bugün

entry'ler (8813)

türkiye değişim partisi

11 sene evvel "teşkilatlanma süreci tamamlanmak üzere" diye başlığı açılmış.

Mustafa sarıgül'ün 2020 yılı içinde bu defa kesin kuracağı iddia edilen parti.

Perinçek'ten daha düşük oy alacağını garanti edebilirim.

29 yıldır manastırdan dışarıya çıkmayan rahibe

Dert sahibidir.

- logar, ince gör.
* ben kalın mı görüyorum?

sosyal mesafe böyle anlatılır

emrah ablak'ın çizimle destek verdiği hikaye.

https://www.instagram.com...DC-H/?igshid=7b5mjpili4gu

kuzey kutbuna yerleşim yapılması

(bkz: yarın gel toki de başla)

bu saate herkes uyudumu

Soru ekini ayırmayı bilmeyenlerce dert edinilen mevzu.

asgari ücret

2002'de toplam çalışanlar içinde asgari ücret ve altında bir ücretle çalışanların oranı %24 seviyesindeyken, 2020'de bu oran yaklaşık olarak %45'tir.

Akp, ücret kazancında orta sınıfı bitirmiş asgari ücreti de "bir çalışana verilmesi gereken en düşük ücret" anlamından koparıp "bir çalışana verilmesi gereken ücret" anlamına sokmuştur fiilen.

Avrupa'da "asgari ücretli çalışan oranı" verisinde en yüksek oran %45 ile türkiye'dedir. Türkiye'den sonra gelen ülke ise %19 ile slovenya'dır.

işte asgari ücrete tamah edip, yurtdışında tatil yapmayı hayal edemeyen, mercedes'e veya bmw'ye binmeyi hayal edemeyen bunun gibi "dertleri olmayan" fakirlikten ve yoksulluktan zevk alan insanlar yüzünden bu haldeyiz.

türkiye ermenistan savaş uçagını vurdu

Ulu sözlük'te hala internete ixir ile bağlananlar var galiba.

Milyon sene evvel yalanlanan iddia;

https://www.hurriyet.com....iasini-yalanladi-41623737

s400 ler 2020 nisan da aktif hale gelecek

Uğruna f-35'lerden vazgeçilen sistemin aktive edileceği zamandı...

Şimdi kara kara "yerine ne koyacaz" diye düşünüyoruz hatta 50 yaşına merdiven dayamış f-4 phantom 2020'lerin (ki bu yıl sonuna kadar hepsinin emekli edilmesi planlanıyordu) yeniden modernize edilmesi masadaymış.

Işık açısı nedeniyle gölgeleri büyük olan adamların kendilerinin de büyük olduklarını sanması sonucu yaptıkları siyasi şov bu ülkenin her alanında büyük yaralar açmıştır.

Bazı ibibikler de ile sapa gelmez sözlerle savunuyorlar saçmalığı.

Fed bir kıyak yapar da swap penceresini acar diye aktive edilmemiştir. Abd'ye şov yapmak için rusya'ya yanaşıp sonra abd'den para isterken 2,5 milyar dolar ödediğin sistemi dekor gibi tutarsın elinde işte...

yeşil gözlü erkek

Nazar etmeyin, zira nazar eder.

kocası belli olmıyan kadınlar

"Olmayan" kelimesini "olmıyan" şeklinde yazarlar...

uludağ sözlük te neden ekşi deki gibi yazarlar yok

(bkz: bunu zall a sorsana delikanlı)

tanzim kuyruğu

Tanzim kuyruğunun sonunun ucuzluk olduğunu iddia edenler var.

ithal et ile et fiyatlarını düşürmeye çalışan hükümetimizin bu icraatı sonrasında tüik'in de tescillediği şekilde et üretimi düşmüştür.

Siz üretim maliyetlerini düşürmek için çalışma yapıp, çiftçinin daha ucuza üretmesini dolayısıyla daha ucuza satmasını sağlayamayıp, adamların maliyetinden bile aşağıda satış yapma gayretine girişip sadece "son tüketici" odaklı çalışırsanız o tarlada ekim yapılmaz artık boş kalır. Tıpkı ucuz et için ithalat yapıp yerli üreticiyi üretim maliyeti altında ezdirip hayvancılıkta azalmayı ve et üretimini düşürmeniz gibi.

Beton kemireceğiniz günler yakın. O günler gelince aman ha çiftçi terör örgütü icat etmeyin.

cin çıkarma videosu

Hikayeyi bilen bilir, şöyle biter:

- ula memo! Isınıyosan tamam da sikiyosan hakkaten ayıp ediyosun...

sözlük kızıyla muhabbet eden erkek

Philips Global Beauty Index'in 2017'deki araştırmasına göre kadınların kendilerini güzel Bulma oranları:

Hindistan: %96
Türkiye: %91
Rusya: %81
Çin: %73
ABD: %65
Güney Kore: %61
Almanya: %53
Fransa: %41
Polonya: %40
Birleşik Krallık: %29
Japonya: %26

Özet: aman evleyden ıyak, çanta diye gezdiymem.

elektrik faturam 104 tl yazıklar olsun

Elektriğe Temmuz 2018'den bu tarafa yaklaşık %55 Zam gelmesinin sonucudur.

Özet: su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim.

dolar 5 36 olunca kuduran chpli

Dolar 3,95'ten 7'ye yürürken ve sonra yaşadığı düşüş sonrası 5,95'ten 6,80'e çıkış serüveninde paranın anasını sikmişlerdir.

Nisan'da cebimde 2014 toyota corolla alacak para varken eylül'de 2015 model mercedes cla aldım dolar sayesinde.

Teşekkürler reis.

Siz de derdinize yanın amına kodumun fakir çomarları.

Elektrik 4 ayda %50 zamlanmış, reel enflasyon %30'un üzerinde ama siz bir bok biliyor zannedin kendinizi.

Neyse, haziran 2019'da görüşmek üzere, açlıktan nerenizi kemireceksiniz acaba?

doğalgaz a yüzde 50 zam yapılması

Sanayide elektrik maliyetlerine yansıyacak, çok geçmeden buralarda üretilen ürünlere yapılacak zamla vatandaşın götünde patlayacak zamdır.

Biz bunları 12 sene evvel yazdık.

(bkz: elektrikte oynanan büyük oyun)

Daha 21 yaşımda genç bir üniversite öğrencisiyken ben bunları görebiliyordum.

Yıllardır "sizden öğrenecek değiliz" diyenlere yapışanlara hayırlı uğurlu olsun, benim tuzum kuru.

seks yaparım ama sevgili olmam

(bkz: bu arada bora ben)

doktor zenan ın tam bir atarlı ergen olması

(bkz: doktor zenan kim amk)

lamia hanım a mektuplar ı okumamış bahtsızlar

(bkz: bahtımı sikeyim)