bugün

entry'ler (530)

pınar ışık ardor

islamı işimize geldiği gibi yorumlama trendinin son örneği. Güzel bacım sen istediğin kadar çırpın, nureddin yıldız inandığını söylemiş, kıvırmamış başkaları gibi. Yok karanlık dünya falan sanki burası çok aydınlık anasını satayim. Bir laf edeceksen ilk önce aç bak bakalım islam bu konuda ne hüküm vermiş ondan sonra yazara laf sok.

edit : kadınların çalışmasına karşı değilim ama çalışmayan annelerin evladıyla daha çok ilgilendiği de bir gerçek. Ayrıca süslü püslü, göğsün bağrın açık tv'ye çıktığında hoş bir görüntün olabilir, bu seni kendince aydın insan bile yapabilir, fakat bir müslüman harama haram demek zorundadır, avrupaya benzeyelim diye veyahut başkalarına hoş görünmek için dinden taviz verecek hali yok Nureddin yıldızın.

357 nci dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

yolu izmir narlıdere veya diyarbakır 7.kolorduya düşen arkadaşlar,bilgi için bir mesaj mesafenizdeyim.

Askere giden tüm arkadaşlara hayırlı tezkereler,yapın kurtulun.

357 nci dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

yolu izmir narlıdere veya diyarbakır 7.kolorduya düşen arkadaşlar,bilgi için bir mesaj mesafenizdeyim.

Askere giden tüm arkadaşlara hayırlı tezkereler,yapın kurtulun... *

19 haziran 2014 fb ülker gs liv hospital maçı

ünal aysalın galatasaray taraftarı tarafından efsane olarak anılmasına bile yol açabilecek büyük bir olaydı bugünkü maça çıkmamak.

Eski başkanların döneminde de özellikle galatasarayın erkek basketbol takımının o kadarda iyi olmamasından dolayı kız takımları daha çok finalde karşı karşıya gelirdi. O maçlarda da ne olaylar olurdu ama hem maçın kız takım maçı olması(yanlış anlaşılma olmasın ama bir erkek basketbolu kadar popüler değil) hem de galatasaray başkanlarının basiretsizliği ile işi kotarmıştı tbf.

Ama gel gör ki ünal aysal "ünal başgan" söyleminin hakkını sonuna kadar verdi. Ligden çekiliriz,havuzdan çıkarız,türkiye kupasına katılmayız yok paf göndeririz diyenleri gördü bu gözler.

Olay can güvenliği falan değil sadece,resmi sitedeki ilk açıklamada her şey net. Mahkeme kararıyla ceza almış kişi hakemleri ve federasyonu baskı altına almış, hak mahrumiyeti ve mahkeme kararı olmasına rağmen kafasına göre takılıyor.

Galatasaray,abdi ipekçide efendi durmadı ama cezasını 1 günde aldı. Fenerbahçeye ceza vermek için neden serinin 6.maçının bitmesi beklendi?

Tapelerde şaibeye karıştığı ortaya çıkan hakem neden maçın başhakemi olarak atandı?

Hepsini geçtim şu siyasi baskıya böyle kafa tutacak camia yok türkiyede. Lafla paralelci karşıtlığı yapılmaz. Yiyorsa cemaat sermayeli ülkeri çıkar bakalım o formadan?

Yiyorsa vazgeç o spor salonundan?

Beyler anlamıyorsunuz ve işinize gelmiyor. Her şey kupa değil.

Aman kazanalımda nasıl olursa olsun anlayışını rezil rüsva etti galatasaray.
Hele o hakemlerin çocuklarının yerinde olmayı asla istemezdim. Hele başhakemin. Babasını şaibeli gördüğü için maça çıkmayı reddeden bir takım ve bu babanın evladı olmak. Ne büyük bir baskı.

Galatasaray en doğrusunu yapmıştır. Umuyorum ki adriyatik liginde oynamayı da düşünürler. O zaman sen gör basketbolun halini türkiyede.

edit: para,güç,kupa,şampiyonluk. insan hayatını bunlara endekslemesin. Hele ki sporda. Fenerbahçe taraftarı için gerçekten üzülmeye başladım.(Harbi doğruları söyleyenleri tenzih ederim.)

galatasaray

teknik direktör konusunda fiyasko fakat basketbol takımı hakkındaki kararı takdire şayan olan takım.

17 haziran 2014 galatasaray spor kulübü açıklaması

serinin 2.maçında hakemler adil olsaydı zaten galatasaray şampiyondu çoktan. Yönetime yüzde 100 katılıyorum yeter be her seride hakem skandalı,federasyonun abuk subuk kararları. Galatasarayın sahasını kapatıyorsan ülker arenayı da kapatacaksın. Gerekçeli kararda yapılmamış pislik kalmamış sen hala ceza vermiyorsun. Yemişim kupasını biz kimsenin oyuncağı değiliz.

edit: haa ayrıca, dünkü maçtaki 5000 kişi sınırlamasının hiçbir seyircisiz maçta uygulanmadığını okudum dün eğer doğruysa vah halimize. Onu da geçtim galatasaray'a 2 günde ceza verilirken, ülkerspora neden 1 hafta sonra ceza verildi. Sebebi belli de ülkerlilerin işine gelmiyor.
edit 2:Yani galatasarayı şampiyon yapmayacaklar bu açık. Şike tapelerinde yer almış bir hakemi de atamışlar. Yönetime sonuna kadar katılıyorum ünal başgan bravo harbi adammışsın.

edit 3: Cimbom başı dik yürür.

hem laik hem müslüman olan insan

Laiklik, din ile devleti ayrı tutmanın adıdır. Dini, ibadethaneye ve eve hapsetmenin adı olarak da kaydedebiliriz laikliği. Bunun anlamı da şudur:
Din, insanların aralarındaki ilişkilere karışmasın, isteyen kalbiyle istediğine inansın ama dili ve organları ile bunu tatbik etmesin. Böyle bir şey islam için mümkün değildir. Zira islam, her şeyden önce bizim sokaklarımızı, iş yerlerimizi, evlerimizi Allah’ın rızasına göre tanzim etmek istemektedir. Bunun için laikliği islam açısından tarif ederken şöyle diyebiliriz: Laiklik, islam ile sokağı, evi, iş yerini, siyaseti ayrı tutmaktır. islam ise evi, iş yerini, sokağı ve her yeri Allah’ın rızasına göre tanzim etmenin adıdır. Açıkça görülür ki laiklik ile islam aynı yerde bulunamaz. Bir mü’min bilerek laikliği savunamaz; bilmemenin kurbanı olarak dilinden böyle sözler çıkabilir. Allah’a sığınmak ve ayak kaymasına karşı hassas olmak gerekmektedir. Bu tür tartışmalarla da insanların inatlaşmalarına sebep olma tehlikesini de göz ardı etmeyelim. Kaş yaparken göz çıkarma tehlikesine düşmeyelim.

Nureddin Yıldız aynen böyle söylemiş.Bana da çok mantıksız gelmiyor dedikleri.

11 mayıs 2013 reyhanlı patlaması

ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Nasıl bir dünyada yaşıyoruz anlamıyorum adamlar para için 40 kişi öldürüyor ki sayı onların umurlarında bile değildir heralde. Pisi pisine ölen onlarca kişi ve hiçbir şey yapmayan devlet. Vay memleketim vay.

rallici burcu çetinkaya nın tesettüre girmesi

allah yolunda önemli bir adım atmıştır,tebrik ediyorum kendisini can-ı gönülden.

karma eğitim

akp'yi bu konuda destekliyorum,en azından farklı bir seçenek olarak kızların ve erkeklerin ayrı olduğu okullar açılmalı. Şu anda lisede yaşanan ahlaksızlığın,pisliğin haddi hesabı yok,karma eğitimde bunların sebeplerinden biri bence.

chp meclisteyken türban giremez

bir olayı hele ki allahın farzı olan bir durumun yasak olması zaten saçmaydı.fakat bunu siyasi emellere alet edip "yok şöyle oldu soktuk işte meclise" gibi laflar söylenmesi çok yanlış ve gereksiz.olması gereken oldu olay sadece bu.

şafak pavey in akp ye verdiği tarihi ayar

işte batı dünyası doğudan medeniyet öğrenir de bugünlere gelir,bizim has türkümüz ben neleri yanlış yapıyorum demez gider medeniyetine,dinine demediğini bırakmaz.Asıl bizi rezil eden bu batı burjuvazi özenti adetleri dostum,bu topraklarda hayranlıkla baktıkları devlet hangisiydi bir düşün bakalım.Şu izlerini sildiğin,bağlantılarını kestiğin osmanlı olmasın sakın o.

biz yıllardır sizler gibi kanıtlanamamış, şu an belli ülkeleri esir, dünyaya rezil eden hayali emirler bütünüyle insanları baskı altına nasıl alırız, aydınları nasıl öldürürüzün hesabını yapan 1500 yıl öncesinde kalmış beyinlerle uğraşıyorlarmış.bak hele sen.

Sana ne desem boş dostum,sizin gibiler olduğu sürece akp yüzde 50 de alır yüzde 60ta.

edit:imla

benim anlamadığım olay şu: Madem özgürlüklere bu kadar önem veriyor milletvekillerimiz,zamanında başörtülü kızlar üniversiteye alınmadığında niye sesi çıkmadı chp'lilerin veya dsplilerin veya kimler varsa?işte biz asıl o gün kaybettik.

Kendimi müslüman olarak gören bir birey olarak,kimsenin zorla,dayatmalarla yaşamalarına onay veremem.Ama şu da bir gerçek ki,her insan zorla kapanmıyor ya da zorla evlendirilmiyor.Zaten bu tarz zorlamalar bizim dinimizce de yanlış.Ha çocuğuna dinini anlatırsın,onun emirlerini öğretirsin ama onu bu konularda zorlayamazsın.Çünkü niyet amelden önce gelir.(iranda zorla kapatmaya da bu sebepten karşıyım)

Yani diyeceğim odur ki;bu milletvekilinin kimi söyledikleri mantıklı geldi(zorla evlendirme vs.) ama sivas olaylarına falan keşke hiç girmeseydi bence bu konuyla alakası yoktu,gezinin de öyle keza.Kapanmak dinimizce farz ve bunun önünün her yerde açılması lazım geç bile kaldık.islam ülkelerinin kötü durumda olmasının suçu islam değil,çünkü dinimiz kadına hakkettiği değeri her zaman vermiştir,bilakis kadının bir meta olarak kullanılmasının önünü kesende islamiyet.

garanti bankası

Bu banka nasıl en iyi banka oluyor türkiyede anlamamış değilim.Geçen gün gs bonus karta başvurdum.Telefonla aradılar bütün bilgilerimi aldılar.Bugün kart geldi ama paracardmış.Kredi kartı değilmiş sonradan çaktım mevzuyu.Aradım bilgileriniz yok dediler illa şubeye gidecekmişim.

2 şey istedik ya bu kadar mı fazla geldi size?

-Siyah renkli kart modeli istedim beyaz geldi

-E birde kredi kartı istedik.

Tanım:Beceriksiz ve müşteri hizmetleri dandirik olan banka

ulusoy

iptal etmek istediğim bileti internet üzerinden çattt diye iptal eden otobüs firması.Müşteri hizmetlerini aradğım Metro firmasının "Yeni uygulamamız var internet üzerinden alınan biletleri iptal edemiyouruzzz" tarzı açıklamasından sonra hayranlığımın kat kat arttığı firma.Lan 85 te olsa 90 lirada olsa ilk tercihimsin artık Ulusoy.

sinop

Saat alti itibariyle atandigim il. Sinoplulardan yardim ve onerilerini bekledigim sehir ayrica.

atatürk ü sevmeyen adama kız vermek

kimse atatürkü sevmek zorunda olmadığı için bir problem teşkil etmeyen hadise.

1 haziran 2013 türkiye eylem yer ve saatleri

mahkeme kararıyla proje durdurulmasına rağmen bu kadar protestonun neden olduğunu anlamıyorum. Ortada seçilmiş bir hükümet var,yanlışları vardır ona bir şey diyemem fakat olayı türk baharı moduna getirmek neyin nesidir?Protestoların bir an önce sonlanması ve sağduyulu bir ortama geçilmesi dileğiyle.

349 dönem yedek subay sınavı sonuçları

ACEMi BiRLiĞi:ilk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi is. Okl. ve EM K.lığı
NARLIDERE iZMiR

USTA BiRLiĞi:7'nci Kor. Kh. Des. Gr. Loj. Des. K.lığı Bkm. Bl. K.lığı
DiYARBAKIR

Yardımcı olabilecek arkadaşlara mesaj kutum her zaman açıktır.Allah herkesin yolunu açık etsin.