bugün

yüzyıldır (hem doğu roma/ bizans döneminde hem de osmanlı döneminde) aynı topraklarda yaşayan, üreten, tüketen, seven, ölen, ayrılan, barışan, kavga eden, inatlaşan, ama hep birbirleri için güzel günlere temennisini taşıyan güzel insanların güzel kardeşliği. yönetenleri ve kimi aşırı uç kesimleri haricinde her iki toplumun da canı gönülden inandığı kardeşlik.
(bkz: Fedon)
her zamanki gibi amerika'nın sıcak kucağından kopup gelen hainlerin tüm dünya kardeşliğinin içine etmek için geleceğini duyumsar gibiyiz. her şeye karşın bu iki halk her zaman kardeştir, tıpki diğer ortadoğu halkları ve diğer tüm halklar gibi. devletler değil, halklar kardeştir.
(bkz: saka mi bu)
böyle bir kardeşlik olduğunu, en azından rumların ağızından kim duydum derse yalancının önde gidenidir.
kardeşlerden birinin pis olduğu durumdur aksi halde neden insan kardeşini denize döksündür ki izmir kıyılarından??
rembet müziği o ülkede yaşadığı sürece rumlar benim kardeşimdir. hava sahamızı mı ihlal etmişler? adaları mı silahlandırmışlar? beni alakadar etmez. o yüzden devletler var. ben türkiye'de yaşayan sıradan bir öğrenciyken, yunanistan'da yaşayan sıradan bir öğrenciyle ya da herhangi bir rum vatandaşla düşmanlığım olamaz...

not: rembet müziği yapmayı keserlerse iş değişir ama. hava sahamızı ihlal eden her uçağı kıçlarında patlatırız gerekirse.

not 2: (bkz: batı cephesinde yeni bir şey yok)
olmayacak hadise. fazla yazmaya gerek bile yok.
işte bütün ayrımların, ayrımcılıkların, kalleşliklerin, yüzsüzlüklerin, hakaretlerin ve geçmişini umursamayıp atalarının kemiklerini sızlatmanın başladığı bir başka kardeşlik.

hepimiz kardeşiz, o zaman hepimiz ensestiz. ensest ve şehitlerin anılmadığı bir dünya için el ele diyorum kardeşlerim. hallelujah.
kardeşler zaman zaman kavga eder sonra barışır. kavga eden toplumlar değil yönetimlerdir.
keşke bir taraf günahkar olsa keşke (bkz: 6 7 eylül olayları), (bkz: varlık vergisi), vb. gibileri ...
ve fakat yine kardeşizdir; tüm insanlığın ortak dileği olan birlikte daha güzel günlere görüşündeyizdir. benim için izmir neyse atina da odur; çünkü benim için insan her şekilde, her ahvalde, günahıyla sevabıyla her şeyden önce insandır.
(bkz: emin ol rumda senin gibi düşünüyor)
(bkz: gelsinde sarılayım diyor)
(bkz: pembe panjurlu dunya özlemi)
kısaca bsg.
(bkz: fellowship of the rakı)
kısacası amerikanın silah satma stratejisi dir . iki devlet birbirine düşsünki ikisinede rahatca silah satabilsin . varsayalım atina ile savaşa girdik kimin silahlarıyla savaşacağız rusyanınmı , ingiltereninmi , amerikanınmı . ucuz milliyetci söylemlerle yada global sermayenin etkisindeki medyamızın bizi fena halde gaza getirmesiyle işte böyle bir yanlışa sürükleniyoz . her tarafımız düşman doldu neden göremiyoruz . ne kürtlere yaranabiliyoruz nede araplara nede avrupaya . neden hep çatışma halindeyiz ? kisenin aklına dost olabileceğimi fikri neden gelmiyor . bir rumlada dost olabiliriz bir araplada . devletlerin elbette kendilerine göre bir politikasi olacaktır ama biz devlet değiliz biz insanız . savaşlar artık geride kaldı bunu anlamak lazım . elbette şanlı bir geçmişimiz var elbette bu uğurda sayısız şehit vermişizdir bunlara saygı duyulmalıdır saygı duymak demek ülkemizi daha ileri medeniyet sevyesine çıkarmak demektir , yoksa eski düşmanlarımızın torunlarıylada savaşmak değil .
işte rum **kardeşlerimizin bize armağanları...
http://www.geocities.com/...lunteer/cyprus/photo1.htm

büdüt:aramızda ne çok rumofili varmış.zorlarına gitti herhalde türk-rum kardeşliğinin fotoğrafları...
aslen olmayan kardeşliktir, ayrı devletlerde yaşayan halkların kardeşliği yada düşmanlığı diye bir şey yoktur, çünkü halklar birey değildir. var olan, devletlerin çıkarıdır. baştakiler halkları istedikleri gibi yönlendirirler, beğenin yada beğenmeyin.

"ne ütopyacılık, ne sevgi kelebekliği, ne de hamaset edebiyatı, yaşasın realizm" der bitiririm.

edit: ilk virgüle/noktaya kadar okumanın cahillik/bağnazlık olduğunu düşünmekteyim.
olmayan şeydir. hele ki kıbrıs'ta hiç olmayan şeydir.

http://www.kanal1.com.tr/...cirkin-saldiri,73565.html