bugün

entry'ler (1826)

srebrenitza katliamı

(bkz: nihada)

vaudeville for vendetta

bu yazar efsane bir yazardı. kendisiyle en son 2008 yılında yazışmışız. aradan 9 yıl geçmiş ve onu okumak için bugün tekrar sözlüğe girdim. sözlüğün sözlük olduğu zamanlardı. 3 geyik yapılıyorsa 1 tane de işe yarar birşeyler karalanmadan çıkılmazdı sözlükten. yaşlı dedeler gibi hey gidi gençlik diyesim geliyor. 20 li yaşların başlarında sözlükte heyecanla cirit attığımız günler geride kalmış, yerlerimize yeni yazarlar gelmiş vesselam. vaudeville for vandetta da muhtemelen 40 lı yaşlarda olduğundan bir daha buralarda görebileceğimizi zannetmiyorum.
ağlamıyorum gözüme mazi kaçtı...

asgari ücretin 848 tl olduğu ülke

asgari ücretlilerden ücretten memnun olduklarını duyduktan sonra pek de umrumda olmayandır.

karınıza 10 kişilik grup laf atsa ne yaparsınız

(bkz: çevik kuvvet)

uludağ sözlük

asırlardır sözlüğe uğramamama rağmen yazarını silmeyen vefalı sözlük *

18 mahkumun kaçtığını müdüre söyleyiş şekilleri

- nihayet kaçtılar müdürüm (!)

ilk buluşmada kaç para alıyorsun diye soran kız

çoğunun içinden düşündüğünü dışından düşünendir. parası pulu olmadan ben sevdiğime yar olurum, ağyar olurum, dildar olurum diyenini bulursanız selametle...

avlanmayı spor olarak gören medeniyet

http://www.yabantv.com/ga...1-trakya-ordek-ve-kaz-avi

http://www.kamileron.com/.../katalog/mandarin%201.htm

Üstteki görüntüyü alttaki görüntüye tercih edenlerdir. Üzüntü vericidir...

bonzai

askerde kullananları yerlerde sürünürken, aptal aptal kahkahalar atarken gördüğüm madde.

toma arkası yazıları

"vur jopu yüreğime bırak yaram kanasın, fazla derine inme çünkü orada sen varsın"

otokar

son dönemde yatırımcılarına acayip paralar kazandıran bir şirkettir.

imkb

spekülatörlerin cirit attığı spk nın da türbünden alkışladığı kurtlar sofrasıdır. sağlam bir şirkete yatırım yapan uzun vadeli cahil bir yatırımcının panik atak kısa vadeli yatırım yapan günü birlikçi zenginlerden daha çok kazanabileceği bir ortamdır.

esrarın içkiden daha iyi olduğu gerçeği

askerde içerlerdi bunu. körpecik beden sigaraya başlar, sonra esrar, sonra ekstacy, bolzai... ulan hepsinin adını da öğrendik. ben tuvalate gidip sağı solu yalamaya çalışan gencecik insanları gördüm. arkadaşları da gülüp eğleniyordu. okumak bile iğrenç evet...

htc one x plus

an itibariyle piyasadaki en iyi özelliklere sahip telefon. sözleşmesiz 2000 tl ye bir gsm şirketi tarafından satılıyor. parası olana ve meraklısına efsane bir cihaz...

iş hayatı

sözlükte 3 ayda bir online oldurandır.

sunay akın

manisa'da manif 2012 fuarında Kanuniyi, Hz. Muhammed'i (s.a.v) anlatmıştır. Aydınlanmayı anlatmıştır. bu insanı daha farklı bilirdim. yakından tanımış oldum. Sohbetinin asıl bombası kanuninin çıkardığı bir kanunu söyleyecek var mı dediğinde kimseden ses çıkmamasıydı. anladım... hepimiz vatan millet sakaryayız.

derya büyükuncu

sanırım artık Derya da havuzdan çıkma kararı almıştır.

Diğer yandan bizlere bak yüzmede de yarıştık deme fırsatı vermiştir. ilerisi için belki ilk adımdır. yine de bir teşekkürü hak eder. Ayrıca dereceye giren sporculardan survivora katılıp balık avlayan birisinin olduğunu da zannetmiyorum.

vaudeville for vendetta

bir entrysini okurken iş yerinde gayri ihtiyari (herkes vakur bir halde dururken)gülmeye başlamamla birlikte dikkat çekmemek adına okuma işini akşama ertelemişliğim vardır. Sıradışı bir üslubu vardır efendim.

edit: Sakinleşince efendim tekrardan okumaya karar verdim. Yazının devamında iyice sinirlerim boşandı. kendimi lavaboya atıp gevşeyen sinirlerimi sıkıştırdıktan sonra hayata kaldığı yerden devam ettim. yarım kaldı olm.

nerde lan gerçek müslümanlar

--spoiler--
işte Ahir Zaman alametlerinden... ahir zamanda camiler ve mescitler binerli binerli dolup taşacaklar;fakat içlerinden tek bir mü'min çıkmayacaktır (hadis-i Şerif)
--spoiler--

Sayıları git gide azalmaktadır.

istemi kağan türkoğlu

(bkz: asayiş bertaraf)