bugün

hamur işleri, örneğin mantı. sebebi: hem kilo hem şişkinlik yapar.
(bkz: nohut)
kesinlikle soğandır. reflüyü azdırır, hayattan bezdirir.
(bkz: sucuk) Mide yanması yapar.
(bkz: dayak)
(bkz: KAKAOLU KAHVELi KEK)
(bkz: kızartma)
mideye göre değişecek durumdur.mide vardır en ufak birşeyden etkilenir yanma yapar,mide vardır kuzuyu yese bana mısın demez üzerinede mis gibi uyku çeker.
sevdiğinizden fırça, inanın uyutmuyor. sinir filan basıyor.
(bkz: kurusoğan)
dondurmadır. boğazı soğuyor insanın , e gel de uyu bakalım.
(bkz: 4 gol)
kesinlikle salatalık, haşlanmış mısır yenmemeli. ikisinden birini tüketilip üstüne de su içilirse tuvalet de hoş dakikalar yaşarsınız bütün gece.
çikolata, pasta, makarna...
şimdi diyeceksinizki bu kız sağılığına dikkat edip bunlardan kaçınıyor.valla kusura bakmayın ökküz gibi yiyiyorum.hiç affetmem yer, zaman, mekan farketmez.oh kilo derdimde yok istediğim kadar tıkınırım sefam olsun.
(bkz: çirkefleşmek)
uyumadan önce en az 2 saat hiçbirşey yenilmemelidir... *
(bkz: pirzola)
+yarrak var yer misin??
- yok abi yatmadan önce yemiyorum.
(bkz: kazık)

not: adamın uykusu tamamen kaçar
tartışmak saçmadır. sağlık olarak değerlendirildiğinde; yatmadan 4 saat evvel yeme ve içmenin kesilmiş olması gerekmektedir. hık diye götürür adamı malum. şişmanlıkla falan ilgisi de yoktur. kalbi yoracak ve geceleri ağır gelecek şeyler yenmemelidir. yatmadan evvel içilebilecek en sağlıklı ve güzel şeyler; bir bardak su ve bir bardak süttür. süt içmek tüm gece metabolizmanın çalışmasını sağladığı için mükemmeldir.
susatacak yiyecekler.
(bkz: rüyada tatlı su çeşmelerini akar görmek)
süt ve süt ürünleri olabilir.. çünkü biraz soğuk algınlığı ile çok tehlikeli ve zehirli gazlar üretilebilir.
kesinlikle salca ve soğan.
kısaca herhangi bir c vitamini almak.Gece rahat uyuyamazsınız, cünkü metabolizmanız, sanki gündüzmüş gibi çalışmaktadır.
çiğ köfte dürüm.
baklava. ya da üstüne kaymak koyulmuş herhangi bir tatlı.