bugün

entry'ler (848)

en seksi şarkı

nouvelle vague - too drunk to fuck
http://www.youtube.com/watch?v=Hapufz1NFkY

duvara tekme yağdırmak

duvara yumruk atmaktan daha az risklidir. acıtır.

20 cm damarlı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz

insan vücudundaki damarların toplam uzunluğunun yaklaşık yüzbin km kadar olduğunu düşünürsek, 20 cm damarla mikroskobik bir canlı olurduk herhalde. fantastik geldi bana.*

greenpeace

eylemlerini samimi bulmadığım ve kullanıldıklarını düşündüğüm sözde çevre örgütü. ne kadar zararlı da olsa, işine geleni protesto etmeyip, işine gelmeyeni protesto etme gibi bir huyları vardır.

yazarların ışınlanma şansı olsa gidecekleri yerler

öbür tarafa gitmek lazım. çok merak ediyorum mk..

sözlük yazarlarının dinlediği şarkı

ahanda budur.

http://www.youtube.com/watch?v=foJnWdFtGHc

kürtler aslında sarışın ve mavi gözlüdür

benim anlamadığım sarışın ve mavi gözlü olmak bir ayrıcalık mıdır? ukrayna'da olsan kovarlar adamı.*

star wars u iyi bir film zannetmek

otuz küsür yaşındayım bilim kurgu sevmeme rağmen çocukken bile saçma gelmişti. elektrikli süpürgeyi karakter olarak kullanmak kimin fikridir bilmiyorum ama beni filmden soğuttu.*

allah vardır diyenlerin hiçbir kanıt gösterememesi

kanıt var da, kuran'ı kerim'de de belirttiği gibi akledebilenler için var. allah akıldan sonraya koymasın diye bir laf vardır bir de. bir de dogma deniyor. yemişim dogmasını, her şey bariz kanıt niteliği taşırken neyin dogması. bir arkadaşımdan çalıntı* yaparak bu durumu açıklamak istiyorum.

--spoiler--
tepemizde yanan bir gezegen* var, yine olağan bir gün.
--spoiler--

villeneuve

fransız besteci ve yapımcı. akustik, elektro, downtempo, power pop, indie rock tarzında eserlere sahiptir. 2005 yılı yapımı first date albümünde elektronik ve akustik müziği oldukça başarılı bir şekilde harmanlamasına rağmen, 2010 yılında çıkardığı dry marks of memory albümünde akustik ağırlıklı çalışmıştır.

(bkz: Benoit de Villeneuve)

istanbul un akbil çilesi

rte belediye başkanı olduğunda*, istanbulluları bilet çilesinden kurtarıp akbil teknolojisi ile tanıştırmıştır. şimdi alternatif olarak istanbulkart da var. beğenmiyorsan onu alırsın akbil kullanmazsın. sanki zorla kullandırtıyorlar adama.

recep tayyip erdoğan

acayip bir korku toplumu yarattı lan. sıçtım altıma o derece.*

superonline

geçenlerde tarifemin 2-3 katı hızla torrent çektiğimi fark edince, test yapıp gözlerime inanamamamı sağlayan internet servis sağlayıcısıdır.

görsel

http://speedtest.net/result/1287221788.png

ampulü söndürmek istiyorsan sola çevir

pek zeka kokmuyor. düğmeye basmak daha kolay.*

"karşıdan karşıya geçmek istiyorsan önce sola, sonra sağa, sonra tekrar sola bak. sonra önüne bak ve yürü."

prompter i bozulunca susan başbakan

--spoiler--
ama prompetin bozulması iyi oldu 8 sekiz yıldır durmadan şu kadar duble yol yaptık der ama daha sayıyı ezberleyememiş, sekiz yıldır yaptığı yolun sayısını öğrenememiş bir zat koca bir devleti yönetiyor.
--spoiler--

adam sürekli yol yapıyor. hangi birini aklında tutsun. sekiz yıldır yol yapmıyor olsaydı rakam sabit kalacağı için ezberleyebilirdi zannımca.*

ayrıca;

(bkz: prompet)
(bkz: prompter)

dindarlıkla akp li olmayı aynı kefeye koymak

akpli olmayanların yaptığı iştir. zira, akplilerin, kendilerinin dindar olduklarını iddia ettiklerine pek rastlanmaz. ancak diğerleri, akplilerin dindar olduklarını her fırsatta söylerler. yaman çelişkinin kralıdır. kimin dini kullandığını anlamadım ben.*

akp ye oy vermeyeceğim çünkü bir beynim var

salt beyinden oluşan insan cümlesi. fazla beyin ağır gelmiş olmalı, 100 gramını aldırsın bence.*

akp ye oy vermeyeceğim çünkü bir beynim var

anladım ki beyin iyi bir şey değil.*

akp ye oy veren zihniyet

oy verilebilecek daha akıllı mantıklı bir siyasi parti olmadığından dolayı, haklı zihniyettir. cahil diye yaftalanmıştır. çünkü aklı sistemin eğitimine boyun eğmemiştir. koyun olmamıştır. her parti tabanında olduğu gibi koyun olanlar da vardır ama bu kafadaki kesim sadece akp'de değil tüm partilerde vardır. koyunluk partiye özgü bir şey değil.

tanrı yok

tanrının olmadığına inanan kişi cümlesi. ayrıca, yok ne ola ki? biri önce bunun cevabını bulsun.*