bugün

(bkz: your boys have done it)
fenerbahçe ne zaman avrupa'da bir takımla karşılaşsa, cimbombom'luların yabancı takım hakkında kullandıkları ifadedir.

(bkz: galatasaraylılar da fenerbahçe kompleksi)
türkiye'deki darbecilere abd'nin taktığı isim.
samimiyetsiz bir cümle.
insanın ağzına tavayla vurma hissiyatı uyandıran samimiyetsiz kalıp.

Lakabı halk takar, spiker takılan lakabı telafuz eder.. bizde lakabı spiker takıyor amk. Bisim çücükler bisim çücükler.. o ne lan?
Millilerimiz deyin, a milli takımımız deyin, ay yıldızlı takımımız deyin.. çücüklar ne amk? Çok guzel bir şey bulmuşlar gibi 90 dakikalık maçta 1500 kere cümle içinde kullaniyorlar bi de..
Tamam sakinim.
Bizim kürt yiğitleri..

Maşallah.
Milli takımın yeni sloganı mı desem, sıfatı mı desem işte Sikimsonik bir söz.

Federasyondaki +50 bi dayı bulmuştur. Tam bir ihtiyar Kafası. Milli takımı izleyen 16 yaşında çocuk, Burak Yılmaz için "bizim çocuk ne çaktı" mı diyecek abi. Bizim çocuklar ne ya. Burdaki futbolculardan daha genç milyonlarca insanın takımı bu. Z kuşağını görmemeye devam edin.
Bizim çocuklar siksin sizi. Bu nasıl itici bir ifadedir takımdan soğudum.
Bu nası bi tabirdir ya.
Şey mi dostum? Yine yangınlar yine ben :(
çıkış noktası burak-yusuf-zeki olan söylemdir. en azından ben öyle gördüm lille maçlarından bahsedilirken hep bizim çocuklar diyorlardı.

yalnız isviçreye de kaybedersek bizim çocuklar değil "şu çocuklar" olarak anılmaya da başlayabilirler baştan uyarayım. bizim medya malum bir anda 180 derece dönebiliyor.
galler gibi çöp takıma tokat manyağı olmuş çocuklardır. belliydi zaten hazırlık maçlarından.
(bkz: duman oldular)
görsel
a milli futbol takımı oyuncularına takılan isim.

Not: benim böyle bir çocuğum yok.
Yapmayın bizim çocuklar ya!
bunlar okumaz adam olmaz cacıkta olmaz. tek bildikleri tik tok olan ülkesi için kafa yormayanlardan hayır gelir mi amk.
afedersiniz ama an itibari ile yine yeniden bu defada isviçre tarafından ırzına geçilen çocuklardır. götlerini kaldırmayacaktınız bu kadar..
Sağolsunlar bu turnuvada anamızı sktiler. Puan yok gol yok.
görsel
Amatör altyapıyı milli takıma çıkarmışlar gelen geçen rakip takım kalemize atıyor. Aaa durun o topu da kendi kalemize atıyorduk sahi ya.
tarih yazacak. yersen .
Futboldan anlamayan çocuklardır.
Para dersen var,saha tesis dersen var,forma ayakkabında var ee ozaman niye başarısızlar,teşhis şu futbola yatkınlık yetenek yok,bukadar paraların hepsi israf onun yerine bu imkanı birkaç kişiye değilde halka yansıtılsın fabrika aç ekonomiye kazandırılsın.
turnuva boyunca gösterdikleri performans ile gerçekten de bizim çocuklar olduklarını kanıtlamışlardır. bizim milletin en büyük özelliği nedir ? yan gel yat osman üç dönüm bostan.. bu çocukların yaş ortalaması 23 mü 25 mi neydi. zannedersem turnuvanın en genç milli takımı bizde. veya ikinciyiz. oynanan futbol peki ? sıfır. lan iddia ediyorum bak 40 yaşıma geldim 3 ay antreman yapayım sahaya çıkarım bunların 8 inden daha iyi oynarım. hadi kondüsyon olarak olamam ama en azından rakip kaleye gitmeye çalışırım çalım atarım şut çekerim elimden geldiğince koşarım. bunlar hem pres yapamıyor hem top tutamıyor hem atak yapamıyor hem defans yapamıyor. ne yapıyorlar peki ?

italya maçı : defansta yan pas yan pas yan pas. topu kaptır kalende tehlike yaşa. yan pas yan pas yan pas topu kaptır gol ye. yan pas yan pas yan pas yan pas..

galler maçı : defansta yan pas yan pas yan pas. topu kaptır kalende tehlike yaşa. yan pas yan pas yan pas topu kaptır gol ye. yan pas yan pas yan pas yan pas..

isviçre maçı : defansta yan pas yan pas yan pas. topu kaptır kalende tehlike yaşa. yan pas yan pas yan pas topu kaptır gol ye. yan pas yan pas yan pas yan pas..

abi bu nedir ya ? bu nedir allah aşkına. dünyanın şu anda en güçlü ve formda takımı fransaya maç kaybetmedik grupta. bir galibiyet bir beraberlik. bak o fransa bu kupada da en az final oynayacak. biz fransaya karşı böyle mi oynayıp da kazandık. bu nasıl bir mantalitedir koskoca milli takımda 1 tane dikine oynayabilen adam yok mu..