bugün

efendim takip edenler bilir belki, nba başkanı david stern'in yakında büyük ihtimalle gerçekleşecek olan rüyası, özellikle avrupa ve çin'den bazı takımları da lig bünyesine dahil edip, nba'i tamamen global bir organizasyon haline getirmektir.. bu istek ve girişimler sonucunda basketbolu artık yavaş yavaş bir ekol haline gelmeye başlayan ülkemizden de bazı takımlar bu onuru yaşayabilirler.. ancak takdir edersiniz ki nba gibi her şeyin reklam ve pazarlama unsuru olduğu ve bütün ekonominin bu iki noktadan döndüğü bir lig için biraz artist takım isimleri bulmak icap eder.. zaten nba formatı da bunu ister.. koskoca nba'e banvit isimli bir takımla katılamamız şık olmaz.. bu başlık da lige katılabilecek şehirlerin takımlarına nba formatında isimler önerme görevini yerine getirir, takım sahiplerini bu uğraş ile mağdur etmemek adına..
genelde nba'de takıma isim seçerken o şehrin havasını ve karakteristik özelliklerini yansıtacak bir şey seçilmeye çalışılır.. buradan hareketle;
sivas kangals
çok yerinde bir takım olacaktır..
diğer naçizane önerilerim, erzurum avalanche ve istanbul goldenhorn (bu çok güzel oldu be)..

not: izmir'in güzel kızları meşhur diye takımın ismi bu yönde olacak diye bir kaide yok.. izmir pretty girls diye takım mı olur lan?.. bursa olayına girmek bile istemiyorum..
(bkz: yeni rakı 70 cc s)
(bkz: kasimpasa bogalari)*
adana hot peppers, kutahya çini cups, vancats etc...
* (bkz: turkish delights)
bir de swiss chocolates olur avrupa'da. şu da olsa ne güzel olur wnba'de: ukranian cillops
(bkz: izmir in kızları)*
-adana allahın adamları
-manisa tarzanları
-izmir efeleri
-erzurum dadaşları
vb.
(bkz: kasımpaşa tayyipleri)
(bkz: abazan youngs)
imalı bir öneri olarak;
(bkz: ordu nuts)
(bkz: kırklareli alcholics)
(bkz: ankara koçları)
(bkz: geldik bosstoncı)
(bkz: bostan celtics)
(bkz: bakırköy maniacs)
(bkz: taksim alcoholic)

bunlar kesin konferans finali oynarlar, parmağa yüzüğü takarlar.
bursa Mt. Olympus dictionary (bkz: uludağ sözlük) *
denizli roosters
kayseri bangers.
(bkz: mersin hilalwolves)*
(bkz: adana kebab varıyorz)*
türkçe olması gereken isimlerdir. nba'ya giriyoruz diye dilimizi de mi değiştiriyoruz.

edit : nickime baktım utandım. kabul ediyorum, bu yaman bir çelişki.
arabistan versiyonu için;
(bkz: mekka hadjis)
(bkz: utah jazz cafe crown)
ipsala cheltics

(bkz: ipsala)
(bkz: çeltik)
çukurova irgatları.
(bkz: keşan şopar s)
Los Angeles'in türkiye versıyonu olur mesela (bkz: esencılıs)
(bkz: e anket tabi lazım)