bugün

italya nin siena takiminin başına geçip o takımı avrupa da söz sahibi haline getirmiş coachtur.
kız arkadaşıyla gittiği bir mekanda eski kız arkadaşıyla pişti olup iki kızıda birbirine düşüren ve eski kız arkadaşını da oracıkta tartaklayan koç.
italyan climamio bologna takımıyla anlaşarak, ikinci italya macerasına başlayan, eski ülkerspor koçu.
2007-2008 sezonunda beşiktaş cola turka'yı çalıştıracak olan koç.

[kat: basketbol koçları]
[kat: türk basketbol koçları]
beşiktaş la anlaşan basketbol koçu. italyanın siena takımıyla saporta kupasını almışlığı vardır,amma cherefsiz siena taraftarları alınan mağlubiyetlerden sonra pis türk şeklinde tezehürat yapardı buna, ve mirsad türkcan'a
an itibari ile besiktas cola turka takımından istifa ve görevden alınma karışımı bir olayla görevinden ayrılmış basketbol koçu. beşiktaş' ımıza uzun bir aradan sonra yaşattığı heyecan için kendisine teşekkürü borç biliriz.* * *
efes pilsen ile anlasmis antrenör. sonunda antrenör konusunda efes'in adam akilli bir karar vermis oldugunu gördük bu arada.
gerçek anlamı ile bir guard'a sahip olmayan ve ödemeleri doğru düzgün yapılmayan bir takımın oynayabileceği en iyi basketbolu oynatmış hocadır. bir beşiktaş taraftarı olarak kendisine kariyerinde başarılar diliyorum.

(bkz: her şey için teşekkürler)
tüpçüden kurtulmuş, kendi adına en hayırlısını yapmıştır.
yıldırım demirören büyük ihtimal onu da kendine borçlandırıp öyle göndermiştir. guard'sız bir basketbol takımın normal sezonu lider bitirip, yarı final oynamasını sağlamıştır, emeğine sağlıktır.. beşiktaş taraftarı ona hakkını helal etmiştir..
yeni sezonda büyük bir olasılık efes pilsen i çalıştıracak hoca.

http://www.sporx.com/basketbol/tbl/112202/
yeni sezonda kesinlikle efes pilsen i calıstıracak hoca:

http://www.efesbasket.org...onId=3&ContentId=1856

gelir gelmez eski oyuncusu sinan guler i takıma katmıstır. ama esas kozu milos vujanic tir tabii
efes pilsen'e gelişiyle eski oyuncularının çoğunu takıma toplayan antrenör. geçen seneki fiyasko sonrası bakalım takımı eski günlerine döndürebilecek mi? takıma topladıkları oyuncular için;
(bkz: kaya peker)
(bkz: Bootsy Thornton)
(bkz: sinan güler)
(bkz: preston shumpert) *
her sene aşure tadında takımlar yaratan ve bu sene efes pilseni yerin dibine sokan koçtur.
17 haziran 2009 fenerbahçe ülker efes pilsen maçı'dan sonra verdiği demeçte "bu fenerbahçe bu ligde nasıl oynayacak önümüzdeki sene? Bunu soruyorum basketbol federasyonuna." diyen, on bir yaşında bir kız babası olduğunu öğrendiğimiz öfkeli şahsiyet. Bilsin ki Efes Pilsen nasıl beleşe içki reklamı yapıyorsa otuz yıldır, Fenerbahçe bu ligde öyle oynamaya devam edecektir.
abdi ipekçi'de bir görevliye tokat atmış şahsiyet.
yakalarsam eminönünden girip şişhanesinden çıkacağım olayların bu noktaya gelmesinde açık ara birinci kişisi.fenerbahçe ülkerilk iki maçı kazandıktan sonra o kadar ağlamış o kadar ağlamıştır ki mikrofonlara ve sahada hakemlere,dün bir tv kanalına çıkıp biz yenildikten sonra sindirdik ağzımızı açıp bişey demedik tebrik ettik rakibi diyişi vardır ki bünyemde bi kaşık suda boğma isteği uyandırmıştır kendisi.
17 haziran 2009 fenerbahçe ülker efes pilsen maçı'dan sonra verdiği demeçte "şuan şampiyonluktan çok tribündeki ailemin can güvenliğini düşünüyorum" diyen şovmen. canım benim ya, şu açıklamayı duyup da ergin ataman'ın iyi bir aile babası olduğunu düşünmeyen var mıdır?

ergin efendi, sen değilmiydin 3 sene önce karını akmerkez'in orta yerinde tekme tokat döven? sen değil miydin sevgilin seni basınca kadını linç eden? madem çoluğunu çocuğunu düşünüyorsun, röportaj verene kadar evladının yanına gitseydin.
Berna Uçkun ile evlenmiş olan Efes Pilsen Basketbol Takımı koçu.

http://www.hurriyet.com.t...aber/12563765.asp?gid=222
elindeki kadro'nun kıymetını bılemeyen koç.. tanjevıc'ın basarısızlıgından kendısıne sıra gelmıyor.. fınal4 umıdıyle baslayan euroleague sezonunda gruptan cıkamama tehlıkesıyle karsı karsıya kalan efes pilsen'in, bu duruma düşmesindeki en önemli sebebtir kendisi..
en büyük şansı bogdan tanjevic ile aynı dönemde ülke topraklarında koçluk yapıyor olmasıdır. ki bunda diğer talihsiz takımın adının fenerbahçe olmasının rolü tartışılmazdır. yakın zamanda basın açıklamalarını - son olarak olympiakos maçı sonrası ntvspor a verdiği röportaj dahil- yakından ve de hayret içinde şaşkınlıkla ve benzeri bir çok duygu ile izliyorum. önce sistemin oturmaması bazlı ifadelere takıldım. sistem oturmadı ise sorun kimde diye sordum. sistemi yetenekleri? ölçüsünde basketbol oynamaya çalışan ender aslan oturtacak değil herhalde, bu koçun işi dedim kendime. nitekim kafadaki hangi sisteme göre bu kadronun oluşturulduğu sorusu geldi. tamam kısa 4 numaralı sitem düşünülebilir, ama aynı pozisyonda birbirinin alternatifi değil ancak rakibi olması gereken oyuncuların yığılması nasıl izah edilebilir, ya da kısa 4 numara ama hiç 3 numaralı bir sistemin kime ne yararı olabilir. bootsy, sinan, smith, rakocevic hiçbir euroleague takımında olmayan 2 numara zenginliği ama ortada bir tane 3 numaramsı nachbar var. hadi bunları geçelim oturmadı sistem diyelim, e son röportajda da rakocevic ve nachbar in sisteme uyum sağlayamadığını söyledi karizmatik koç. bu zaman diliminde farkına varmadan oturan sisteme uyamayan arkadaşlardan biri geçen sezon euroleague de 21 maçın sadece 2 sinde skora tek haneli katkı yapmış. aynı ligde her sezon %50 nin üzerinde şut yüzdesi tutturmuş en elit skorerlerden ama sanırım koçu kadar karizmatik değil. koçuna göre takım kötü giderken iyi ama takım iyi oynarken o bu tempoya dahil olamıyormuş. kastedilen olympiakos macı herhalde ama ben ortada iyi bir oyun falan görmedim çok gayretli bir charles smith ve ona eşlik etmeye çalışan bir kaya peker gördüm. bu tür maçların esas oğlanları bootsy ile igor u kenrada gördüm. sonraki demeç ise narsizmin doruklarına ulaştırdı dinleyenleri, takım son 16 ya kalamazsa sitem değil ama birkaç oyuncuda revizyona gidileceğini söyledi Body mass indeks i değişken filintamsı koç. niyeyse bana esas ihtiyaç çok ciddi bir sistem değişikliği gibi geldi. e ama insanda şans olacak türkiye nin en önemli spor kulüplerinden fenerbahçe nin ikiye katlandığı aynı ligdeki bir maçtan bir gün sonra insan avrupanın en iyilerinden birine evinde uzatmada kaybedince pek çok şey gözden kaçabiliyor. tüm koşullara rağmen 20 yıldır gönül verdiğim, evindeki her avrupa maçını canlı seyretmeye çalıştığım efes pilsen kulübüne bol şans diliyorum.
son dönemde efes pilsen'in euroleague'de yaşadığı -özellikle- maç sonu performansındaki düşüklüğün sorumlusu. efes kenar yönetimi komple yetersiz... takımdaki olumsuz hava yenisiyle eskisiyle tüm oyuncuları moral açısından tüketmiş. dahası idmanlardaki taktiksel varyasyonlar üzerinde durmaktan olsa gerek basketbol'un temel tekniklerini unutmuş oyuncular.
2010 playoff serisinde tribünde tanjevic in yanındaki yerini almasını heyecanla beklediğim koç.
hazır oktay mahmuti boştayken neden hala katlanıldıgını anlamadığım koç. efes yönetimi anlamadı anlayamadı efes'e savunmacı koç gerektiğini. gerçi bir de kapatılma durumu var seneye efes diye bir kulüp olur mu belli olmaz ama milyonların çöpe atılmasıdır ergin ataman'a takım emanet etmek.
(bkz: çirkef)
güncel Önemli Başlıklar