bugün

entry'ler (314)

satılık ekşi sözlük hesabı

an itibariyle bende olan şeydir. ilgilenenler mesaj atabilir.

ekşi sözlük

an itibariyle yazarlık hesabımı satmayı düşündüğüm sözlük. ilgilenenler varsa mesaj atabilirler.

bilişim eğitim merkezi

12. yılına özel % 50 indirimli eğitim paketleriyle alanıyla ilgili kendini geliştirmek isteyenlere fırsatlar sunan eğitim merkezi. ayriyetten orada autocad öğrenmek için eğitime başlamış bir makine mühendisliği öğrencisi olarak söyleyebilirim ki bir çok kurstan çok daha iyi. %50 indirimli eğitim paketleri;

1- inşaat plus
2- mimar plus
3- makine plus
4- harita plus
5- tasarım plus
6- elektrik plus
7- sistem & network uzm.
8- yazılım & veri tabanı uzm.
9- cisco network uzm.
10- muhasebe uzm
11- grafik & web tasarım uzm.
12- 3d animasyon uzm

ilgilenenler aşağıdaki formu doldurabilirler.
http://www.bilisimegitim..../...detay.asp?eformno=102

atölye kuledibi

bir süredir müdavimi olduğum galata kulesinin hemen bitişiğindeki süper jazz bar. çarşamba, cuma ve cumartesi canlı müziği, leziz yemekleri, dekorasyonu, ve mekanın sahibi dr. ziya çelebiler'in misafirperverliği ile galatada kesinlikle yeni bir renk. bir süredir gece-gündüz takılıyorum ve mekan benim için artık ikinci bir ev. mekandaki herkes birbiriyle dost gibi, sıcak bir havası var. göz atmak isteyenler için;

http://www.facebook.com/group.php?gid=55158558550

doyoubelieveinlifeafterlove

boğaz manzaralı kampüsünü sadece fatih sultan mehmet'e borçlu yazar. şayet o kampüs rte zamanında yapılmazdı; yapılsa da devlet üniversitesi olmazdı. olsa olsa rte'nin yandaş çevresindeki iş adamlarından birine otel, rezidans falan olurdu.

istanbul üniversitesi makine mühendisliği

4 senemi verdiğim ve maalesef +1 sene daha vereceğim için üzgün olduğum, herşeyinden bıktığım, gereksiz, stresli, depresif ve zaten zor olan bir bölümü daha da zorlaştıran her türlü imkana sahip bi yer. istanbul üniversitesi'nin genel ruhunu ve ortamını seviyorum aslında ama bu bölüm, bu ortam tüketti beni ve baydı. i.ü.'nün bu bölümünü yazmayı düşünen üni adayları arkadaşlar, tekrar tekrar düşünün.

off amma yaralamış beni bayağı içimi dökmüşüm. rahatladım ama...

saat 03 00

teoman'ın neden bir fenomen olduğunun kanıtı.

ewet koşmayın yorulduysanız.

yaman okur

kendisi madonna'nın celebration adlı parçasının klibindeki kırmızı eşofmanlı dansçısıdır. gururumuzdur, helal olsundur.

ev arkadaşının gay olduğunu itiraf etmesi

-hacı bende değişik durumlar var işte ne biliyim bazen ben...
+öfff sadede gel aq önsözü geç
-ben gayim
+ohaa önsözü geç dediysek bu kadar da kestirmeden söyle demedik. enfarktüs mü geçirtçeksin bana?
+neyse işte öğrenmiş oldun.
-nası yaa gün geldi biz seninle aynı yatakta uyuduk. bana uyurken dayamadın di mi lan?
-yok be daha neler le'bron. sen benim kankimsin
+o zaman sorun yok hala dostumsun. nothing changes bud...

beyni yıkanmış akp karşıtı

zaman, star, yeni şafak triosundan çıkıp gelmişçesine bir yazarcık başlığı. bu gazeteler çok güzeliz, enflasyon neredeyse sıfır, halk böyle iktidar, böyle başbakan görmedi göremez önbaşlıklarıyla sürekli haber yaparlar. nerden biliyosun demeyin ben hepsini okuyorum gazetelerin, internet diye bişey var. bakalım neden beğenemedik bu iktidarı biz. şimdi kardeşim sen üşenirsin okumazsın da ama en özet şekliyle bi anlatalım ülke durumunu. var mısın 30 sn'de türkiye konjonktürüne bi göz atmaya??

-cemaatçi olmayan ama iki dil bilen üniversite mezunlarının aylarca işsiz gezmesi gibi örnekleri olan günden güne artan işsizlik, enflasyon, yerel paranın sürekli değer kaybetmesi.

-en düşük oyu alan ama akp kanadına daha yakın olan öğretim görevlilerinin sürekli yök tarafından rektör atanması. kadrolaşmaya daha nasıl örnek verilir bilmem.

-yıllar önce belediye başkanıyken tayyip bey'in bi bakın ne kadarmış serveti şimdi ne kadar?? o gemileri oğluna 8 bin liralık maaşıyla mı aldı?

-ifade özgürlüğü, temel kişisel haklar... hepsinin türkiye'de artık birer tanımlanamayan ibare olması. şu an ergenekon'la bağlantınız var iddiasıyla içeri alınabilir ve aylarca tutuklu yargılanabilirsiniz. telefonlarınız dinlenilir, şantaj yapılır, everything is possible yani.

-tüm kamu kuruluşlarının yabancılara satılması. neyimizi bıraktılar söylesenize akp taraftarları? elin fransızına, arabına, yahudisine gitti herşeyimiz. sömürülmek nedir sizin lugatınızda, nasıl başlar. hani önce içe sızılır yerel kaynaklar ve başındakiler ele geçirilir falan hadi hadi geliyo galiba bişeler.

-meclisten şehit yakınlarının kovulması ama pkklıların halaylarla, şenliklerle, zafer çığlıkları içinde apo posterleriyle karşılanmasına izin verilmesi ve (bkz: demokratik saçılım başarısızlığı)

-her şeyin satıp savrulmasına rağmen halen yüzlerce milyar dolar bütçe açığının olması. açın bakın google amcadan, ben sallamıyorum, bunları zaman'da okuyamazsınız. tek taraflı düşünebilen, tek yönden bakabilen kapasitesi eşiktekiler ya da daha altındakiler sizi.

matematiğin çöktüğü an

alın size kallavi bir yaş problemi:

çocuk -3\4 yaşında ise baba ne iş yapıyor??

cevap: *

aynı perde

taner'in müthiş şarkısı. sözleri;

dert, yine dert, bıktım senden
git, hadi git, koptuk zaten
her sebebin bendim madem
neden sustun, neden

olanlar oldu, yakalandık
fırtınadan yara aldık
olanca sevda bir kalemde silinip gitti

yıllarca aynı rol, aynı perde
yıllarca aynı ev, aynı yerde
sevdim de katlandım bunca derde
ama çok yanlıştı, adı yanlış aşktı
ama suç hep bende...

acun un sözlük yazarlarına sivri zekalılar demesi

acun gibi küçücük, bomboş işler yapan yapımcının kendini fazlaca büyük görmesinden kaynaklanan lafı. he ayriyetten sivri de olsa en azından burada bir zeka mefhumu olan insanlar var. sende var mı o zeka denilen şey?? keza yaptığın işler için zekaya gerek yok. hülya avşar'la bulmuşsunuz birbirinizi zaten, kafa kafaya verip 2 kafa bir beyin eder mi sorusunu kendinize sorabilirsiniz.
ayriyetten başka bir ülkede dandik ingilizcenle en fazla otellerde animatörlük falan yapardın...

(bkz: bruce wills analysis acun)

recep ivedik 3

beğenenlerin herkesden bişeyler taşıyor, bizi güldürecek noktalıkları iyi yakalıyor dediği filmcik. he bunun üzerine de;

''Bir insanı tanımak için neyi gülünç bulduğundan daha iyi bir gösterge olamaz.''

Johann Wolfgang von Goethe

boulevard of broken dreams

şarkının türkçe mealini sizin için çevirdim; buyrun efenim:

ıssız bir yolda yürüyorum
bildiğim tek yolda
nereye gider bilmem
ama orası ev ve ben yalnız yürüyorum

bu boş sokakta yürüyorum
kırık hayaller bulvarında
şehrin uyuduğu yerde
bir tek ben varım ve yalnız yürüyorum

gölgem benimle yürüyen tek şey
hala çarpan tek şey boş kalbim
bazen birisinin bulmasını ümit ettiğim
o zamana kadar yalnız yürüyorum

ah-ah ah-ah ah-ah ahhh
ah-ah ah-ah ah-ah ahhh

yuruyorum bir cizgide
beni aklimda bir yerlerden bolen
kenardaki sinir cizgisinde
ve yalnız yürüdüğüm yerde

satir aralarini oku -
neyin boktan ve neyin iyi olduğunu
yaşam belirtilerimi kontrol et, hayatta olup oldugumu anlamak icin, ve yalniz yuruyorum

gölgem benimle yürüyen tek şey
hala çarpan tek şey boş kalbim
bazen birisinin bulmasını ümit ettiğim
o zamana kadar yalnız yürüyorum

ah-ah ah-ah ah-ah ahhh
ah-ah ah-ah ah-ah ahhh

şahan gökbakar

okan bayülgen'le ilgili yaptığı yorum için;

okan bayülgen

şahan, paradokslar kralı okan'a süper ayar vermiş şimdi izledim. iyi de olmuş lakin;
şahan kardaş adama şunu derler;

senin yaptığın rezil filmin fanları sokakta seni görünce recep bey nasılsınız diyen insan topluluğudur. seslendiğin kesim mizahta incelik ve zeka aramayan kesimdir. yaptığın filmler izle unut formatında ve tamamen paraya yönelik yapımlar. okan zaten 2 yüzlü çakma sosyalist, bebek enteli de sen nesin hacı. tencere dibin kara denklemine gider bu iş.

dün geceki programında yunan adalarından birinde saatlerce pasaport kuyruğunda beklemesini dramaya dökerek anlatmış ve beni duygulandırmış, çok üzmüş kişidir okan bayülgen. buna kılıf uydurmak için de metafizik ögelere çok takıldığımız içindir gibisine bişeyler söyledi.

e canım ya yıllardır serdar ortaç'ın donuyla uğraşıcağına şu ülke meselelerinden bahsetsene iki kelam o zaman. muazzam bi üniversite gençliğine sahipsin al onları konuştur. yetmedi mi yaptığın içi magazin dolu dolayısıyla bomboş programlar. aman ben girmiyim şimdi riske takılıyoz işte tavrın yerine yap bi hardcore program biz de bakalım ne kadar ilgilisin ülkenle...

yazarlar 6 yaşında olsa açılacak başlıklar

şu an sol framede gözükenlerden pek farklı olmayan başlıklardır.

okan bayülgen

bu piyasadaki en ikiyüzlü insan. Mankenleri, iqsu düşük popçuları aşağılayarak, kendine zeki yaftasını yapıştırtıp yıllarca da ekmeğini yemiş showman bozuntusu. güya türkçeyi kötü kullanıyoruzdan dem vurur, hakkı devrim'i çıkarır programa; yaptığı, bestelediği jenerik şarkısının nakaratı consume obey die sloganından oluşur. nası paradoks lan bu insan kendisiyle bu kadar mı çelişir. bu yüzden;

(bkz: yanına 3 şey almadan ıssız bir adaya düş mümkünse bebek enteli)

edit: arkadaşlar sakin biraz eksi bombardımanına tutulmuşum. savunduğunuz, ne kadar zeki adam yaa dediğiniz adam hakkında hiç eleştiri kaldıramıyosunuz. ewet kendisi bır bır konuşur, magazin salaklarını eleştirmek dışında ülke konjonktürünü ele alacak iki kelam edemez; çünkü bu risklidir. sanattan güya çok anlar, fransa'da gezdiği müzeleri her lafın arasına sıkıştırma psikozu vardır ama yaptığı film kanalizasyon'dan çıkmış gibidir.
basın şimdi eksiyi yine ergen okan fanları gençler.

çerkes olmaktan utanıyorum

çerkez ethem'in kurtuluş savaşı yılları sırasında düzenli ordu yokken 1919-1920 yılları arası kuvayi seyyare adlı emperyalist güçlere karşı ilk direniş ordusunu kurarak meclise karşı çıkan ayaklanmaları, düzce, anzavur isyanlarını bastırdığını bilmeyen; çerkez ethem'i ve çerkezleri tanımayan gerizekalı önermesi. çerkez ethem'in hain diye anılmasının tek sebebi cumhuriyet kurulduktan sonra sıradan bir subay olmayı reddetmesi ve ismet inönü'yle ters düşmesidir.

(bkz: mongol başlıklar açma sanatı)