bugün

arapca ve saire nin kısaltılmıs seklidir. ve diğerleri manasında kullanılır.

(bkz: vd)
(bkz: sair)
ingilizcede bir şey bir şeye karşı anlamında kullanılan baglaç.
ingilizcede versus olarak bilinen, tüm erkek çocukların hayatına street fighter ve benzeri oyunlarla mutlak suretle girmiş kelime.
pearl jam'in ikinci stüdyo albümü ve kanımca tartışmasız en iyi pearl jam albümü.

edit: Pearl Jam, bu albümle Amerika listelerinde beş hafta boyunca 1 numarada kalmış.
http://www.vsdergi.com
içinde go, rats, rearviewmirror, wma, indifference gidi dehşet şarkılar barından aşmış albüm. ten den daha çok severim.
türkçe kullanımda ise sik beni anlamına gelir.

(ara: vs)
pearl jam'ın ikinci stüdyo albümleri.

1.Go
2.Animal
3.Daughter
4.Glorified G
5.Dissident
6.W.M.A.
7.Blood
8.Rearviewmirror
9.Rats
10.Elderly Woman Behind the Counter in a Small Town
11.Leash
12.Indifference
(bkz: versus)
trollerin milleti düşürmek için sıkça başvurduğu kıyaslama kısaltması. sokun bir yerinize artık şunu, ne diyeyim daha?
latince versus kelimesinin kısaltması.
sözlükçe aptalca "ve" anlamında kulanılan, oysa ve diğerleri manasına gelen kısaltma!
(bkz: victoria secret)
karşılaşma.
öğrencinin örnek verirken "vs." yazdığı yer, bu yazdıklarımdan başka örnek bilmiyorum dediği yerdir.
vörsıs şeklinde okunması gereken sözcük. ama ben her seferinde viis şeklinde okuyorum. hep tembellikten.
ingilizcede karşılıklı iki rakibin karşılaşmalarında kullanılır. (bkz: Turkey vs England)
falanca filancaya karşı anlamında kullanılır. kural olarak iki taraf da eşit koşullar altında karşılaş(tırıl)makta ise de bazı bağlamlarda adı ilk söylenen meydan okuyan ikinci söylenen ise meydan okunandır.
anglosakson hukukundaki vakalarda adı ilk söylenen davacı, ikinci söylenen de davalıdır.
bu yüzden "brown vs smith" vakasından bahsederken bunu "smith'e karşı brown" diye tercüme etmek daha makbuldür. karşı olan, harekete geçen brown'dır. smith efendi, kendisine dava açılana kadar paşa paşa oturmaktadır.
(bkz: sözlüğü tdk misyonuyla kullanmak)
Bir şey bir şeye karşı demektir.
yaygın kullanımı milleti bölmeye yarayan kelime.

x vs y diye başlık açsanız yarısı x'i diğer yarısı y'yi tutar.
sonra laf dalaşmaları başlar hafiften, en son adres ver gelelime kadar gider.
önüne ve arkasına gelen kelimeyi birbiriyle yarıştıran rekabetçi kelime.
ingilizce açılımı versus tır. karşı demektir. x vs y. ( x y'ye karşı gibi.)

türkçe açılımı vesairedir. sayılan birkaç şeyin benzerinin de olduğunu belirtmek için kullanılan sözdür. (elma, armut vs.)
türkçe karşılığı '' -e karşı'' olan, ingilizce versus kelimesinin kısaltması.

karşılaştırmaya tabi iki varlığın arasına konulduğunda, örneğin ''elma vs armut'' ''elma armut'a karşı'' gibi bir anlama kavuşur.

ecnebi icadıdır.
versus'un kısaltması olduğunu yeni öğrendiğim kısaltma.
ingilizce -e karşı anlamına gelir.
güncel Önemli Başlıklar