bugün

entry'ler (210)

dunyayategetgecenadam

medeni usul hukuku sınavından 100 alarak hukuk fakültesinin tamamının ilgi ve tepkisini bir hayli çekmiş öğrenci.

ufuk üniversitesi

bu sene de şenlik yapamayacak(bütçe ayrılmıyor)/yaptırmayacak(öğrencilerin organize etmesine izin verilmiyor) üniversite.

keramettin gencturk

hâlen shp kocaeli il başkanıdır.

1408

bitsin diye seyredilen bir boş vakit filmi. klişe, vasat.

kulak misafiri olunan yaran diyaloglar

kızılayda yürüyen ve kendilerinden -izmler hakkında konuşmaları beklenmeyecek (bkz: önyargı) iki genç'ten duyulan:
--zaten ne varsa feodalizmde var olum..

5 ekim 2007 ankara yağmuru

kuşların pencere kenarlarına sığınmadığı bir yağmurdur. ayakları toprakta, kanatlarını açayarak yıkanıyor garipler. nasıl hasretler düşünün suya.

ankara

gri rengin patentini alması gereken, resmi fakat gerçek şehrim.

sevgiliyle kavga etmek

içine atıp sinsice zehirlenmeyi tercih etmek yerine sorunları dile dökmektir, paylaşımdır bir nevi. (ölçülü olmak kaydıyla) iyiydir iyi.

bıçak sırtı

--spoiler--
beyzadelik feci yakışmış fikret kuşkan'a.
adam metresi konumuna düşen piyano hocası'nı serra hanım diye kaydetmiş telefonuna. zerafete bak. başkası olsa, şarışınbomba, serra-kocameme olmadı piyano vs diye kaydeder.
--spoiler--

ismail türüt

tempo dergisindeki röpartajımsında, savcılığa giderken kendisine tahsis edilmiş hummer cipin, metro turizm'in sahibine ait olduğunu, kendi arabası bakımda olduğu için bu yakın arkadaşının kendisine söz konusu cipi verdiğini söylemiştir.

eruption

(bkz: one way ticket)

tango yapmasını bilmeyen yazarlar

(bkz: yüzüne tükürülesi aşağılık insan bozması)

demokratik toplum partisi

kınamadıkları katliama bugün de akın birdal kişisinin ağzından "komplo olabilir, bilemeyiz" diyen parti. böyle kafasını iki yana sallıyor, "yani bilemeyiz, tsk çok farklı kılıklarda operasyon yapıyormuş, bunlar tam bilinmeyen şeyler" diyor.
sözlük sınırını aşar buna yapılacak yorum. sus ey yazar..

gel tanisalim once ben kisaca f d

(bkz: ben kisaca fd)

hkk

(bkz: gel tanışalım önce ben kısaca f d)

uc deniz kabugu

(bkz: 3 deniz kabugu)

tuvalet kağıdı

(bkz: üç deniz kabuğu)

masallardaki gizli mesajlar

keloğlan: keller padişah kızını kapabilecek kadar seksidir.

bergüzar gökçe korel

itici "kadın" görünüşünden ötürü yaşından oldukça büyük gösteren oyuncu. dizisi yeni başladığında bir magazin programında sinirli sinirli konuşmasına şahit olmuştum, hani böyle üst dudağı incelterek hafiften çemkiriyordu. sevemedim.

yengeç burcu erkeği

sinirlendiklerinde sağlıklı düşünemeyen, psikopat katile dönüşebilen insanlardır. hayal güçleri inanılmaz derecede güçlü olup kendi kurduklarına inanmada acayip başarı gösterirler.