bugün

"eşşeği bağlasan doktor olur" atasözündeki gizli öznedir.
bağlanan eşşeklerin pratisyen oldugu,mera...
öğrencilerinin çoğu istanbul, ankara ve izmirdeki tıp fakültelerini kazanamamış ve mecburen buraya gelmiş insanlar olan fakülte.
Temel bilimleri vasat seviyesinde olan fakülte.Özellikle Farmakoloji ve Biyokimya öğrencilerin en eksik kaldıkları derslerdir.
karlarin altindan basini kaldirmayi basarip hayata direnebilen kardelenlerin okuludur.
son yapılan tus sınavında kazandırma sayısı ve oranı olarak çapa ve cerrahpaşa tıp fakültesini geçmiş fakülte.
Ögrencilerinin ortalamayı yükselttigi fakülte. Issız yerlerde tek baslarına yürümemeleri tavsiye edilir *
daha kazandığımız ilk yıl bize 'burası uzman doktor değil pratisyen yetiştirir' diyerek en baştan moralimizi bozan hocaları barındıran farmakoloji eğitimi neredeyse yok olan tıp fakültesi.her şeye rağmen sevilesi yer.
tesadüfen veya isteyerek girilen girdikten sonraki ilk 3 senede 100 kişilik ahırdan bozma anfilerde 270 kişiyle aynı havayı tenefüs etmeye çalışan, sonraki 3 senedede hastaneye sevk edilip bir hocadan diğer hocaya kısa paslar şeklinde yuvarlanıp sonunda ters voleye maruz kalan talebeleri eğitmeye çalışan* TÜRKiYE'nin sözde seçkin tıp fakultelerinden biri. * *

- dip not : 2002 senesinden bu yana ingilizce hazırlık adı altında saçma sapan 1 yılında orman ortasındaki yabancı dil binasında yahut dağ başındaki 1999 depreminden kalmış prefabrikten bozma kulubelerde öğrencilere fakulteye girmeden önceki son işkence yöntemlerinin denenmesine karar verilmiştir..
dinazor hocalar emekli oldukça kalitesinin arttığını düşündüğüm fakülte.
(bkz: nedim çobanoğlu)
(bkz: faruk memik)
(bkz: turgut özeke)
uludağ üniversitesinin en iyi koşullarındaki sınıflarda, laboratuarlarda ve mekanlarda eğitim yapan bölüm.
Kurtulmak istediğim fakülte...
çok güzel pratisyen yetiştirilir ee artık tusa da hem pratisyenlik yapar hem hazırlanırsınız...
Doktor olacam memleketi kurtaracam diye başlanıp 6. sınıfa geldiğinde asistanların ayak işlerini yapan öğrencilerin bulunduğu bölüm. Öğrencileri kazayla tus sınavını kazanıp burda kalırlarsa daha bi havalanır ama arnavutluk'tan gelen 4. sınıf tıp öğrencileri bile bu okulun mezunlarından daha fazla bilgiye sahiptir. Adamlar çatır çatır reçete yazıyo kendim gördüm..
burası uzman değil pratisyen yetiştirir deyip moralmen 1-0 çökerten,bir an önce kurtulmak istediğim yer..
burası uzman değil pratisyen yetiştirir cümlesini hala kurduklarını biraz önce duyduğum. ama yinede özlediğim fakültedir.
Öğrencilerini gözlemleyerek ''yatarak mezun olabilen öğrenci'' sayısını 250 kişide 15-20 'i geçmeyeceğini düşündüğüm fakülte.
uütf'nin başının belası medula sistemi.
95-01 arası bulunduğum ve evet 4. sınıfta KHD doçenti bir hocadan %99 unuz TUS u kazanamayacak lafını benim de duyduğum fakülte. Şimdi bakıyorum etrafıma uzman olmayan 2-3 arkadaşım dışında hemen tüm arkadaşlarım uzman olmuş. Kusura bakma hocam ama kazandık biz o sınavı ve doğru senin ders notlarınla değil..
pek bir sevdiğim fakültemcim canım benim. öss yi kazanan arkadaşlarıma tavsiyemdir düşünmeden yazın.

bilmem kaç sene sonraki edit: ULAN BEN BÖYLE OKULUN TAAAA AMINA KOYAYIM. yok arkadaş sikerim beyninizi burayı yazacağınıza gidin boğaziçi köprüsünden aşağı atlayın yeminle daha iyi bir kariyeriniz olur aşşaa düşene kadar.
ömrümün geçtiği güzelim fakültedir.
uludag da okumama ragmen icinde bulunan toplulugu hic görmedigim icin ögrencilerinin ders calısmakdan baska bir sey yapmadıgını düsündürmüstür.
Uludağ üniversitesinin ana kampüsünde yer almasından ötürü, genelde hep dışlanan tıp fakültesi öğrencilerinin, diğer öğrencilerle iç içe kampüs havası soluyabildiği fakülte. Dileyen tıp fakültesi öğrencisinin 2-3 dakikalık bir yürüyüşün ardından üniversitenin sosyal merkezi olan MEDiKO'ya ulaşabildikleri betonarme.
bazı eksikleri olsa da, uluslararası akredite belgesine sahip (ki bunu alabilmek için hastane baştan aşağı yenilenmiş ve üniversite yüklü bir borç altına girmiştir) güney marmara nın en büyük ve kaliteli sağlık kurumudur. kaliteli öğretim üyeleri ile de eğitim kalitesi açısından gayet iyi bir noktadadır. kaldı ki son sene uzun süren stajlarıyla son sınıfları baya bir zorlarlar. (bkz: intern)
6 senelik öğrencilik hayatımda bir kez bile uğrama ihtiyacı duymadığım ancak 2004 yılında babamın ciddi rahatsızlığı dolayısıyla epeyce vakit geçirmek zorunda kaldığım üniversite hastanesidir, civar illerden de pekçok hasta kabul etmektedir.
an itibariyle yangın çıkmıştır. bilgi çok net olmamakla birlikte "çoçuk" bölümünde olduğu söyleniyor. yangının büyüklüğü konusunda net bir bilgi ise henüz yok.