetişen gençleri, Atatürk ilke ve Devrimleri'ne sahip çıkan, araştıran, geliştiren ve sorgulayan bilinçli bireyler haline getirmek adına çalışmalar yapmaktır.

TOPLUMSAL DÖNÜŞÜM'ün anlayışına göre;

"Siyaset onurlu insanların işidir" sözü temel bir anlayış olarak kabullenilmelidir.

Mevkii ve makam kaygısı gütmeden bu kavganın bir neferi olarak mücadele etmek temel prensip olmalıdır.

Siyasette yalan olmamalıdır...

Vatanın çıkarları, parti ve şahıs çıkarlarından önde tutulmalıdır...

idealist, ilkeli ve dürüst siyasetten taviz verilmemelidir...

Siyaset, göbeği şişkinlerin mesleği olmaktan çıkarılmalıdır...

dudaklar ile yapılabilecek en güzel şey

20li yaşlarda karşı tarafı cezbeden o büyülü sözcüklerin çıktığı tünelin aydınlık ucu..30larda dünyanın en saf, en temiz yaratığına akıtılan şefkatin en sıcak sunumu..40larda acımasızlaşan hayatla birlikte buruşan ve en az onun kadar acımasız sözcüklerin döküldüğü yanardağ ağzı..

mhp nin türk milletine mükemmel çalımı

çalım değildir. halk topu mhp nin ayağına vermiştir, al kardeş bir gol de sen at diye. mhp de atmıştır, durum bundan ibarettir.

mini etek giydiği halde ahlaktan bahseden kız

baskalarinin ahlakini kendi ahlaksizliklariyla ölçmeye kalkanlarin kinamalarina ve igrenc, aç, ilkel bakislarina maruz kalan zavalli kiz. mini etek giyen bir kizin ahlaksiz oldugu yargisini pat diye yapistirabilecek kadar ahlak yoksunu olanlarin mini etek giydiği halde ahlakli olabilen kizlara haksizlik etmesi durumudur.

erkek sağlıkçı karıma iğne yapamaz

karisini sadece bir "meta" olarak gören hırt tiplemesinin tepkisidir. adam alt tarafı iğne yapacak, yatirip .ikmeyecek ya karını...