bugün

şahsi internet sitesinde kendi biyografisini şu şekilde tarif etmiştir:

10.05.1966 Konya doğumluyum. Çiftçi bir ailenin yedi çocuğundan biriyim.

Tahsilim lise terk. 16 yaşında bağlama ile başlayan şiirler, besteler. 1986-1988 arasında askerliğim. 1990 Yılında evlendim.Şu an Ahmet 14,Gülsüm 12,irem 10, üç can parcam var. 1990 ilk albümüm DOĞUYORUZ UFUKLARDAN ile başlayan ve 2005 yılında son albümüm SATAN SATANA, 15 yılda 13 albüm

1988 yılından bu güne kadar, Edirne'den Kars'a, Avusturya'dan ingiltere' ye kadar binlerce konserlerim ve bitmeyen heyecanlarım, tükenmeyen umutlarım ömrün son demine kadar aynı şekilde devam edecek Allah ömür verirse ..

Nice yeni albümlere ,nice güzelliklere Hep birlikte ve hep beraber. Biliyorum ve unutmuyorum ki

{Sanatçının ömrü sevenlerinin sevgisi kadardır}.
ülkücü gençliğin idoellerinden birisidir.tahminimce bu işinede gelmektedir.zira vermiş oldu konserlerde duyduğum kadarıyla yer bulmak bile zormuş.
ayrıca gayet zeki bir insandır.ülkemizde vatan millet saarya edebiyatı yapanların eşşek yükü ile parayı götürdüklerini görmüştür.
son cümlem kendisine değil kimsenin ne kazandığında gözümüz yok sorun kazandıranlarda...
vatanı bölmeye çalışan, isyankar şarkıcılar karşısında, sanatıyla parlamış bir yıldız.. varolsundur. ayrıca şarkılarının içeriğinde asla kin yoktur.
9 eylül 2006 tarihinde denizlide konseri olan sanatçı.Şarkılarında dostluğu,aşkı,vatanı ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi işler.Gözü kapalı kudurgun salyalarını saçanların aksine solcununda sağcınında bu ülke için hayırlı olanını sever, destekler.
müzik kutularının vazgeçilmezidir ne yazık ki. Müzikten az çok anlayan her bireyin dinlemeye tahammül dahi edemeyeceği bir müzik icra etmesine karşın bir ideolojiyi temsil ettiği için dinlenmektedir.
(bkz: kızıl elma)
ölürüm türkiyem ve başbuğlar ölmez parçalarının söz yazarı ve bestecisi kişi.
ülkücü camianın protest seslerinden biridir.
mütevazi gözükmek için kasıldıkça kasılan insanları sevmediğim için bunuda sevmem.
sarkilarindan çok ülkücülügüyle ün yapmis sanatci(?) * *
gitme turnam adlı türküsüyle beni benden alan ve iyi ki varsın dediğim türkücü, siyasi ideolojisi beni hiç alakadar etmiyor.
şarkılarında vatan ve millet kavramını çok güzel işler ama gelin görün ki vatanını sevmesi dolayısıyla eleştirilen kişidir. insanların vatan hainleri varken niye bunları dinliyorsunuza getirdiği sanatçı kişidir. bu ülkede sevilmek için ülkeyi kötülemek teröristlerle işbirliği mi yapmak gerekiyor sorarım?

(bkz: ahmet kaya)
sanat denen kavramla uzaktan yakından alakası olmayan, insanların milliyetçi duygularını kabartmakla geçinmeye çalışan, sanatsız kişi. bir diğeri için ;
(bkz: ozan arif)
populerlestikçe, albumlerinde daha az siyasete yer vermeye baslamistir.
ülkücüler arasında ahmet kaya dinleyen vardır da, mustafa yıldızdoğan dinleyen bir komüniste henüz rastlanmamıştır. demek ki neymiş; ''görüşleri beni ilgilendirmez sanatına bakarım'' geyiği yalanmış

hangi taraf daha demokratik acaba?

ilave: ülkücü olmadığım gibi bu kavrama nefret duyarım.
üç beş tane kelimeyi bir araya getiremeyen, korumasız bir yere gitmeyen, soğuk insan yavrusu kurtçuk.
şu sıralar kanser tedavisi için yurt dışına sıklıkla giden kişidir. günde 2 paket sigara içen, günlük 3 saatten fazla uyku uyumayan kişinin bedenen bu hayata tahammülü 40 yıldan fazla uzun olmamıştır.
Sanatçımıza acil şifalar diliyorum. insanlara bir anda faşist damgası vurmak bu kadar kolay mı acaba? kaç tane şiirini dinledin? nerede faşistlik yaptığını gördün? konserlerinde neler söylüyor bu adam hiç bir fikrin var mı? diye sorarlar adama. Bugüne kadar en mükemmeller! bir yerlerden ahkam kestiler. Sen faşistsin, sen kürtsün, sen alevisin, sen lazsın, sen kafirsin ve dahası dahası. Günümüz koşullarında ulu önder'e dahi bu tür yakıştırmalar yapıldığına göre çok görmemek lazım diye düşünüyorum.
Unutulmaması gereken bir konu da var ki bugün sol kesimde bulunan insanlardan olaylara ve kişilere objektif olarak bakabilen insanların varlığı sevindiricidir. Belki de onların türk solunu yeterince anlatamamasının sebebi içlerinde barındırdıkları üç beş hastalıklı fikir sahibi insanlardır.
ölürüm türkiyem i en güzel yorumlayan sarkıcı.
çok üzüldüğümü belirterek, acil şifalar dilemek istediğim sanatçı. kendisinin yüksekokul tahsili yoktur, ama yüksekokul veya konservatuvar mezunu birçok sanatçıyı cebinden çıkaracak derecede edebiyat ve şiir yazma kabiliyetine sahiptir, bunu söylemeden de geçemeyeceğim. inşallah kısa zamanda aramıza döner...
sesi guzel olsa vatan millet sakarya turkuleri cok guzel gidecek sanatci. lakin sesi guzel degil.
tipik kavruk, ezik yurdum insani.
hasin duygulara hitap etmek istiyor. olmuyor, olamiyor...
karizma hic yok cunku.
bozkir`dan pavarotti cikamiyacagina gore kavruk mavruk idare edecegiz artik.
ses , tip, egitim filan onemli degil milli duygulariniz kabarsin yeter.
güzel bir soyadı olan şarkıcı. birçok popçudan çok daha güzel klipleri vardır. kliplerinde hoş hanımlar. şarkılarını içten söyler. dinleyicisi değilim ama kendi inandığı yolda türkü söyleyen biridir. aslında ankaralı ekolü dinlemekten bence daha iyidir. ama ankaralılar da lazımdır. yoksa kim söyleyecek arabada beş evde on beş.
sapına kadar sanatçı.
sol kesimde hilmi yarayıcı neyi ifade ediyor ise sağ kesimde mustafa yildizdogan aynı şeyi ifade ediyordur. zaman/para/hırs herşeyi değiştirir.

edit: geçmiş olsun
kendisine karşı gayet önyargısız olmama rağmen ; eğer türkçülükle ilgili bu kadar kesin fikirleri varsa en azından diline karşı biraz özenli olmasını bekliyor insan.

mhp'ye şarkı verirken , uğruna ölürüm türkiye'm derken insan o ülkede yaşayan insanları bir arada tutan en önemli etmeni - dili - düzgün kullansın istiyor ki adamın kendiyle çeliştiğine şahit olmasın.

yani demem o ki , bir düşüncemiz olabilir , bir şeylere inanıyor ve o şeyleri destekliyor olabiliriz ama icraatlarımız inandığımız şeylere uygun olduğu sürece değerli.

yoksa bana iki saat gel türkçülükten , türklüğün yüceliğinden bahset ama biz bu hallere dusecek adammiydik diye albüm yaparken soru eki mi'yi ayırma , pek inandırıcı gelmiyor.. *
konserlerinin büyük bölümünde ülkücü bünyelerin saçma sapan sloganlar attığı ve olaylar çıkardığı şarkıcıdır.
"ölürüm türkiyem" türküsünü yazdığı için minnettar olduğum sanatçı, başkada tanımam.