bugün

összedelerin sınavdan çıktıktan sonra yapacaklarıdır. şahsım mezuniyet balosuna katıldıktıktan sonra yds ye girecektir. ama sonrasında kaç tl verip aldığı testleri, okuldan ve dersaneden verilen testlerle birleştirip kocaman bir yığın haline getirdikten sonra üstüne bir kibrit çakıp, alevlerin karşısında buz gibi içeceğini yudumlayacaktır. sonrasında ise her gün plaj, her gün gezme, her gün bilgisayar.*
o sınavın stresi atıldıktan sonra yapılacak olaylardır.

1 bardak soğuk su içtikten sonra eve gidip derin bir uyku çekmek, hemde ne uyku.

(bkz: top patlasa uyanmamak)
görülebilecek öss denemelerinden birini ortadan kaldırmak.
eğer sınav iyi geçtiyse; o zamana kadar çalışılmış tüm testleri, kitapları, notları falan fıstık bi kovaya dolduracaksınız. sonra üzerine benzin döküp yakacaksınız. sonra da üzerine işeyip söndüreceksiniz. çok zevkli oluyormuş.
yukarıda da bahsedildiği gibi elde bulunan bütün dökümanlar serin bir yaz akşamında yakılacak ve verdiği haz ile dört köşe olunacaktır.

edit: ayrıca değerli ile ege sahillerinde 1 haftalık tatil.
alışveriş.
(bkz: para var huzur var)
(bkz: önümüzdeki maçlara bakacağız)
henüz öss gelmeden yapılan planlardır.
büyük bir heyecan içerisinde yok onu yapıcam, bu tatili şöyle değerlendiricem, herşeyin acısını çıkarıcam falan fıstık dersiniz de dersiniz. öss gelip geçtikten sonra sizi öyle bir şoka sokar ki bir süre kendinize gelemezsiniz. zaten o yaz tatili de pek tatil gibi geçmez. tercih dönemi yaklaşır ' of ne yazsam ya , şu üniversitenin bu bölümüne de yetmiyorki puanım nereye giricem ben ' der durursunuz.neyse öyle ya da böyle atlatırsınız bu dönemi de , ardından kayıt dönemi gelir, gidiş hazırlıkları falan sizin önceden yapmış olduğunuz güzelim planlar da suya gider.
eve gelip telefonu kapatmak suretiyle vurup kafayı uyumaktır.
cok mantikli olmayabilir ama ben kendi yaptigimi paylasmak istiyorum: grup yorum konserine gitmek. super desarj olabilecek bi aktivite. pahalida degildir. zaten sisteme, duzene olan kizginliginiz sinavinda kotu gecmesiyle isyan noktasina varan o icindeki sey i disari halay cekerek cikartabilirsiniz. *
(bkz: işe girmek)
iki yol vardır; kazanılmışsa ve ya kazanılmamışsa
eğer kazanılmışsa; zavallı öss zedeler kurtuluş olduğunu zannedip aslında keşke össde olsamda hala dershaneye gidiyor olsam dedirten durumdur. önlerinde uzun bir hayat bekliyordur. oku oku bitmez denilip durulur.

eğer kazanılamamışsa; tekrar tekrar dershaneye gitmeler devam edilir.(kazanılana kadar) eğer hala kazanılamıyorsa kızımız iş bulabilirse bulur bulamazsa zengin bir koca bulup kocaya gider evinin hanımı olur. erkek ise aynı şekilde iş aranır bulunamazsa tamirci çırağı yada torpille bir yerde çalışır. olmadı babasının işi kıyaksa orada patron çocuğu olarka haybeye para yer.

açıkcası hayat bundan ibarettir dedirten bir durumdur.
açıkçası annem beni direk tvnin önüne oturtup sorularımı kontrol ettirmişti.. (bkz: hak mı reva mı)
uzun bir süre eline kağıt kalem * almamak. olabildiğince uzak durmak.
taksime gittik babamla, önce deli gibi alışveriş yaptık * sonra bişeyler yedik, daha sonra sarhoş olmak için içtik, ağladık biraz. sarılıp evimize gittik.

editditdit: testleri, kitapları yakmak isteyen arkadaşlara;
kitaplarımı da bir kültür merkezine vermiştim, doğuda ihtiyacı olanlara gönderiyorlardı. yakmak deşarj babında daha iyi olabilir de böylesi daha amaçsal değil mi?
(bkz: Zil takıp oynamak)
ailecek uludağ'a et mangal yapmaya gitmiştik. böyle efil efil , gayet güzeldi tavsiye ederim.
zero point vol.7 hiphop konserine gitmek

(bkz: zero point)
kanımca yapılacak en güzel şey öss'ye girene kadar işlediğin bütün dersleri bütün konuları unutmak. yok matematikmiş yok kimyaymış fizikmiş cart curt hepsini unutmak var mı böyle güzel bir duygu ya. böyle bir rahatlığı ne verebilir başka hele birde sınavınız iyi geçmişse...
(bkz: tadından yenmez)
-cevap kagıdını verdikten sonra salondan çıkar çıkmaz aglamak
+ akşamına arapşükrüde rakı-balık yapıp bir hayvan misali içmek
-ertesi günü istanbula gidip, arkadaşlarla biz mi öss ye girdik öss mi bize girdi isimli partide içmek *
+ o hafta sadece içip uyumak
- sonra gene içmek
+ sokakta boş boş oturmak
- evde boş boş oturmak
+ bir sene içinde okunamayan tüm kitapları okumak bitirmek yalayıp yutmak
- 3-4 gün hiç durmadan arkadaşlarla film günü düzenleyip hiç uyumadan film izlemek
+ sonra 5 gün yemek yemeden yaz uykusuna yatmak
- ertesi hafta arkadaş grubuyla bozcaadaya gitmek
+ bozcaada da bir hafta denizin karşısında şarap içmek
- uludaga tırmanmak uludagda sucuk ekmek yemek
+ mudanyaya gitmek mudanya da deniz kenarında içmek
- güzelyalıdan idoyla istanbula gitmek
- istiklal caddesinde 3 gün sabahlamak
+ kaçırılan ne kadar arkadaşların gruplarının konseri varsa hepsine gitmek
- bol bol şarkı söylemek
+ izmire gitmek. arkadaşın evinde içmek.
- zirveye katılmak
+ mal gibi televizyon karşısında hiç bir şey yapmadan durmak
- sonra öylece durmak
+ umut sarıkaya tabirli öylece bakmak
- bir daha bakmak
+ mal gibi bakmak
- yapıcak hiç bir işin olmaması nedeniyle sıkılmak. sıkılmaktan mutlu olmak
+ herhangi bir koşuşturmaca olmadıgından metabolizmayı en düşük seviyede çalıştırmak
- sözlüğe girmek
+ lise hayatı boyunca sinir olunan herkesi dövmek
- dövdükten sonra içmek
+ içmek ulaaan içmek

gibi uzunca bir liste yapmasına sebep olan öss gencinin yapacaklarıdır. * *
güzel geçmişse sınav ve beklenti büyükse yapılacak en güzel şey doyasıya uyumak, acısını çıkarmak uykusuz gecelerin. tabi beklentisi büyük olan insan en az bir yıldır uyuyamamıştır diğerleri kadar.
test çözmemek.
iyi de geçse kötü de geçse arap şükrü sokağına gidip sene boyunca biriken tüm stresi atmak. gitmişken de içmeden olmaz tabi.
bolca ağlanılacaktır zira hiç çalışılmamıştır.
kitapları yakmak,ama sinav iyi geçtiyse tabi.seneye yine girince ya geçen sene bir kitabım vardı çok iyiydi keşke yakmasaydim dememeli.bir de iskender yemek tabi ki.sınavdan önce de yersen ben inaniyorum +7 puan getirir.