bugün

entry'ler (430)

itü sözlük arena

yakışıklı bir uygulama. barcelona'dan bile sağlam bir takım kurduk, kesin 1400 sene birinci oluruz. sonra ver elini katalunya, ver elini çemişgezek, ver elini eftelya.

elif isimli kızların genel özellikleri

memeleri vardır. vücut ölçüleri ile uyumlu, varlığını hissettirecek kadar dolgun ve saygıdeğerdir.

hayatımda tanıyabileceğim en ilginç insan

senli benli başlık açan insan olabilir pekâlâ.

24 nisan 2012 fc barcelona chelsea fc maçı

14. dakikada, josep guardiola bildiğin 2 kez üst üste "sabri" dedi. harikûlade maç. sabri maça damgasını vurdu. uuu beybi!

atatürk le alay eden çağdaş kızlar

bu kızların çağdaş olduklarını fotoğraftan çakmak da ayrı bir başarı olmalı. fotoğrafa bakıp da; "lan bak şu çağdaş kızlara sen..." diyene gülerler. çağdaşlık öyle fotoğraflarda görülebilecek bir şey olsa, kolpadan çağdaşların suratındaki maskeler belli olurdu. atatürk'le alay eden herhangi bir kız olsa olsa terbiyesizdir. bu çağdaş da olsa böyle, muasır da olsa böyle, 1,75 gram beyinli birisi de olsa böyledir.

çocuk bunlar, cahilliğine verin. "iphone mu, ülke mi?" diye sorsan, "iphone" diyip, "iphone 4 ama değil mi?" diye eklerler.

10 dakika içinde hazır olan kız

"knorr analı kızlı" görsel

müslüman bir ülkede içki içmek

ne kadar ayıp bir şey. içki içeceğiniz zaman, alın nevalenizi yurt dışına çıkın. %99,78954521114556'sı müslüman bir ülkede yaşıyoruz. misal, gidin brezilya'da için. oranın sadece %0.4578923'ü müslüman. görmezler sizi.

sözlük yazarlarının inception hayranlığı

öyle böyle bir hayranlık değil. bakalım,

görsel
http://i.imgur.com/6mrrL.jpg
http://i.imgur.com/lYs8j.jpg
http://i.imgur.com/L2nDL.jpg
http://i.imgur.com/Tv4O6.jpg

gelgelim bu hayranlık ne format dinliyor ne de bir başka şey. "entry'nin birebir aynısı yukarıda var" gerekçesi unutulmuş olacak ki böyle bir manzara ile karşılaşıyoruz. inception filmi, sözlük yazarları üzerinde hayvani bir etki yaratmış olmalı.

sözlük yazarlarının en son izledikleri filmler'de de gayet açıkça görüyoruz ki, uludağ sözlük yazarları tam bir inception hastası, sevdalısı. entry'lerinin silinmesi pahasına, bu hayranlık belki onları başlangıca * sürüklese de...

fotoğraflarda da görüldüğü üzere 31 adet entry patates oldu. sırf bu hayranlık yüzünden işte. yoksa herkes başlık içinde ara fasilitesinden haberdardır kesin. bir de neden 31 entry, bunu da çözemedim. yoksa bu bir işaret mi? yoksa inception'ın bizlere bir oyunu mu?

hayranlıkla takip edeceğim.

1978 1986 arası doğan efsanevi nesil

sabri sarıoğlu'nun da dâhil olduğu nesil. efsaneliği buradan gelir.

googhann

buradaki entrylerini itü sözlük'e taşımazsa iyi eder. olmuyor öyle.

eurovision

türkiye'den kimse katılmasın. yine bize almanya'dan, azerbaycan'dan 12 gelir. kasmaya gerek yok bence.

dinler arası diyalog

" ... beni ve sevdiklerimi koru."

bir müslüman: âmin

bir hıristiyan: amen

bir yahudi: amen

bir mısırlı: amon

bir ateist: aman ya, siktir et!

bir deist: şimdi ne desem yalan olur.

aşk kaç beden giyer

hem soru hem de bir şarkıdır. "x giyer", "giymez", "çıplaktır" minvalindeki tanımlara karşın "soru başlığa cevap entry" denilebilir.

müslümanlardan ateistlere tavsiyeler

"allah'ını seversen 2 dakika akıllı ol ya!"

askerliği yaklaşan er kişi

bir müddet sonra şu gibi sorunlarla karşılaşacaktır:

* askerliğinin ilk günleri sıçamama durumu.

* bot vurması.

* pişik olmak.

* komutandan fırça yemek.

facebook denince akla ilk gelenler

benim aklıma ilk facebook şifrem geliyor. ikinciyi şu an pek anımsayamadım.

halil sezai paracıkoğlu

en sevdiğim şarkıcı. en severek dinlediğim şarkısı ise; şey... hımmmm, neydi ya? bak, dilimin ucunda yemin ederim. alalalala neydi ya? incirli, reçelli bi' şeydi ama hatırlayamadım. neyse.

evlilikte 4 s kuralı

iphone 4s'tir o kural. eşine hediye al iphone 4s, paşalar gibi geçin. saygı, maygı hikaye bunlar.

eski sevgilideki inanılmaz mantık hatası

eski sevgili olması en büyük mantık hatalarından bir tanesi. herhangi bir mantık hatası olmasaydı, şu an sevgilim olurdu. iyi ki de ayrılmışız, ben böyle mantık hatalarıyla dolu birisiyle nasıl senelerce birlikte olmuşum, şaşırıyorum. işte insan o vakitler görmüyor hiçbir şeyi, konduramıyor. bir salaklıklar, bir şeyler falan...

sevgilisinin gobegini seven kiz

göbeği sevilecek büyüklükteyse ağzının tadını bilen hatun kişidir. yalnız o göbek ebat olarak büyür, yarım dünya kıvamına gelirse yine de sever mi bilinmez. "ya öyle deme aşkooomm ben seni her halinle severim" derse de yememek gerekir. bu kız ayı yogi'ye karşılıksız bir aşk besliyorsa o ayrı bi' husustur, adnan şenses'in göbek hareketleriyle süslenmiş tv programına davet edilip, kurtlarını dökmesi tavsiye edilir.

sevgili göbeği güzel bir şeydir aga. misal benim kız arkadaşım benim göbeğimi sevmiyor diye içten içe bir üzüntü yaşarım, kendisine de belli etmemeye çalışırım. yalnız göbeğimi seven sevgiliye her gün waffle ısmarlayacak kadar da gözü kara aşığımdır. bu tip kızları kelebeğe benzetirim ben, yerinde duramayıp kanatlanırlar, sevgisi için boş geçirecek tek bir saniyesi bile yoktur, sevgi pıtırcıklarıdır. sevgileri, kelebeğin ömrünün aksine daimdir.

şimdi nev'den geliyor;

dokunmasınlar kanatlarına dökülür ya pulların
unutma, sen kelebeksin ben seni öyle sevdim

ah kelebek, seni hep seveceğim