bugün

birilerini döverken o esnada şarkı da söyliyim bari edasını takınan , rocker ülkücü hareketinin en allandırılıp pullandırılmış olanıdır .
uğur ışılak ülkücü değildir ama ses güzelliği tartışılmaz
pek bi' beyefendi olan ama sesi ve şarkıları recycle binlik yorumcu ve besteci.
sevdamızın adı berrak
sonu toprak
dönen alçak olsun nakaratlı bir eseri olan kişi.sağ kesimin ahmet kayası gibi bir sıfatla anılırdı bir zamanlar.
piyasaya çıkışında "hiç kimsenin albümü 3 milyon satmadı" diye lansmanı yapılan şarkıcıdır.netekim onunkide 3 milyon satmamıştır.ama yinede slogan ilgi çekicidir
yaptığı şarkılarla insanların beğenisini kazanmış ve sadece ekranda görünmenin promosyondan ibaret olmadığını ve ekrandaki adamın bu millete bir şeyler söylemesi ve mesaj vermesi gerektiğini bilen ve kullanan gerçek sanatçı.
albümleri içine serpiştirdiği her bir satırı anlam yüklü olan şiirleriyle beyefendi karakterini bütünleştirip toplumun karşısına alnı dik çıkabilen bir sanatçıdır.
-sayın uğur ışılak,hem sol hem de sağ parti sizin şarkılarınızla coşuyor.(haydi anadolu yol kardeşlik yolu).peki size soruyorum,siz sağcı mısınız yoksa solcu mu?
-valla,bu soruyu hep soruyorlar ben de aynı cevabı veriyorum:"ben sağım solum belli olmaz!" sözüyle bir zamanlar beni yarmıştır.eski bir programda sorulmuş bir sorudur bu,hatırlayamacağım soruyu soran kişiyi ve programın adını kusuruma bakmayın...
geçen sene komşumuz olan kişi bayağı kalıplı bir insan şayet asansörün üçte birini kaplıyor.
tarzı ve sesi ne mustafa yıldızdoğana ne de bir başka ülkücü görüşlü sanatçıya benzeyen ve bir sosyalist olarak tek beğendiğim ülkücü görüşlü sanatçıdır. Sezar'ın hakkı Sezar'adır...
(bkz: kötü ama gerçekten çok kötü).
8 Haziranda yeni albümü çıkacak olan 21. yüzyılın karacaoğlanı.
"düşmanlarım için ancak dua ederim" diyebilen bir sanatçı. * **
doyurucu bir ses tonuna sahip sarkıcı... kimseye de benzetilmesi gerekmez. adam gibi adam ve sanatcıdır...
islamcıların protest ricky martin'i.
2007 YÇS ye girdiği maille defalarca bana bildirilen kişi.
tv'ye sadece şarkılarını söylemek için çıkan, kendi halinde, şarkıları ve yorumundan çok haddini bildiği, ve bu zamanda pek bulunmayan şey olan saygı ve edebi yitirmemiş olduğu için takdir edilen biri.

ayrıca, ahmet kaya taklidi olduğunu düşündürecek bir şey yaptığına rastlamadım. tek ortak yanları protest müzik. yoksa her protest müzik yapana ahmet kaya yakıştırması mı yapılması lazımdı?

ille de birinin taklidi demek lazımsa, fatih kısaparmak kendisinin bin kat daha yakınında duran biri olarak en uygun isimdir diye düşünmekteyim.

(bkz: destekli sallamak)
adı ubermensch soyadı ışıldak olması gereken insan!

len nedir bu? her konuşmanı direkt bir konferans moduna sokuyorsun! etrafı aydınlatma çabası, ben var ya ben ayakları! enaniyet diyorum sana uğurum ışıldağım! söyle adam gibi şarkını, git ondan sonra kitap mı okuyorsun, namaz mı kılıyorsun, mala mı vuruyorsun napıyorsan yap! şarkıcısın oğlum sen; bırak felsefeyi filozoflar, din enjektasyonlarını da misyonerler yapsın!

sen şarkısıcın unutma, pop müziği yapan bir şarkıcısın üstelik, protest türkücüyüm ayaklarına da yatma! hı bu arada unutmadan necip fazıldan çok etkileniyorsun haberin olsun, yokluğumun resmi şiirin buram buram -alıntı diyeceğim ama neyse boşver- esinti kokuyor! kendi tarzını oturt artık kaç yaşına geldin!

sabah şekerlerine, akşam simitlerine vs.. çıkıp olağanüstü güçlerinden de bahsetme bir daha sakın, komik oluyor!

ya bir de kaç zamandır ayar vereyim diyorum veremiyorum, muhabir sana gelmiş adam gibi soru sormuş sağcı mısın solcu musun diye? len hangi akla hizmet kıvırıyorsun, yakışıyor mu senin gibi bir aynalı tahire! delikanlı gibi ülkücü olmaya çalışıyorum veya en azından sağcıyım diyeceğine, sen tutmuş sağım solum belli olmaz diyorsun, nedir uğurum gündüz fenerim bu şimdi? sen şarkıcısın unutma aforizmaları bırak işine bak, neyse kulağına küpe olsun diyeceğim ama sen takmazsın! hazırsan başlayalım o zaman: şappeeeee haydi şimdi bütün eller havayaaaaa!
tek seni sevdim

Yüküm ağır çok yorgunum
Gel birde sen yorma
Olan oldu giden gitti
Gel üstümde durma
Aklım çoktan firar etti
Ne olur hesap sorma

Can dayandı can dayandı
Gönül yandı can dayandı
Senin için her acıya her çileye
can dayandı yaaar yaar yaaar can yanar

Hayat denilen şu kavgada
Kalbim yenik düştü sevdada
Hep sırtımdan vuran şu kahpe dünyada
TEK SENi SEVDiM BEN
HEP SENi SEVDiM YAR
Sende beni anlamassan
Başka kim anlaaaar?

Herşeyini kaybettim bir tek umudum var
Umurumda değil dünya yokluğun yaralar
Deprem gibi üzerime çöker hatıralar

Can dayandı can dayandı
Gönül yandı can dayandı
Senin için her acıya her çileye
can dayandı yaaar yaar yaaar can yanar

Hayat denilen şu kavgada
Kalbim yenik düştü sevdada
Hep sırtımdan vuran şu kahpe dünyada
TEK SENi SEVDiM BEN
HEP SENi SEVDiM YAR
Sende beni anlamassan
Başka kim anlaaaar?

fazla söze gerek yok dinlemek yeterlidir bu şarkıyı.
kolpadan sanatçı.
efendiliğine efendi ama müziği vasatı aşmayacak kişi. sol görüşlü olmamasıyla ilgili olmadığını anlamak için sol görüşlü olup vasatın altında müzik yapanlara bakmak gerek.

(bkz: hakan yeşilyurt)
(bkz: ilkay akkaya)
(bkz: her nevi çakma ahmet kayalar)
(bkz: bağlama çalıp türkü söyleyen esmer sakallı genç)
dün kız arkadaşımın zoruyla gittim bu arkadaşın konserine. Lan dedim o kadar eleştirdik gidip bir de bakalım bari iftira mı atmışız yoksa haklı mıymışız diye! Neyse efendim Soğanlı diye adını ilk kez duyduğum bir muhitin devasa iftar çadırında verilen bir halk konseri. Halk konseri konseptinde olduğu için de haliyle bedava. Ama işin ilginç yanı gene kız arkadaşımdan öğrendiğim üzere bu arkadaş şimdiye değin tek bir paralı konser vermemiş! Tüm konserleri bedavaymış efendim yaa! Ne kadar eleştirdiysem de üst taraftaki girdimde, kocaman bir helal olsunu da hanesine yazdık haliyle bu durumda. nasılsa beleş zihniyetine yatıp sevenlerini bekletmemesi, yavşamaması, üç beş şarkıyla geçiştirmemesi de tüm diğer artıları oldu ki, kesinlikle yadsınmayacak artılar bunlar fikrimce.

konsere gelirsek, maalesef tüm bu güzel yönleri dahi arkadaşın komikliğini değiştiremedi gözümde, ya da komik demeyelim de tribüne oynamak diyelim en azından. Yahu anlamıyorum gerçekten, nedir bu durmaksızın vatan millet islamiyet hakkında yağdırmak! Halk konseri mi, miting mi gerçekten ayırt etmek zor! Velhasıl çıktı salonun gerisinden 10, 15 tane zibidi başladılar konserin ortasında 'şehitler ölmez vatan bölünmez' , 'vatan sağolsun' diye tezahuratlara, o da yetmezmiş gibi 'bacımın namusu başının örtüsü' demezler mi!! Lan oğlum ne alakası var şimdi, ne güzel beleş konser bulmuşsunuz keyfini çıkarın diyeceğim ama nerde efendim nerede bizde o zihniyet! Adam çıkmış vermiş gazı her şarkı arasında, yok köylüyüz, yok müslümanız vs.. saçma sapan demesek de son derece gereksiz bir zamanda gereksiz şeyler hakkında dem vurmuş, haliyle bize de eleştirmek düşmüş!

Arkadaşın şarkı söylerken girdiği tripleri ise sözle tarif etmek maalesef namümkün, mutlaka gidip yerinde görmek gerek, Allah inandırsın gülsem mi ağlasam mı acısam mı bilemedim!! O oynar başlıklı sağ kolu konser boyunca bir an durmadı! O kadar ki insan bir süre sonra yoruluyor seyretmekten, lan olum dur iki dakika efendi gibi ama yok! kolu yetmezmiş gibi bir de gözleri çıkıyor beri yandan! o kadar sert bakıyor ki taş olsa erir!! başörtülü dapdar kotlu, makyajlı 17'lik hatunlar bayılıyor efendim bu bakışlara! ben de 'neden bu kadar öfkelisin yeğenim, hele bir otur soluklan önce, sonra kızarsın neye kızıyorsan'' diye geçiriyorum içimden!

Velhasıl konser bitiyor, çıkışta imza kuyruğunda yolu kapatmış insanlar; tedirgin edici bir sıkışıklık, ceplerinize dikkat edin anonsu, koltukaltı deodorantlarına sızmış leş gibi bir ter kokusu ve bitabii yüzlerce siyah türk, kısacası çıkışta koskoca bir akp türkiyesi!! bense zor atıyorum kendimi dışarıya! Konserden aklımda kalan son cümleyse: bir daha mı? tövbe!

Edit: Yukarıdaki girdilerden birinde bu arkadaşı ahmet kaya ile mukayese etmiş bir arkadaş, birisinin defalarca diğerininse tek konserine gitmiş ve ahmet kayayı çok yakından tanımış birisi olarak diyebilirim ki, sanatsal olarak bu arkadaşın ahmet kaya olabilmesi için yüzlerce değil binlerce fırın ekmek dahi kafi gelmez. Olsa olsa bu zamanda ve kendi konjonktüründe gayet başarılı diyebilirim ama bir ahmet kaya olabilmesi.. Diğer açılardan bakarsak da, ne siyasi görüşleri benziyor, ne yaptıkları müzik tamamen örtüşüyor ne de seslendikleri kitle türdeş, haliyle karşılaştırmak abesle iştigaldir fikrimce.
Bu arada ahmet kaya'nın ünlü olduktan sonra bir kez hariç hiç halk konseri vermediğini de önemle belirtelim tabii! Lan tüm bu eleştirileri yaptım yapmasına da helal olsun be adama, bir taraftan da bu tutumuna o denli hayran kaldım ki, içim mi ısındı ne! tek seni sevdim ve yağmurumsun sen şarkılarına gerçekten dikkat bu arada!
kenan imirzalioglu'na benzettigim efendi sarkici.
yeni albümü çıkan karizmatik, saygılı ve efendi sanatçı.
(bkz: kasıntı)
hayatta saksıda ki çiçeğin bile bir duruşu varken ne tarafta duracağına karar verememiş, çıktığı canlı yayın' da cep telefonu çalan şarkıcı.