bugün

entry'ler (1312)

sözlük yazarlarının itirafları

ben eskiden uzun uzun yazardım çizerdim. hiç içimden gelmiyor artık. eski entrylerime bakıyorum da şimdi yıllar önceki nasıl üşenmeden yazmışım ilginç sözlük...

saç uzatıp ortada erkeğim diye dolanmak

uzattım dolandım da öyle baya, bu ne hal diyen herkesinde lafını azına bir güzel tıktım. gayet güzel oluyordu...

uyumaktan korkmak

ölümü yok oluş sanan insanların fobisi. malum bir gerçekten uyurken korkmak biraz daha garip.

emeklilerin internette şiir yayınlama merakı

marketlere gelip çalışanlara ottan boktan şeyler için sataşmalarından, mağaza mağaza gezip fiyat farkı dedektifliği yapmalarından kat kat iyidir. en azından aylakaklıktan millete sataşmamış oluyorlar, bırakın yayınlasınlar. meşgale bulacam diye milleti hayattan bezdirmiyorlarsa iyi bir şeydir yapsınlar...

sözlüğe 90 lardan bir şeyler bırak

görsel

aynısından bulayım harbiden alacam, halen satılırmı bilmem ki?...

adamı kusturan amerikan filmi klişeleri

Korku filmlerinde genç bir gurup bilinmeyen bir yere geziye gittiyse esrarengiz ölümler şiskodan zayıfa, gözlüklüden gözlüksüze, sevişenden sevişmeyene doğru sıralanır. Ölüm sorası bu şekildedir.

koruma kanununun kaldırılacağı gerçeği

bu milletin gerçekleri görememesi için yapılmış en büyük engel. gün gelecek bazı insanların aslında süper kahraman olmadığını görecek. 90 yıldır ne nesilleri kemalizimle zehirlediler. o günlerde gelecek çok, uzakta değil...

bitecek bir gün o olmasaydı safsataları!

türklerin uzaya çıkamamasının nedenleri

çok bilgi sahibi olmamakla beraber bu uzaya çıkma konusunda ki acizane düşüncem şudur: yani bu uydu gönderme haberleşme teknolojileri alanı dışında uzaya çıkma işleri pek anlamlı gelmiyor bana Amerika yıllarıdır bir dünya para harcadı, ki halen harcıyor. yeni bir gezegen mi buldu yada uzaydan çok değerli bir element mi keşfetti? milletin yazdığı felaket senaryolarıda pek mantıklı gelmiyor. efendim çok sayıda teknolojik alet üretildi minerallet madenler tükeniyor, yok neymiş 30 sene sora teknoloji üretimi için gerekli tüm elementleri tükenecekmiş bu yüzden süper kahraman amerikamız uzayda yıllardır yeni kaynaklar arıyormuş. la bi gidin ya diyesim geliyor yerel bir ağızla adeta.

aramaya devam etsinler uzayda bulurlar belki bişi. biz çıkmasakta olur dünyada yapılacak çok daha öncelikli işler var.

adamı kusturan amerikan filmi klişeleri

uzaylılar dünyayı istila edecekse ilk önce amerikadan başlamaları. dünyada başka memleket yok sanki, neyin nesi ise bu mal uzaylıların gemileri hep amerika'ya düşüyor ve savaş orada başlayıp gene orada bitiyor. neden çünkü dünyayı her zaman amerika kurtaracakta ondan.

neden iyi erkeklerle tanışamıyoruz

her iyiye bu dünyada bir kötü düşer kuralı...
malesef acı gerçek budur.

izlenen en garip film

Six String Samurai altı telli samuray, daha garibinin bu güne dek çekildiğini sanmıyorum.

bruce lee 2 yıl daha yaşasa kurşun geçirmeyecekti

50 karakter radarına takıldık gene başlığımız aslında: Bruce Lee 2 Yıl Daha Yaşasaydı Kurşun Geçirmeyecekti olacaktı.

sanrım 20 seneyi aşmıştır bir aralar tv'de karate filmleri furyası vardı o dönemlerde ortaya atılan, ilk söyleyeni de asla bilinemeyen, aslı astarı olmayan 90'ların şehir efsanelerinden biriydi. o zaman bile inanmadım bu saçmalığa yani ne alaka adam o kadar çok iyi vucut geliştirmiş ki eğer öldürülmeseymiş iki sene sonra kurşun geçirmeyecekmiş. valla komik birden otururken aklıma geldi bir ara buna memlekette cidden inanlar olmuştu ya hey gidi günler...

sözlük yazarlarının itirafları

Bu salakça siteye onca senedir zaman ayırdığım için kendimi aptal gibi hissediyorum bazen. elime ne geçti hacı? hiç...

sınıfınızdaki en arka dörtlü şimdi ne yapıyor

aslında sınıfın tamamını unuttum gitti bile, lise ortaokul, üniversite... herkes kendi hayatını yaşarken ben dahil olmadığım hayatları merakta etmiyorum. 20 yaşından öncesinde hayatımda hatırlamak istediğim öyle çokta unutulmaz neredeyse hiçbir şey yok ya. ergenlik ve ilk gençlik hatırlanası yıllar değil bana göre. yapmak isteyip de yapamadığım çok şeyin olduğu, kendimi ve hayatı çözemediğim karmaşa ve debdebe dolu saçma yıllar. bence kendi ayaklarımın üstüne durmaya başladım zamanlar en güzeli...

o dörtlüye gelince kim olduklarını bile hatırlamıyorum, koy götüne gitsin çokta umurumdaydılar...

cenazem vardı yoksa yemin ederim verecektim paranı

Bu söz küçük ve orta ölçekli dolandırıcıların borçlu olduğu kişilere pişti olduklarında kullandığı ilk yalandır. böyle tipler işlerini iyi bilir, sık uğradığı bir mekandan birini çarptıysa oraya bir daha asla uğramazlar. ta ki yolda izde beklemedikleri anda karşılaşırlar veya adresini işini bulup peşine düşerde ensesinde biterseniz bilin ki ilk yalanları cenazeleri oldu yalanıdır.

abi valla çok mahçubum sana karşı inan var ya cenazem vardı, amcam vefat etti. en geç yarın söz ben iş yerine bizzat getirecem paranı, istersen telefonumu verim sana der ve gider daha da alamazsın o parayı o an almadan saldıysan. kimi bu işi hobi için yapar kimi sırf kuru şerefsizlik olsun diye.

dolandırıcılığın döngüsü budur: çarp-kaç,yakalan yemin billah çek gene kaç, yeni birini çarp gene kaç..... gidiyor böyle.

dusunceli egoist

boş adam değil bu.

yapmacık insanlar

Göz kırparak selam verip almayı cool'luk sanan tiplerdir. biraz daha açarsak şöyle denilerbilir; birini gördünüz yolda tanıdık, karşıdan geliyor yada marketten alışverişinizi yaptınız kasiyere düz bir kolay gelsin, iyi günler yerine kontak kurduğunuz ilk an gözlerinizi 3 saniye kapıyorsunuz ve dişlerinizi göstermemeye ayrı bir özen gösterircesine iğrenç ötesi yapmacık bir tebessüm sergiliyor ve çıkıyorsunuz. işte o tebessüm ve göz kırpması bir araya geldi ya, nescafe ikisi bir arada oldu mu? hah işte mesele budur! şu güne dek samimi bir şekilde dediğim şeyi yapabileni henüz görmedim. yani çok belli oluyor ya yapmacık olduğu. benim gibi ol abi iticiliğin belli olsun dış taraftan; o kalın ve tok ses tonunla iyi günler de çık. yolda mı gördün uzaktan tanıdın birini? başla hafifçe çak selamını çek devam et. boş ver ya her halükarda iticiyim zaten bununda böyle bir rahatlığı var yani. sempatik olsam ne kazanacam olmasam ne kaybederim?

uzaylılar dünyaya neden gelmiyorlar

bizimle aynı veya daha düşük teknolojiye sahip olabilmelerinden kaynaklanan sorunsaldır. başka gezegenlerde de söz konusu canlılar varsa bizden daha zeki ve ileri düzey teknolojiye sahip olacaklar diye bir şey yok ki.

adamlar kainatın bir ucunda gezegenlerinde belki sakin sakin yaşıyorlar nasıl gelsinler buraya?

biz çok kastık insanlık tarihi boyunca mars'a gidebildik en fazla. şunu da hesaba katmak lazım; başka gezegenlerdeki hayat börtü böcek, basit organizmalardan ibarette olabilir. nasıl gelsinler başkasının gezegenine...

ersin korkut un dayak yemesine sevinen itler

delinin biri bir taş attı kuyuya ama bin tanesi de peşinden atladı. eğer o adam ersin olsaydı kavga sonrası acilde bir dünya görüntüleyen olurdu olayın sonrasını. kaldı ki video berbat derecede bulanık çıkmış ne dövenin yüzü nede dayak yiyenin ersin olduğu net gözükmüyor.

scorp fenomen deki tipler

Bazen düşünüyorum da etmediğin küfür yapmadığın sex muhabbeti kalmamış bir konuşmayı videoya çekiyorsun. yetmezmiş gibi kendi ellerinle nette de paylaşıyorsun. yani harbiden düşünüyorum Bunlar bir gün anne baba olacak ya?
belki kocan, belki de karın bir kaç sene sora seni nette dank diye görecek dümdüz sövdüğün videonu...

adam bildiğim herif ne sapıkmış, hanım bildiğim kız ne yolluymuş meğer denilecek. insan ruhunun kaşarlığını tesciller mi ya cidden çok saçma arkadaş?