bugün

genelde sahibi yatmadan uyuyan kedidir. sahibi uykuya daldığında uyanır, mamasını yer, suyunu içer ve sahibine saldırmaya başlar.* sahibinin elini ısırır, ayaklarını ısırır ve uyumasına izin vermez. fakat sahibi onu yine de çok sever.
uykusu gelmiş ve gece moduna geçen kedi.
karnından ''mırın kırın'' diye sesler gelir.
nadir masumiyet anlarından birindedir. uyanıncaya kadar dinlenin. zira uyanınca canınıza okuyacaktır. *
kutsaldır.
tekme atılıp uyandırılmalıdır. sizin bölgenizi işgal etmişse. hatta küfür bile edilmelidir.
(bkz: garfield)
günün büyük bir bölümü bu etkinliği yapar zaten kedi milleti,bulduğu her yerde uyuma kabiliyetine sahiptir. Bazen tam işiniz varken kucağınızda uyuyuverir,o kadar güzel uyur kisizi esir eder. Çok pis bir duygudur.
(bkz: kedimi en çok uyurken seviyorum)
o masumluğuyla mır-layıp durduğu andır.izlemek çok keyif vericidir.o an bıyıkları falan o biçim tatlı olur.kedilerin gerçekten sevilebileceği zaman bölümüdür.
uyandırılmaya kıyılamayandır hele ki kazağının içinde uyuyosa hiç kıyılamayandır.
rüya gören kedi. (bkz: kedi rüyası)*
o değil de, kedim ne zaman uyusa öperek uyandırmak zorunda kalıyorum. (bkz: kedi canını sesin)
uyuyuşu ile sevimli olan, nadir canlılardandır. sıcak odaların, soba kenarlarının müptelasıdır, sevdikçe daha da şımarma özelliğine sahip, tatlımı tatlı şeydir.
kyk'nın vazgeçilmezlerindendir. bir de nankördürler ki sormayın. kimde yemek varsa ona sırnaşırlar.
uyandırılırken vırkkk diye bir ses çıkarırlar ki o sese ölürüm ben.*
görsel aynen budur.
her türlü şekle girebilen kedidir, sevimliliğinin doruklarındadır haberi yok.
bu kadar tatlı olduğunun farkında olsa ne hissederdi diye düşündürür bazen. şu an kucağımda ve öyle tatlı hırlıyor ki. okşadıkça mırmır deyip ağzını oynatıyor. kırık bıyıklı şey. ağzını yediğim.
görsel
bazen de düşkünler gibi uyur https://pbs.twimg.com/media/BatSY3dCEAATtlM.jpg
uyurken bile kulakları sese tepki veren kedidir. Uyanması muhtemeldir.
insan uyandırmaya kıyamaz*
http://www.youtube.com/watch?v=ccT9B3Df01Q
görsel
görsel
görsel