bugün

süper sözler, derin manalar içeren şarkılardır. ince ince tahlil edilmeleri, içlerindeki veciz sözlerin üzerinde uzun süre düşünülmesi gerekmektedir. ehemmiyetle belirtmek istediğim bir husus vardır ki o da; sözlükteki olası serdar ortaç sevenlerin bu entryi okur okumaz eksi butonuna basmadan önce bir kez daha düşünmeleridir. başlığa örnek olarak zikredebileceğim bir kaç parçayı izninizle şuracığa yazmak isterim.
-serdar ortaç:yar aynada güvendiğin ne, melek misin gümüş söğüt dalı mı
-serdar ortaç:kırkından sonra amcam çeker halayı, e amcamın zamanında halay mı vardı?
-serdar ortaç:buralara yaz günü kar yağıyor gülüm ölene kadar seni bekleyemem.
-dinleyici:!!??
kıçımızla güldüğümüz serdar ortaç şarkılarıdır. şöyle ki her albümde 2-3 şarkı bir önceki albümde ki 2-3 şarkıadan araktır.
(bkz: yaran çelik şarkıları)
winampta, serdar ortaç şarkıları listelenirken bu şarkı isimleri ancak bu kadar komik olur diyeceğimiz şarkılardır.

(bkz: en büyük aşkım)
(bkz: dansöz)

(bkz: yar diye diye)
(bkz: başardın ağlatmayı)

(bkz: gel)
(bkz: gitme)
(bkz: istersen)
(bkz: beni unut)
hadi bazıları neysede buralar yaz günü kar yağıyor şarkısı nedir öle ya? ilk duyduğumda 2 gün beynimde zonkladı şarkı.
bazı * şarkılarının müziği araklama olduğundan, sanatçının söz bulmakta ve uydurmakta güçlük çektiğini göstermektedir.

Çıkartacaksın beni içinden
Yanarsa yansın, kopsun yerinden

ama devamında iyi bağlamıştır, helal olsun. "yiğidi gül ağlatır, gam öldürür" havası vermiştir şarkıya.

Gittin vefasız, bittim sanıyorsun
Kimin yüreğinden kimi kovuyorsun?
(bkz: serdar ortaç şarkıları)
zakkum çiçekleri
karabiberim
(bkz: hanım balta nerde)
(bkz: sebebini sen her gece gezenlere aç bir sor)çok sağlam flex atmış. *
bu adamın eski mesleği torna ya bunu alıcaksın bi torna makinasına sokacaksın sağını solunu düzelticeksin belki bişeye benzer.
edit: Ama yok makina bozulur ondan yine bişey olmaz.
(bkz: binlerce dansöz var)
(bkz: karabiberim)
serdar bey'in (bilsem ki'yi ayırıyorum o şarkıyı hala nasıl yaptığını anlayamadım), şarkılarında birbirini izleyen cümlelerdeki alakasızlık, kıçından salladığı dandik deyimleri, yıllardır aynı melodiyi barındıran şarkılarıdır. serdar ortaç şarkısında bütünde ne denmek istendiği anlaşılamaz. david lynch filmi etkisi yaratır bünyede. ayriyetten kısır döngüdür; yıllardır aynı sözler, melodi, aynı depresif tutum, aşkı bulamadım aman ölüyorum durumları...

dansöz şarkısının melodisinin asrın hatasına çok benzediğini kabül etmiş hemen akabinde o efsanenevi açıklamasını yapmıştır.
(bkz: topu topu 7 nota var kac ayri beste yapilabilir ki)
Boykot iyi bi ceza yöntemi değil.Fransadaki Türk Konsolosluğu binasıdan Serdar Ortaç Jötem şarkısını yayınlayalım.Pişman edip yalvartalım.