bugün

entry'ler (682)

iz bırakan kitap cümleleri

insanları önemsedim ta ki onların kimseyi önemsemediğini göreden dek.

okan bayülgen in çakallığı

son dönemlerde daha da belirmiş bir çakallıktır ve insanların giderek daha da farkına varmış olduğu çakallıktır.

teoman ın müziğe döndükten sonraki hali

anlaşılacağı üzere karı kızdan da elini ayağını çektiğini artık yemek yemekle tatmin olduğunu gösteren durumdur.

teoman ın müziğe döndükten sonraki hali

müziği bıraktığını açıkladıktan belli bir süre sonra müziğe geri döndüğünü belirten teoman'ın neden müziğe geri döndüğü anlaşılmıştır.

parası bitmiş amk. adamın pantolon bile alacak parası kalmamış. evinin tuvaletinde suların su faturasını ödeyemediği için akmadığını ve bu yüzden evin altındaki kafenin tuvaletini kullandığını ayağındaki tuvalet terlikleri ve elindeki kitaptan anlayabilirsiniz sayın sözlük yazarları.

alttaki fotoğraf kafenin tuvaletinde sıcak su aktığı için iki saat kaldıktan sonra apar topar güvenlik görevlileri tarafından tuvaletten kovulduktan sonraki hali beyler. ve terlikleri çıkartmaya dahi fırsat bulamamıştır. o kadar acele.

http://kelebekgaleri.hurr...816&rid=2368&p=13

hastayken hastaymış gibi davranmamak

insanların kendine üzülmemesi için ya da acımaması için yapılan veyahut kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi hissetmesini sağlama adına yaptığı davranıştır. ben de bu kişilerden biriyim karakterimde yok hastaymış gibi davranmak fakat galiba işin ucunu biraz fazla kaçırmış olacağım ki kimse benim götümde var olan ve ancak çekenlerin bilebileceği bir hastalık olan basuru siklememektedir. götüme kanca takılıp çekilirmiş gibi hissetmeme rağmen sürekli şakalaşıp gülmem sonucu arkadaşlar benim hasta olduğumu bi türlü anlamıyorlar amına koyim. neymiş bu halısaha maçı önemliymiş gelmezsen bidaha benle konuşmazlarmış. lan sikik ben bu hastalıktan dolayı 1 hafta yataktan çıkamamanın yanı sıra öksürmek, hapşurmak, gülmek, yürümek, oturmak gibi eylemleri yapamadığımı bilirim. yüzükoyun yata yata yanaklarımın düzleştiğini bilirim amcık hoşafı. umarım sen de bir gün bu acıdan müzdarip olursun ki beni anlarsın götoş herif. konuşma amk götümden kıymetli misin.

sözlükteki kaliteyi eleştirip siktir olup gitmemek

fazıl say'ın bu ülkede ne kadar eleştirilip aşağılanmasına rağmen sırf ülkesini sevdiği için, ve bu ülkenin bir gün değişeceğini umduğu için bu ülkeyi terketmemesine benzer. siktir olup gitmek kolaydır, asıl önemli olan ki olması gereken bu sözlüğün değişeceğini ummak, ve bu başlığı açan insanlar gibi sikindirik insanların da bir gün başkalarına saygı göstermesini bekleyip sözlüğün değişeceğini ummaktır. durum budur. biz sözlüğü iyi yerlere taşımak istiyoruz amacımız bu. tüm yazarların amacının bu olması gerekir. sözlük sikindirik mi olsun, sen sikindirik bi insan mısın bu başlığı açan evet, ama elbet senin de bir kırılma noktan vardır ve elbet sen de birgün bunu anlayacaksın.

hoşlanılan insan karşı ilgili olamama durumu

sanki bir ibnelik sanki bir götverenlik durumudur.

hoşlanılan insan karşı ilgili olamama durumu

efendim ben de var olan ve fazla derecede uyuz kaptığım bu yüzden çoğunlukla benim hoşlandığım ve onun da benden hoşlandığını bildiğim bi insana karşı sergilediğim tavırdır. çok gıcık kapıyorum sözlük ben bu durumdan karakterimi sikiyim afedersin sözlük. sırf bu yüzden hoşlandığım kişilerin çoğuna soğuk göründüğüm için o kişinin antipatisini kazanmış ve devamında ise terkedilmişimdir ya da uzaklaşmıştır benden o kişi. işin en gıcık yanı ise o kişinin dışında masada oturan herkesle çok samimi olmam, eğer ki bu kişiler kızın arkadaşları ise onlar tarafından çok sevilmemmle sonuçlanır. bu ne sikik durumdur sözlük bana açıklar mısın? sözlüksün ya hani açıkla amk. kaç senedir buraya yazmıyorum sana işim düştü sözlük bana yol göster bu sikindirik mal karakterli yazarına yol göster.

eski sevgilinin şu anda barda olması

ben evde soğuktan korunmak için annanemin ördüğü patikleri giyip pijamayla oturmuş bilgisayar başında saçma saçma 9gag çizimlerine bakarken, önüme çıkan eski sevgilinin barda erkeklerle beraber etiketlenmiş fotoğrafını görünce anladığım ve kendimi dünyanın en gereksiz insanı olarak görmeme sebebiyet vermiş durumdur sayın sözlük yazarları. siz siz olun eski sevgilinizi facebook ta arkadaş olarak barındırmayın yoksa bu, ayaklarınıza bakıp sikeyim lan deyip bi kenara çetiklerinizi attıktan sonra ''yavrum çetikleri niye çıkardın üşüteceksin'' diyen annenize açıklama yapmak zorunda kalırsınız.

ha bir de şu var;
http://9gag.com/gag/2330893

okan bayülgen in çakallığı

geçen gece çek bakalım adlı programda farkına vardığım, daha önce nasıl böyle bir şeyin bilincinde olamadığım için kendime kızdığım bayülgen çakallığıdır.

peki bu karizmatik, zeki, eleştirel, ironik olmak için yapılan çakallık nasıl ygerçekleştirilmektedir işte böyle;

kendisinin sunmadığı hiçbir programa katılmamak. çünkü konuk olarak katıldığı programda soru soran bir sunucu vardır doğal olarak da bu durum sunucuyu karizmatik yapar ve konuk olan kişi ise sunucunun sorduğu soruları cevaplarken istediği şekilde karizmatik olamaz, çünkü sunucu vardır ve o seni yönlendirir.

eğer bir program yapıyorsa bunu tek yönetir veyahut yanına hülya avşar gibi yardımcılar alır ki istediği şekilde yönlendirebilsin ve yaptığı yorumlar elbette ki hülya avşar gibi yardımcılardan daha kaliteli olacağı için kendisi daha fazla zeki görünsün karizmatik bulunsun ve bu şekilde diğer programlardan farklılaşarak ve tüm ilgiyi kendisi üzerine yoğunlaştırarak prim yapsın.

dikkat edin bayülgen kendi programlarında kendisinden daha fazla ilgi gören biri olduğu zaman ilgiyi başka tarafa çekmek için sürekli uğraşır. eğer böyle yapmazsa karizmatik olamazdı her gece başka kızla birlikte olamazdı -ki artık evli- ve asıl durum yani televizyondaki herkesin asıl amacı olan parayı kazanamazdı.

türkiye deki siyasetin laik olduğu yanılgısı

sürekli ezbere konuşup başkalarının peşinden koyun sürüsü gibi hareket eden insanların içine düştüğü yanılgıdır. zaten türkiye'deki siyasetin laik olması düşünülemez, bu siyaset kavramına da aykırıdır. eğer siz bir ülkede siyaset yapıyorsanız, o ülkedeki insanların düşüncelerine göre hareket etmek ve sürekli o insanların duymak istedikleri şeyleri söylemeniz gerekmektedir. yani bir ülke içerisinde yaşayan halk salaksa salak olacaksınız, dindarsa dindar olacaksınız, tatlı su laikçisiyse siz de öyle olacaksınız.

türkiye laik bir ülke deniliyor. tamam. şimdi düşünelim o zaman. bir başbakan adayı. ateist. ateist olduğu tüm halk tarafından biliniyor ama ateizm propagandası yapmıyor. konuşmalarında sürekli ''allah bunun hesabını size diğer tarafta soracak.'' '' allah sizin bu yaptıklarınızı görüyor, merak etmeyin.'' gibi solcusunun da sağcısının da söylediği şeyleri de söylemiyor. açlıktan, yoksulluktan, askerlikten, medeni bir insan yaşamının nasıl olması gerektiğinden bahsediyor. yani halkın düşünüp doğru dediği şeylerden.

diğer taraftan solcu ve sağcı olduğunu iddia eden adaylar sürekli konuşmalarında ''allah'' ''müslüman'' ''şehit'' gibi dinsel ögeler içeren şeylerden, halkın düşünüp doğru demediği ama içinde dinsel ögeler barındırdığı için doğru olması gerektiğini zannettiği şeylerden bahsediyor.
ve geldik seçim sonuçlarını. ikinci kısımda bahsettiğim kişi açık ara farkla kazanıyor. neden. çünkü birinci aday ''kafir''. çünkü birinci aday bugüne kadar ''kafir''lerden hayır gelmeyeceği kafasına sürekli kazınan insanların oluşturduğu bir ülkede siyaset yapıyor. çünkü bu ülkede tanrı'ya inanmak zorunlu. çünkü bu ülkede siyaset ''din'' olmadan yürümez. çünkü bu ülkede ''din işleri ile siyaset işleri'' birbirinden ayrı değil. çünkü bu ülke ''laik'' değil. sadece öyle olduğunu ''hayal'' ediyoruz.

başkası mutlu olsun diye kendi mutlu olmayan insan

herkesin normal karşıladığı ama uygulamaya çalışınca herkesin garipsediği davranışlardan bi tanesidir. bir insan bu sözlüğe girdiğinde ve ardından bu başlığı okuduğunda altına bu kişiyi öven açıklamalarda bulunur. ayy çok şekerr, ben de aynı duruma düşsem ben de yaparım gibi. ama uygulamaya çalıştığı zaman da kendisini suçlu hisseder. neden. çünküm toplumdaki genel kanı ''ya hilmi sen kendi sikini kurtar başkasını siki önemli değildir.'' dir. herkesin kendisiyle alay edeceğini düşünür. aslında haklıdır da herkes onunla alay eder. çünkü toplumun davrandığı şekilde davranmamıştır. işte bu noktada insanın kendi iradesi devreye girer ve toplumun baskısına rağmen bu davranışı daha ne kadar sürdürebileceğini kişinin kendi iradesi belirler. eğer iyi bir insan olmak istiyorsanız -ki bence olun çünkü şirinleri görebilirsiniz- toplumun amına koyayım deyin. çünkü toplum çok sikik bi kavramdır. ne kadar siklerseniz o kadar sikilirsiniz.

kadınları itici yapan detaylar

armut piş ağzıma düş ayakları. lan siktiğimin kızı anladık kızsın, narinsin, erkeklere göre daha kırılgansın ama fındık kadar amına bulunmaz hint kumaşı muamelesi niye yapıyosun. ben senden hoşlandığımı söylüyorum senin de benden hoşlandığını biliyorum ama sürekli benim seni konuşturmamı istiyosun beni istemiyormuş ayağına yatıyorsun. ''ay ben kızım o yüzden sen beni tavlamalısın'' düşüncesini sürekli beyninde dolandırıyosun. toplumsal baskıdan muzdaripsin, ''önce erkek yanaşır kız isterse beraber olurlar yani her şey kızın o salak kafasındaki düşünce ile sonuca ulaşır.'' gibi yüz senelik düşünceyi hala devam ettiriyosun anladık, ama bi konuş be orospu sen de konuş '' konuşacak bi şeyin yoksa ben gidiyorum'' deyip kaçma hep biz mi konuşacaz. zaten böyle saçma konuşmalardan nefret ederim.

allah ın ay ı ikiye böldüğüne inanan kesim

aynı zamanda bunlar allah'ın karpuzların kelek olup olmadığını anlamak için ikiye ayırıp içini kontrol ettiğine de inanırlar. gerçekten çok cahil insanlardır.

ömer üründül mute tuşu

maçlarda sürekli konuşarak maçın amına koyan ömer üründül adlı şahsiyetin konuşmaya başladığı anda tuşa basılır ve sadece onun sesisini kapsayacak şekilde televizyon sessizliğe bürünür. bence geleceğin icadı ne uçan öküzlerdir ne de ayakta sıçan robotlar. ''ömer üründül mute'' tuşudur.

ö.ü.:bak arjantin'in defansı zayıf.
spiker:..ve arjantin kalesi büyük bir tehlike atlattı.
ö.ü.:bak ben sana dememiş miydim?
spiker:-evet biliyoz dedin yarrraağam- haklısınız sayın üründül. dediydiniz.

tam bu anda tuşa basılır ve maç keyifle izlenmeye devam eder.

spiker:sayın ömer üründül messi nası oyuncu.
ö.ü.:***** **** * *** ***** *******
spiker:çok haklısınız.
ö.ü.:**** *** *********
spiker: peki sayın üründül abızzzttın mı?
ö.ü.: ***** **** ********** ** ****

sözlük yazarlarının favori kelimeleri

amcıkağızlı.

türklerin sahip olduğu en büyük güçler

am gücü.
daha ötesi yok.
türkiye'de ''am''ın varsa yaşadın demektir. kapılar sana ardına kadar açılır.

oturmazsa ölecek hastalığı

amuna goduğum metrobüsünde yer kapmak için ezmedik insan bırakmayan, en arkadayken en ön sıraya geçebilme gibi insanüstü yeteneklere sahip insanlarda bulunan hastalıktır.

salak olanların metrobüste hep ayakta kalması

benim gibi salak bir insanın sürekli başına gelen ama salak olduğum için daha yeni çakozladığım ve buraya yazma gereği duyduğum durumdur. ben hergün sürekli olarak metrobüsle seyahat eden biriyim. ama amuna koduğum metrobüsünü o kadar kullanmama rağmen bi kere bile oturarak gitmişliğim yoktur ama suçun insanların rahatça ve insancıl şekilde otobüse binmesini sağlamak için kimseyi rahatsız etmeyip sırasını beklemeye çalışan bende mi yoksa ''amını siktiğim çekilsene önümden göt, senin yüzünden ayakta gidicem'' deyip oturmazsa ölecek hastalığına yakalanmış insanlarda mı olduğunu bir türlü anlayamıyorum. salağım ya ben o yüzden düşünemiyorum. ğer aranıza bu konuyu düşünen varsa bana cevabı mail atsın.

sadece evlenince dudağımdan öpebilirsin diyen kız

ağzına verilesi kızdır.