bugün

2010 türkiye'si adına tek kurtuluş yolu ordunun yönetime el koymasıdır. artık darbe dönemleri geçti diyenlere inat tüm türkiye ordusunun arkasındadır ve darbe gereksinimini açıkca ifade etmektedir. bu böyle biline.

ne yazık ki artık ülkemizin akıbeti akıl almaz bir şekilde olumsuz yönde ilerlemektedir. bir yandan her gün verilen onlarca şehit, bir yandan laikliğe ve sisteme yapılan saldırılar, şeriat yönetiminin yavaş yavaş ayak seslerinin duyulması, yargıya baskı vs vs. bu liste böyle uzar gider. sorarım size, bu kadar kötü yönetilen ve tehdit altındaki bir ülkenin askeri hangi günler için vardır?

ülkenin demokratları, vatanseverleri hapishanelerde işkencelerden geçirilip, kanunsuzca alıkonuluyorsa artık halkın ve ordunun yönetime karşı baş kaldırması gerekmektedir. aciz yönetime karşın aciz bir ordu tavrı sergilenmemelidir. kuvvet komutanları derhal durumu değerlendirmeli ve gerekli planlar dahilinde yönetime el koymalıdırlar. daha iyi bir türkiye ve özgürlükler, demokrasi için bu yapılmalıdır.

eğer hükümet devleti yönetemiyorsa ordu yönetmesini bilir.
hala böyle düşünen zihniyetler var.
nedense şunu söyleyerek başlamak istiyorum akp'li değilim fakat ; ülkenin geleceği için ordu yönetime el koymalıdır sözü, kendi istediği parti başa geçmediği için herşeyin yanlış gittiğini düşünen bir zihniyetin ağzından çıkmış olabilir. Şunuda belirtmeliyim ki bu ülke demokrasi namına küçücük birşey bile varsa ordunun yönetime el koyması gibi bir durum söz konusu olmamalıdır.
"işte o zaman amerika ve israil orgazm olur" gerçeğini söyletecek hede.
(bkz: bi siktir git çay koy)
bunu diyenler kendilerini cumhuriyetçi diye tanımlarlar.ha ama cumhuriyet nedir bilmezler.
(bkz: el koyayım derken amına koymak)
bütün chpliler darbe ister akpliler istemez diye saçma sapan bir düşünceye milleti sevk etme çabasıdır! tüm türkiye ordunun arkasında ama türkiye dışındaki unsurlara karşı ülkücü abi! ayrıca bak türkiye bu başlığın altında, bak bakalım ne cevap vermiş?!

(bkz: yazarın açtığı başlıkta göt olması)

hep sonradan: sonradan başlık yazarının kontrol edilmesilye girilen entry e acınılır! bir idiot başlığına cevap verdim! kendimden utanıyorum evet.
1980'nin izlerini ancak silebildiğimiz,hatta belli bölgelerde hala silemediğimiz bir zamanda tekrar böyle düşüncelerin olması ne acı dedirten şey. her kötü işleyen bir hükümette darbe olsaydı,şu an türkiye nasıl bir durumda olur diye sorulmalıdır.
hayır, kötü yiyorsa halk koymalıdır'ın garantili söylemidir.Ordunun yönetime el koymasını isteyenler hep kendi gibi düşünen askerlerin darbe yapacağını sanan zavallılardır.Lan daha babmızın bizim için ne düşündüğünü bilemezken kurmaylığını ABD de kazanmışların ne düşündüğünü nerden bilicez.
ülkenin geleceği mi?
(bkz: geleceğiniz varsa göreceğiniz de var)
(bkz: geleceğiniz varsa geleceğiniz yoktur!)

demokrasi, insan hakları, düşünce özgürlüğü diyor ve geri çekiliyorum.
egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir, ordunun değil, türkiye cumhuriyetinin yönetim şekli cumhuriyettir, atatürkçüyüz deyip francoculuk etmek, cübbeli ahmet hoca nın ben laikim demesi kadar abestir.

(bkz: nerde o eski ramazanlar)
evet ulkenin boktan bir gelecege sahip olmasi isteniyorsa, gerceklestirilmesi gereken eylemin soze dokulmus halidir.
ordu yönetime el koyarsa terör ertesi gün son bulacaktır.. 12 eylülde öyle olmuştu..
darbe isteyen zihniyet de memleketin başına geleni eğer normal zekaya sahipse(ki çok düşük bir ihtimaldir) 2040 ta anlar artık.
doğru bir düşünce değildir dostlarım. neden derseniz, çünkü artık ordu eski ordumuz olmaktan uzaktır, akp'ye bir şey yapamamaktadır ve içlerinde akpliler mevcuttur. ayrıca zaten darbe iyi bir şey değildir. tek çare başımızdakileri devirmektir bana kalırsa yani bir dahaki seçimlerde onlara oy vermemektir. ama gel de bunu gaflet uykusundan uyanamayanlara anlat.
muhalif seçmen kendini darbe cennetinde görürmüş diye cevaplanabilir.
göklere el koymak isteğini dile getiren pek güzel dilekçe.

(bkz: istikbar yerdedir)
neden kurtulacağımız belli olmayan açıklama, türkiye derken bir tek kendi gibi düşünen insanları kasdeden, gereksinim derken nasıl bir gereksinim olduğunu açıklamayan yazar cümlesidir. ülkenin akıbetinin neye göre, kime göre olumsuz olduğunu anlayamadığım zırva. ülkenin demokratlarının hapishanelerde işkencelerden** geçirildiğinden bahseden kafası güzel insan evladı saçmalığıdır.
sıradaki parçayı tekrar bizim çocuklara sunma nostaljisi. 23 nisan meşe istiyor insan.
askeri yönetimlerin karnesi:

darbeciler bu ülkede dinci-suistimalci-hırsız kesimlerin gelişmesine yol açmıştır.

darbeciler bu ülkede aydın soykırımı yapmışlardır.

daha da soyguncu partilerin gelişip kök salmasına engel olunması ve tam demokratik bilincin oturması için,

önümüzdeki seçimlerde kılıçdaroğluna oy verecek biri olarak "darbeye hayır" diyerek bu entryye son veriyorum.

halk tam yönetenleri sandığa gömmeye hazırlanırken,askerden gölge etmemesini rica ediyorum.
ordu yönetime el koydu,
sonra de geleceğimizi oydu,
demokrasi bir yana,
ne anladım bu işten.
Bunu bir kemalist olarak kabul etmiyoruz.Seçimler yaklaşıyor, mevcut iç düşman düşmesse el koymalıdır fakat el koydukdan sonra yine halka bırakmalıdır.
bize niye söylüyorsun git abd'ye söyle dedirten başlık. biliyoruz ki bu memlekette darbeler abd icazetiyle yapılır. ayrıca ordu yönetime en son el koyduğuda akp'nin köklerini de toprağa gömmüştü. şimdi kendi elleriyle yaptığını yine kendisi yıkacak değil ya.
(bkz: bizim çocuklar başardı)
12 eylül sürecinde, 80'lerin henüz başlarında doğmuş, mama olmadığı için tarhana çorbası içirilerek büyütülmüş, spor ayakkabı yerine kara lastik ve siyah önlük giymiş bir neslin asla kabul etmeyeceği öneridir.

ve unutmadan; her firavun, musa'sını kendi büyütür..
kendi vazifesini yapamayan orduyu böyle bir maceraya sürüklemek mükemmel bir komedi olur.
oniki eylül darbesi ile ilgili yapılan filmlerden etkilenip ah ben yetişemedim o dönemlere diye dövünen bazı aklı evvellerin düşüncesidir. ama şunu bilmelilerki gerçek o filmlerdeki gibi birkaç dakikada yaşanmıyor. ve ordu yönetime el koyduğunda herşey güllük gülistanlık olmuyor. davulun sesi uzaktan hoş gelir. otuz yıl geçti aradan yeterince uzakta kaldı tabi davul.
askeri darbe hakkında sadece atıp tutmayı bilen, askeri darbenin ülkeyi bilmem kaç yıl geri götüreceğini kestirebilecek vizyona sahip olmayan yazar manipülasyonudur. bu haftayı bu kadarla atlattık, gelecek hafta yeni manipülasyonlarla gündemdeki yer gene alınacak. entelektüel masa toplantısında bahsedilmiştir bundan. eminim, sözlük.
ordu yönetime el koysun sen bu şekilde haftada bir yazarsın/ yumurtlarsın sözlükte. hıhı. yazarsın, yazarsın. yazdırırlar adama.