bugün

entry'ler (980)

babanın kanser olduğunu öğrenmek

bu "aralık" ne büyük bir boşluk...

yılın kapkara son demi, yüreğime ağır gelmez mi?

türk kızlarının genelde ıslanma problemi yaşaması

+ altını mı ıslatıyosun nejla bu yaşta?!
- ıslanma problemim var cemşit napiim, olay bende böle gelişio :(
+ ...
- hem j ile değil c le taam mı

(bkz: olayı götünden anlamak)

yasmin levy

o,bir anne adayı.

yasmin, bu akşamki keyifsiz olay için umarım bu şehre küsmezsin. verdiğin sözü tutacağını düşünüyor, bir diğer konsere bebeğinle birlikte geleceğini umuyorum. *

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

(bkz: tek başına jenga oynamak)

9 mayıs 2010 ales

nostalji yaşatan sınav.

susam sokağı'ndan 40 yıl geçmiş.
(bkz: ben bugün bunu öğrendim)
o değil de;
(bkz: previously on ales)

bursaray

hafif raylı sistem deniliyor bu tırışkadan şeye. bilet fiyatları uçuk. Arkadaşım sanma sakın 2 lira verdin diye v.i.p'de yolculuk edeceğini. b.k götürüyor metro, orası da ayrı bir dert. bir kere de yazın binmişliğim var zor attım kendimi dışarı. hem pahalı, hem yavaş... şehir merkezinden korupark'a bi gideyim diyorsun, gidene kadar sezonluk ürünler indirime bile girmiş oluyor, sen düşün! toplasan bir elin beş parmağını geçmemiştir bursarayı kullanmışlığım, ama her bileti cüzdanımda anı diye saklıyorum yeminle.

sözlük yazarlarının itirafları

(bkz: #4086607)

- bitti, hem de birincilikle bitirdim okulu. girdiğim yük. lis. mülakatlarında tüm felsefe tarihini baştan sona anlattırdılar adiler. bilmemek en iyisi. *
- bulunduğum yere ve insanlarına hangi bağlarla bağlanıp kalıyorsam kopamıyorum bir türlü. şimdi iki şehir
arasında tercih yapmam gerekiyor. herkesin fikrini dinlemekten beynim si..ldi.

- akbil kullanamıyorum. ancak bi kaç kez okuttuktan sonra geçebiliyorum turnikeden.

- geçen gün ramazan davulcusuna bozuk param olmadığı için beş lira verdim. o da bana üzerinde diğer iki arkadaşının da resminin bulunduğu bi kartvizit verdi. dün gece de penceremin altında serenat yaptı adam. bir yerde yanlış yaptığımın farkındayım.

- 5 kilo doğmuşum. 3 aylıkken de 9 kiloymuşum. doktor, bu bebeği diyete sok demiş anneme. bildim bileli 4 kilo fazlam var. o da doğuştan deyip geçiştiriyorum.

- abimi çok seviyorum.

- hayatımdaki bi erkek inanılmaz güzel olduğumu söylüyor. aynaya baktığımda gördüklerime ben de inanmak istemiyorumm!!!

- sezerciğin oynadığı bi filmde * perihan savaş'ın taze fasulye yediği bi sahne var. nasıl canım çektiyse o zaman, o gün bugündür en sevdiğim yemek oldu.

primolut n

bir tür regl geciktirici. Menstrüasyonun başlayacağı günden üç gün önce, günde üç defa bir tablet alınır. ama kanamanın olduğu gün alındığında da işe yaradığı görülmüştür. on günden fazla kullanılmaz. zira regl belirtisi olarak hem de ilacın da takviyesi ile kafam kadar olan memelerin patlayabilir. deniz, kum, güneş vs. derken mis gibi bir tatil geçir gözün kapalı. ilaç alımının kesildiği günden üç gün sonra sabah seni yatağa yapıştıran kasık ve bel ağrısı, felç mi oluyorum böhühüüüü, bu ne yaaahhh memelerim de küçülmüş ve en kötüsü seyreden kanamadan daha fazlası ile uyan. olayın ruhsal boyutunu ele alırsak sevgili kardeşim, bilirsin kadınlar hassastır, her bir b.ktan etkilenir. nihayetinde duygusal dengenin taa içine edebilir bu durum.

hold me now

milli enişteyi eurovisionda birinci yapan şarkı. sözleri sıradan, basit gelse de kimi zaman insana dokunur.

seni ne kadar özleyeceğimi sana söyleyebilseydim...

filin yolculuğu

nobel ödüllü yazar jose saramago'nun kitabı. roman 16.yüzyılda geçer. Portekiz kralının, adı süleyman olan bir fili avusturya arşidükü Maximillian'a hediye etme düşüncesi ile roman başlar. filin adını kanuni sultan süleyman'dan aldığı söylenir. süleyman ve hintli terbiyecisi subhro'nun Avrupa yolculuğunu izler okur. yazarın en önemli özelliği dilbilgisi kurallarını reddeden bir yapıya sahip olmasıdır. bu da okura ayrı bir zevk verir. nokta ve virgülden başka noktalama işareti kullanmaz saramago.

(bkz: isa ya göre incil) *

black

hintli oyuncuların yer aldığı amerikan yapımı film.
slumdog millionaire'deki jamal'in kendisini görebilmek uğruna bok çukuruna atladığı Amitabh Bachchan, filmin
başrol oyuncularından biri. kör ve sağır olan michelle'in başarı öyküsü öyle bir anlatımla sunulur ki, iki saatin nasıl geçtiğini anlamaz insan. kimi yerlerde tebbessüm ettiren ama salya sümük ağlamanıza sebep olan bir drama. izlenmeli...
o değil de amitabh bachchan'ı bir ara al pacino sandım yahu.

tickets

üç ünlü yönetmenin üç farklı hikayeyi Roma'ya giden trende birleştirdiği, seyredilebilecek en güzel yol hikayelerinden biri olan 2005 yapımı film.

(bkz: 25 uluslararası istanbul film festivali)

interrail yapmış veya yapmayı düşünen sinema severler bu filmi izlemeli.*

demedim hicranımı ellere yarar diye

hicaz makamında bir tsm eseri. adamı feci çarpar. *

frog

ya da frög.

bir reklam ajansı.

http://www.frog.com.tr/

persembe hamamlari

(bkz: bursa)
(bkz: perşembe hamamı)
(bkz: cumhuriyet caddesi)
16. yy'da yaptırılmış.
*

top patlican

(bkz: tophane patlıcanı)

hamit turgut

eski bir avukat. dört bine yakın kitabı mevcutmuş. 17 tona yakın içki içmesine ve pipo tüttürmesine karşın ciğerlerinin temiz olması şaşırtıcı. * altmış küsür yıl da Nietzsche okuduğunu söylüyor. serdar turgut'un babası.

sardunya

sıcağı sever, susuzluğa dayanır, fazla suladın mı da çiçek vermez yaprakları çoğalır, belki de çürür. eğer bir sürü çiçek açmasını istiyorsan gün içinde bol güneş almasını sağlamalısın. şubat ayı da geldi. artık budanmayı ister.

kirpiklerinin golgesi gullerle bezenmis

saadettin kaynak'ın nihavend bestesi.
bir noktası var gamzelerinde, o da ben imiş.

bahadir ozusen

kendisi gibi sanatçı olan akif özüşen'in oğludur. trt'den aşinayız kendilerine.

(bkz: trt sanatçısı) *