bugün

kafiye kaygısı bulunan şarkılardır.içinde mutlaka yürek kelimesi geçer ve melodileri neredeyse hep aynıdır.
"je t'aime ille de je t'aime" diyerek insanı fransızcaya yaklaştıran sözlere sahip şarkı sözleridir.
nasıl ki iced earth tek bir riff üzerinden giderek bilmem kaç albüm çıkartıyorsa, serdar'ın ki de aynı hesap şarkı sözlerinde hep aynı terane.
adamın hep aynı sözleri yazması doğal bir şey değil mi bu adam 15 sene sonra yine şarkı yazsa yine böyle şeyler ortaya çıkar çünkü duygular yıldan yıla değişmez yada böyle bir kalıp geliştirip böyle yazıyo da olabilir sonuçta endüstri demiyolar mı bu işe..........
o kadar dandiklerdir ki binicen bu şarkıların üstüne vurucan ortaçı vurucan ortaçı.

(bkz: binicem üstüne vurucam kırbacı)
bence arada güzellerine rastlamak mümkündür:
(bkz: geceler uzun)
(bkz: sana uzandım)
(bkz: yırtarım)
recep ivedik serisi gibidir... anlık eğlendirir adamı... unutmak çok kolaydır...
unutulmayani icin
(bkz: karabiberim) *
akla zarar, keyfe keder, ömre bedel! şarkılardır.
daha şarkıyı ilk dinleyişinde, serdar ortaç devreye girmeden aha bu serdar şarkısı dedirten şarkılar.
bazılarına göre onlar olmadan aşk yaşanmayan şarkılardır, ben zuhal olcay veya feridunu tercih ederim orası da ayrı tabi.
kendini zamanla tekrar eden şarkı sözleridir.
dinleyenlerin sanat anlayışını gözler önüne seren, on saniyede yapılmış şarkılar.
Sırrı çözümlenmiş şarkılardır.

işte Sert Error Touch Şarkılarının sırrı;

--sert error touch spoiler--

Hacı emmi şimdi ben böyle 30-35 dakika uzunluğunda tek bir şarkı yazıp,besteleliyorum.Sonra onu 5'er dakikaya bölüp yolluyorum şirkete.Ayıkıyon mu.

--sert error touch spoiler--
7 notaya rağmen çoklardır.
rafet el roman aynı sözlerden farklı şarkılar üretebilirken serdar ortaç aynı müzikten farklı sözlerle şarkılar üretebilmektedir.
illüminati şifreleri ile aynı şifreleme kullanılmıştır.
"ne bu neşe, beni deli eden." şarkısıyla beni çok güldürüyor. o nasıl saçma sapan sözler öyle.
serdar ortaç'ın yapmış olduğu şarkılardır.
Kafam öyle çok karışık ki, albüm yapsam Serdar Ortaç'a rakip olabilirim.
illuminati şifreleri gibi şifreleri olan şarkılardır.
Gıybet
çekemiyolar bizi
kıskanıyolar bizi
deliriyolar sevdikçe senii..
kendisinin bilgisayarındaki bir program sayesinde kafiye uyumu olan kelimeleri bulup alt alta yazarak "nataşa yat aşaa" türünden yaptığı şarkılardır.