bugün

entry'ler (177)

yirmilik diş

pazartesi günü sol alttakini ameliyat ile aldıracağım, sonrasında üstteki ikisi de gidecek mümkünse normal çekim ile. korkuyorum be sözlük.

pazartesi gelen edit: kaç gün stresini korkusunu yaşadığım şeyden öyle kolay kurtuldum ki.. sabah yusuf yusuf modunda hazırlandım gittim doktora. titreye titreye uzandım koltuğa. önce fısfıs sonra iğne buraya kadar bişi yok. öyle uyuştu ki çenem kopar al o derece. sonra röntgenini çekti dişin. ucu böyle kıvrık ipnenin. dr çok küçük ihtimalle normal çekim olabilir dedi.içimden dedim tamam sıçtım bana gülmez böyle durumlarda kaderim. bi deneyeceğim dedi başladı operasyon 2 dk geçmedi bi baktım gazlı bez sıkıştırıyor ne oldu bitti mi dedim yamuk ağzımla evet dedi. çok mu dua ettin diye sordu bir de güldü. şimdi evdeyim ve nasıl mutluyum anlatamam. diğer ikisini çektirmeye koşa koşa gidicem.

17 ağustos 1999

sıkıntılı bir gündü 16 ağustos, garip bir havası vardı. 13 yaşındayım. o gece ailenin her bireyi farklı odada uyuyor. babam yatak odasında, bir ağbim çocuk odasında diğeri oturma odasında ve ben annemle salondayım. sallantıya uyandım. kıpırdayamıyorum. hiçbir şey düşünemiyorum. anlam veremiyorum. bu gürültü bizim evimizden mi geliyor? niye? zihnim bomboş. niye sallanıyoruz? anem üstüme siper ediyor kendini masanın altına masanın altına gidelim diyor. kıpırdayamıyorum ki düşünemiyorum ki. hem napıcaz masanın altında sığmayız ki oraya hem ne işimiz var orda noluyor? babamın sesini duyuyorum abimleri almış bize sesleniyor, annem beni tuttuğu gibi sokak kapısına yöneliyoruz. belki de 2 saniyede iniyoruz o merdivenlerden ayaklarım yere basmadan.

ve bir barakada giriyorum milenyuma. nasl girersen bir bin yıla öyle mi geçermiş acaba? bu yüzden mi hep derme çatma ve geçici her şey..

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

hacettepe.

iki yıl geriye dönülse yapılacaklar

2 yıl yetmez 3 yıl öncesine gitsem işte o an değişir her şey.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

"dün şaşkını aldım kucağıma. tam tosuncuk şu an. sarıldı resmen. o an hatırladıklarımı hissettiklerimi gelip sana sarılınca anlarsın."

memur olmak isteyen bayanın asıl amacı

koca bulmak.

kinyas ve kayra

hakan günday'ın okuyor olduğum üçüncü kitabıdır.

(bkz: piç)
(bkz: az)

piç'ten kötü, az'dan iyi sanki.

en etkili zayıflama yöntemleri

(bkz: dert)

mesajlaşırken uyuyakalan potansiyel sevgili

bunu yapan bunu da yaptı:

(bkz: sevişirken uyuyakalmak)

insanlar alemi

oyunculukların mükemmel olduğu, skeçlerin bi tık daha iyi yazılabileceğini düşündüğüm, severek izlediğim program.

her şey kötü giderken allah a sığınabilmek

son bikaç yıldır yapmaya çalıştığım ama işler yoluna girmedikçe hayatımda en ufak bir düzelme olmadıkça yapmakta giderek zorlandığım şeydir.

sözlük yazarlarının en çok korktuğu şeyler

ailemi hayal kırıklığına uğratmak.

evlenilecek erkek

evini geçindirebilecek bir işe ve özgüvene sahip olan kadınına güven veren iyi baba olabilecek kişilikteki erkektir.

evleneceğim diye oyalayan sevgili

evlenmek için hiçbir koşulu sağlamayan sadece ağzında bunu geveleyip vakit öldüren sevgilidir.

kızların erkeklere sormak istediği sorular

neden ince düşünemiyorsunuz?
neden ayrıntıcı olamıyorsunuz?

uzun süreli ilişkinin sırrı

(bkz: üç maymun)

yatmadan önce telefonu kapatmak

şarjdan tasarruv ediyor olabilir.

sözlük yazarlarının en son kaybettiği şeyler

hatırlamıyorum!?

(bkz: hafıza)

prezervatif almaya utanan adam

nadiren sevişen adamdır.