bugün

entry'ler (478)

ali can sünnetçioğlu

Bugün, saat 10'da ilk duruşması vardır.

küçük çocuklardan yenilen ayarlar

-ayakkabılarını çok ağır giyiyorsun çınar, biraz acele eder misin?
+ben 5 yaşında bir çocuğum, en fazla ne kadar hızlı olabilirim ki?!

bir bayanın en çok kullandığı kelime

"bayan değil kadın" en çok kullandığı kelimeler grubudur.

üniversiteye gir gerisi kolay

at yalanı, öpeyim inananı diye bir laf var, bilmem bilir misiniz sevgili dostlar.
ola ki, size birisi "üniversiteye gir, gerisi kolay" der, o zaman gönül rahatlığıyla kullanın o lafı. müstahakı o.

para karşılığı sex yapan kadınlar

başından ne geçtiğini, onlarda dinlemeden asla bilemeyeceğimiz seks işçileridir. önyargısız, sadece "insan" olarak yaklaşılmaya ihtiyaçları var, "orospu" diye karalanmaya değil. zira eminim ki halinden çok memnun olanı, işini severek yapanı yoktur. zaten yeterince zor olan hayatlarını bir de onları ötekileştirerek daha da zorlaştırmak hiç doğru değil bence.

argostroloji

an itibariyle radyo yayınında nadide sultan-konyalım çalan tivitır fenomeni.

savcı esra

--spoiler--
sorunların var, sen bu sorunları aşamıyorsun. ben de senin bu hallerini çekmek istemiyorum artık. "birlikte mutsuz olalım" derken, kastım bu değildi. sıkıntın var sen benimle asla, asla paylaşmadın. birlikteyken napıyoruz? içiyoruz, sevişiyoruz, içiyoruz, belgesel izliyoruz, başka da yaptığımız bi şey yok. ben senden çok şey istemedim ki. ama beni kaale almaman.. bunu.. ben bunu asla istemedim. ben hayatında olmasam, hiçbir şeyin eksikliğini hissetmeyecekmiş gibisin. bu bana o kadar koyuyuor ki.. sen beni böyle hissettiriyorsun, ben böyle biriyle yapamam..
--spoiler--

bi an iç sesimi dinliyorum filan sandım.

love me back

gayet samimi bir şarkı olmuş, can bonomo daha bi samimi sanki. ben beğendim, bizımlasin diicam.

mutlu olmanın yolları

kombili evde oturun. merkezi sistemde 1 ay evde kalmasanız bile ödemeniz gereken aidat+yakıt parası fena koyuyor, o yüzden.

pazar akşamlarının çekilmez olması

behzat ç. başlayana kadardır.

ben bu yazıyı sana yazdım

yazmamam, ders çalışmam gerek; ama aklım o kadar dolu ki yapamıyorum.
kısacık ömrümüzü nasıl da saçma, küçük, önemsiz, hallolabilir şeylere takılarak tüketiyoruz. ne kadar alınganlık, ne kadar kapris yapıyor; nasıl da yoruyoruz hem karşımızdaki insanı hem de kendimizi.
aslında önemli olan kendimiz olmalı normal şartlarda, makbul olanı öyle. bencillik değil bu. kendine hakettiğin değeri vermek.
ama birine çok kapılmışsan, ki bu da kötü bi şey değil, önce ona verdiğin zararı hesap ediyorsun; değil mi? yapma işte.
hayır, tabii ki sev insanları, hatta bir tanesini herkesten, her şeyden çok sev, ama kendinden değil.
pişmanlık yazısı değil bu, özeleştiri.
birine çok ama çok değer veriyorsun, ne güzel. kendinden çok verme ama, sağlıklı değil çünkü.
eğer onun sana, senin ona verdiğinden daha az değer verdiğini anlarsan bi şekilde; kahrolursun. karşılıklılık değil tabii ki, sadece kendini yıpratmamak, yıprattıramak.
eğer kendine, ona verdiğinden daha çok değer verirsen, o kadar çok kırılmazsın.
eğer kendine, ona verdiğinden daha çok değer verirsen, o kadar alınmazsın her şeye.
eğer kendine, ona verdiğinden daha çok değer verirsen, o kadar çok yormazsın, onu da kendini de.
yapma o yüzden. onu sevebilirsin. ona aşık olabilirsin. o da sana olabilir, ne mutlu.
ama ne olur, kendini 2. plana atma.
hayatının tümü olmasın o, en özel, en güzel yeri olsun. ama senden çok olmasın, lütfen..

kuzey güney

her çarşamba, ekranın içine girip şu handan karakterinin ünüğünü sıkasım geliyor.

türk erkeklerinin yüzde 28 i aldatıyor saçmalığı

(bkz: küsuratlı sayı vereyim salladığım anlaşılmasın)

bariz saçmalıktır, %28,74653657965959695 olsaydı daha inandırıcı olabilirdi.

en yakındaki kitabın 93 sayfasının 4 cümlesi

bu karine faturanın ispat gücüne yönelik bir düzenlemeyi ortaya koymaktadır.

cenart fotokopi

son bi kaç gündür feysbuk hedesinde isyan olan fotokopici. lan arkadaşım her şeyi ne kadar ciddiye alıyosunuz, , yok efendim fiyatlar pahalıymış da şuymuş da buymuş eleştirilerine cevaben sahibi gencin balkon konuşmaları. pahalı tabii, biz bilmiyo muyuz dışarda fotokopi ne kadar? ama bunu böyle söyleyince insanlar bi deliriyor, sanırsın anasına küfür etmişsin. hayır eleştiriye açık değilsen ne diye insanlarla uğraşacağın bi işe girişirsin, anlamam.
velhasıl, ilk zamanlar bi sevindirik olduk kaset kayıt, çok güzel, çok hoş diye, ama kaset kaydını da ağlattı adamlar yani. hocanın ağzında çıkan her lafı yazmak ne demek yahu? derste yapılan espriler, hocaların kaset kayıtlarını tasvip etmemesiyle ilgili şeyler, her şey yazıyor not diye aldığınız şeyin içinde.
tamam iyi notlar abartsa da güvenilir ve fakat sırf şu feysbuk münakaşasından dolayı acayip soğudum. sokağına uğramam daha.

hukuk öğrencilerini darp eden polis memuru

ileri demokratik ülkemin ileri demokratik polis memurudur.

her ay regl olmak

olsa bi dert, olmasa başka dert. anlaşalım diyorum, tamam sen her ay düzenli düzenli gel ama ağrısız sancısız, usul usul gel. yok arkadaş her ay çekilir eziyet değil lanet.

nazlıcan tağızade

televizyona çıkmış, 6000 lira nafaka alıyorum ama zor geçiniyorum, devlet üniversitesinde hukuk okuyorum ama yetmiyo bıdı bıdı bıdı diyerek burs istiyo. hukukçuyum ben de kitaplarımı vereyim diye düşündüm ama 6000 lirayla ben kaç ay okuyorum haberin var mı minimik gelin?
üstüne de basa basa kirada oturuyorum diyo, biz de parkta sokakta yatmıyoruz, biz de kira ödüyoruz canımın içi.

kol kıllarını alan akılsız kız

alsa bi dert almasa bi dert olan kızdır.
almasa da kol kıllarını almayan iğrenç kıllı kız diye başlığa konu olacaktı, di mi?
kadın olmak zor iş yeaaağğniiiğ.

incir reçeli

http://pozitifyasam.org/t...bat-etti-mart-2011-2.html

bir çuval inciri berbat etmiştir.