milliyetçi yetiştirilen gençliğe aşılanan geyik ve komedya.

türk ordusu dünyanın en iyisidir, en süperidir tarzı olanlar da vardır. gençlerimiz bir güzel yer, karınları doyar.

(bkz: afiyet olsun)
(bkz: metal fırtına)
(bkz: mental fıttırma)
abd ordusu türk ordusunun kafasını tutar *

edit: wayy be ne amerikan uşağı varmış..
türk rüyası.
güdümlü füzeleri tepene yedikten sonra konuşmalı bunları.
(bkz: karada rakip tanımayan türk ordusu)
(bkz: usa air force)
nükleer silahların kullanılmadığı herhangi bir mücadelede, doğruluk payı yüksek geyiktir.
(bkz: yavaş)
Cahil kesim tarafından geyik olarak adlandırılacak gerçektir. Ömrü boyunca askeri strateji, envanter, teknik ve taktik ile ilgili 2 satır okumamış. ABD ıraka girdi şöyle böyle diye diyerek strateji yaptığını sanan 3-5 malataf kokteylinin lafıdır. ilk mevzu şudur. Nükleer güç konvansiyonel silah aracı değildir . Öyle kafama esti nükleer silah kullanayım diyemezsin. Nükleer silah kullanılamayan güçtür. Diğer mevzu Türkiyenin nükleer silahı vardır. Türkiyenin kendi kullanımına açık 40 tane B61 nükleer silahı vardır. Atıp tutmak yerine Nucleer Sharing caydırıcılık projesi nedir, ne değildir keşke biraz araştırma yapsalar insanlar.
Diğer mevzu savaş, lojistik ve benzeridir. Savaş sizin abd üretimi firmaların çıkardığı red alert gibi işlemiyor. Yolla plasma tankı vursun... Yok böyle birşey. Lojistik zannetiğinizden çok daha büyük bir problemdir. Türkiye envanterindeki 250 küsur F-16 ile dünyanın en büyük 2.f-16 filosudur. Üstelik bu f-16lar içerisinde block +50 modeller de vardır. Bundan başka F-4 terminatör kullanılmaktadır. Ayrıca dünyanın en büyük tedarik projesi olan JSF ile, dünyanın en iyi en yeni nesil savaş uçağı olan F-35 ten 100 +20 şeklinde alınıp bu uçağa sahip en büyük 3.filoya sahip olacaktır Türkiye. Dünyada Türkiye ile mücadele edecek böyle bir lojistik güç yoktur. Evet amerika çok güçlü bir ülkedir. Ama okyanus ötesinden Afganistanı vurmakla Irakı vurmakla Türkiyeyi vurmak bir değildir. Değil füze leblebi attırmazlar adama. Körfez savaşı ve iran-Irak savaşıyla tahrip olmuş bir Irak ordusunu Türk ordusuyla karşılaştırmak cehaletin ve bilgisizliğin daniskasıdır. Üstüne "milliyetçi gençlere aşılanan" gibi milliyetçilik düşmanı bir söylemle kullanıldığında cehalet + düşmanlık olarak algılanabilir. Düşman ordusu hangi uçakları kullanmaktadır? F-15 ve F-22. F-15 donanmada kullanılabildiği için ABD tarafından tercih edilmektedir. ABD kara üslerinde F-16 kullanmaktadır yani TSK nın kullandıı uçağı. Aynı şekilde TSK'nın alacağı F-35ten alacaktır. Vay be ne büyük teknolojik fark?
Türk ordusunun mehmetçik-1 olarak kullanacağı silah hk-416 lisanslamasıdır. Ne hikmet ki ABD ordusu ve özel kuvvetleri de hk-416 kullanmaktadır . Bak sen allahın işine. Askeri anlamda bakıldığında mevzuya Türk özel kuvvetleri daima yarışmalarda birinci gelmektedir. Türk ordusu ABD nin howitzer toplarından bile menzil,etkiisabet başta olmak üzere her açıdan üstün olan panter ve fırtına kullanmaktadır. Bundan başka dünyada 2 ülkede kullanılan "stealth özellikli korvet" geliştirmekte ve Alman leopardla beraber dünyanın en iyi tankı olacak Altay tankını üretmektedir.Bunu geçtim leopard tanklarına sahiptir ve akdenizin en büyük 2.donanmasıdır(Fransadan sonra).
Ayrıca Türkiyenin israile zırhlı araç ve yazılım sattığını bilmeyenlerinde cehalet sancağını havaya dikip konuşması da pek iyi pek güzel.Ha bir de çöl kamuflajımız yok deniyor bilsinler ki Türk askeri kabilde görev yapıyor, çatışma bölgesinde değil.
geçmişini yeterince bilmeyen. savaşların teknolojik olanaklardan çok, ruh ve vatanseverlik duyguları ile kazanıldığını bilmeden yorum yapanlarca geyik olan durum. yurtdışındaki özel harekat timleri yarışmalarını takip etmeyen, ordusunun elindeki güçten haberi olmayanlar için türk ordusunu zayıf düşünmek normaldir. öğrende gel denilesi saçma sapan bir başlık daha işte.
bütün suç çocuklarını milliyetçi yetiştiren ebeveynlerdedir, hatta bunlar çocuklarını milliyetçi yetiştirmekle kalmayıp Türk ordusunun güçlü olduğu gibi bir komedyayı da çocuklarına aşılamaktadır. bunu yapmayanların çocukları bak nasıl da zeka pıtırcığı oluyor da bu gerçeği doyasıya haykırıyor.

+oğlum mehmet büyüdün artık, bazı gerçekleri öğrenmelisin
-yoksa sizin çocuğunuz değil miyim ben?
+hayır olum, sana ordumuzdan bahsedeceğim, hani milattan önce kurulan ordumuzdan
-nolmuş ki ona baba?
+biz seni kandırdık oğlum, aslında bizim ordumuz amerikaya kafa tutamaz, bunu daha fazla saklayamazdık senden
-!'!^'+^:??
+üzgünüm evlat

+bak oğlum sen söylenenlere inanma bizim ordumuz aslında bi bok değil, amerika gelse ağzımıza sıçar
-tamam baba, diğer çocuklara söylemeye gideyim hemen

oluuummm varyaaa bizim ordumuz bi bol değilmiş, babam öyle söyledi,amerika gelse azımıza sıçarmış lan, ordumuzda en iyi ordu değilmiş

te alaaam ya şehir olan orduyla türk ordusunu karıştıranlar var hala, tabiki şehir olan ordu koskoca abd'ye bi halt yapamaz.

edit:inadına kırmızı beyaz ulan, amerıkanın da damına damına koruz! siz korkaksanız ben ne yapayım
türk ordusunun kara savaşlarında dünyada tek olması yüzünden yapılan geyiktir. kimileri onu bunu kötülemeyi pek sever. bundan dolayı ona geyikmiş gibi gelir ama iş karada mı biter orası zor gibi. allah allah ile dünyayı turlarsın ama kafana leblebi gibi yağan füzeleri durdurabilirmisin bilemem. henüz denenmedi.
denenmiş ve görülmüş uygulaması için lütfen tıklayınız.

(bkz: canakkale zaferi)
çevabı basittir .. türk ordusunun atak gücü kesinlikle amerikan ordusu kadar gelişmiş değildir.stratejik konumlamalar olarak amerikan ordusu çepe çevre her tarafımızdadır. ama bizim amerika ülkesi çevresinde bir tane askerimiz yada boncuk tabancamız var mı şüpheliyim..
rusya aynı stratejik konumlamalar sayesinde bir dünya devidir. rus devletinin stratejik nükleer konumlama yapabilmeleri dışında türk devletinden pek bir farkı yoktur,hatta amerikanın bile bunun dışında türkiyeden farkı olduğuna inamayanlardanım..
askeri güç gerçekten önemlidir(evet halen)..
kendi evinde gerçektende türkiye güçlü bir ülkedir .. zira milli bilinci gelişmiş bir ülkedir bir amerikan halkı yaşamamaktadır anadoluda..gerçektende kimileri anlayamasa da en eğitimlisinden en kekosuna mevzuu çıktığında sathı müdafa söz konusudur türk topraklarında.
amerika ırakta 400 bin paralı köleye kanlı ırgatlığını yaptırırken yine de umarım meksikada stratejik asker konumlandıralım mı konumlandırmayalım mı gibi kararkları birgün güzel ülkem de verebilecek mi şüpheliyim..

umarım olur
umarım

bu bir geyik değil
bir gerçektir
hatta en büyük gerçektir
bizim rakibimiz
amerika rusya ab ve çin dir
bir şekilde herbiriyle(bkz japonya) yarışabilmeliyiz.
o geyikten ziyade bi de bu var:
paralı askerlerin janjanlı elbiselerine kanma yiğidim. senin o aşağılık kompleksli vücudunun bastığı topraklar nasıl alındı bi hatırla...
turk ordusu, abd ordusunu teke tekte, amiyane tabirle sikertir mi bilinmez ama onermede asil dikkati ceken, abd ordusunun yuceltilmesi. bana biraz abartili geldigini soylemeliyim. "hani su dunyanin super gucu olan, en zengin, en yuksek teknoloji'ye sahip olan, gezegenin patronlugunu yapan ulkenin ordusundan bahsediyoruz, dimi haci" diye soranlara;

"evet hani su, castro'yu devirmek icin, kuba'ya, domuzlar korfezi cikartmasini yapip, saatler icersinde geri puskurtulen, turkiye dahil 72 milletten, nato araciligyla yardim alip girdigi kore'de her seyi yuzune gozune bulastiran, zamanin en gariban ulkelerinden vietnam'a girip, elindeki her turlu teknolojiyi, kimyasali kullanmasina ragmen garibanlarin direncini kiramayip yillarca orda cakili kalan ve sonucta bi bok elde edemeyen, sifir direncle girdigi irak'ta bile binlerce kayip veren ve vermeye devam eden ulkenin ordusundan bahsediyoruz" derim. dunyanin diger ucundan gelen japonlar tarafindan, tarihin en buyuk ve agir baskinlarindan birine ugratildiklari pearl harbour'i da eklemek gerekir, bu buyuk ordunun portfoyune...

"klasik futbol soylemiyle, sadece yildiz tranferlerle sampiyon olunmuyo, mucadeleci, kosan adamlar lazim" seklinde yorumlasak, sicmis olurmuyuz bilmiyorum ama bana bu durumu cagristiriyor biraz...

valla haci son olarak; ben tarih sayfalarindan bizim yoktan var ettiklerimizin, abd'nin de vardan bok ettiklerinin orneklerini okudum bol bol. umarim bir gun bu onermenin dogruluk payini test etmek durumunda olmayiz ama olursakta, bu sefer oyle, sirtlan gibi arkadan yaklasip, 8-10 askerin kafasina cuval gecirmeye benzemiyecegi kesin.
evet bu bir geyiktir lakin gerçeğinde ta kendisidir. tsk elinde ki mevcut güç ile değil abd avrupanın tamamına kök söktürecek niteliğe sahiptir. tek kaybettiği nokta atom bombasının elinde olmayışıdır. belki oda vardır ama bilen yok o ayrı. lakin gel gelelim türk ve amerikan ordularının savaşması demek 3. dünya harbinin başlaması demektir. ne abd nede türkiye böyle bir savaşa girer nede girmek ister bilirler zira sonun başlangıcı olur. bu sebepten ötürü geyik olmanın dışına çıkmaz bu konu.
geyik olmaktan öteye gitmesi gereken bir konudur bu. gereksiz bir konuda değildir kanaatimce. abd dediğimiz ülkenin ordusu sırf bu fantastik savaş senaryolarını yazsınlar diye bir sürü adam istihdam etmekte. ben inanıyorum ki bu tip senaryoları yazan insanları bizim ordumuzda istihdam ediyordur.

şimdi bu konuyu geçtikten sonra gelelim beyin fırtınamıza. şimdi baktığımızda görüyoruz ki en büyük sekizinci kara ordusunun sahibiyiz.

http://www.globalfirepower.com/

ama tabii ki kara ordusunun büyüklüğü kadar hareket kabiliyeti ve teknlojisi, bunun yanında hava kuvvetleriniz ve deniz kuvvetleriniz çok önemli.

yetişmiş personele bakarsak dünyanın en iyisi sayılırız. bakmayın abd'Nin paralı askerlerine. bizdeki inanç ve yetenek onlarda yok. onlar bu işi meslek olara seçiyor, biz ise tarihi boyunca ordu-millet olmuş bir milletiz. bordo bereliler, sat ve sas komandoları dünayada nam salmış, bir sürü özel time eğitim veren kurumlar. ulusalararası yarışmalarda dereceler alıyorlar. ve sonuçta en önemli şey yetişmiş insan gücüdür. elinizde en iyi teknoloji olsa bile bu teknolojisi kullanamazsınız efendim yetişmiş insan gücünüz yoksa. ırak'ta 100 metre ötesindeki hedefi vuramayan tankçı gençler gördü bu gözler.

teknolojik olarak ta çok çok geride değiliz. ileride de sayılmayız...burada sanırım başa başayız.

http://www.birdunyaportal...konuyu=oku&konune=115
http://www.porttakal.com/...nano-teknoloji-30699.html
http://www.teknolojitasar...ber_detay.asp?haberID=369

vb...!

nükleer bombaya gelince, şu anda üzerinde oturduğum şehrin sınırları içerisinde saklandıklarını sanıyorum efendim. evet, gebze'de denizin altında özel bir üstte saklanıyorlar. emin değilim ama durum bu. kesin olarak sahibiz bu teknolojiye...fakat bombalar neredeler ondan pek emin değilim.

evet, tüm bu kısa açıklamalarımın sonunda, eğer abd hiçbir dış güçten destek almaz ise ve savaşta dünya salak gibi bizi izlerse sanırım bir iki gram ağır basıyoruz. yenemeyebiliriz, ama yenilmeyiz de.
bir savaş anında, seferberlik durumunda 40 yaşını geçmeyen her bireyin silah altına alınacağını bilmeyenlerin geyik zannettiği konudur/geyiktir. evet, ordumuz yavaş yavaş yarı profesyonel bir ordu olmakta fakat bir savaş anında yılda yüzbinlerce dolar kazanıp hayatını süper bir şekilde idame ettiren çorcun kendi ülkesini ipleyip askere gideceğini pek sanmıyorum. vicdani red hesabıı...!

fakat, memur ahmet öyle mi?

ya yaa..!
kimse heyecanlanmasin, gaz yapmasin. turk ordusu amerikayi yenemez, yenemez kardesim. gercekci olmak lazim, adamlarin tum dunyada askerleri var, bizden cok daha fazla ozel kuvvetler askerlerine sahipler, teknolojik olarak bizi katlarlar. zaten bizim sahip oldugumuz silahlarin %70i amerika'dan, %30u israil'den alinir. tamiratlari vs. de zaten bu ulkenin teknisyenleri tarafindan yapilir. su anda bordo bereli olarak egittigimiz askerlerin kokeni amerika'ya dayanir, yeni yuzyilda yuksek derecede egitim gormus askerleri ilk olarak amerikan askerleri ikinci dunya savasindan itibaren egitmeye baslamistir, turkiye de nato'ya uye olduktan sonra, once amerikalilardan bu egitimi almistir, sonra kendi askerlerimizi yetistirmisizdir. butun bunlar gercekler, kimse aksini iddia etmesin. amerika duzensiz bir irak'i yenemedi diyenler, acaba turk ordusunun neden cobanlardan olusmus bir teror orgutunu yenemedigini aciklayabilir mi? su anda rusya'nin gurcistan'i tamamiyla isgal etmemesinin tek sebebi elini boka bulastirmak istememesindendir. yani gurcistan ordusu, rusya'yi yenemez ama rusya'da orada sivilleri oldurmekten, ve surekli olarak kayip vermekten daha ileriye gidemez.

ayni sekilde turkiye, amerika'yi yenemez, ama amerika da turkiye'yi yenemez. iki tane organize silahli kuvvetlerin catismalarinda kesin bir galip cikmaz, yani su ana kadar cikmamistir. dedigim gibi gercekci olmak lazim, zaten amerika da turkiye'ye saldirip trilyonlarca dolarlarini ziyan etmek istemezler, daha kolayini yaparlar. kulturel yozlasma, ekonomik darbeler vs. kale'yi iceriden yikmak taktigi hic degismemistir, degismeyecektir.
hiçbir zaman abd ile sıcak savaş yaşanmayacağından anlamsız bir geyiktir. demokratik ülkeler birbirlerine saldırmazlar. hele hele amerika hiç saldırmaz. lakin böyle birşeyin olacağını varsayarsak affınıza sığınarak bu konudan hiçbirşey anlamayan, daha eline silah almamış olan ben birkaç noktdada dikkatinizi çekmek isterim...

1-amerika ıraka girdiğinde önce küçük çaplı direnişle karşılaştı, şimdi birkaç bireysel beceriyi saymazsak; amerika rahat rahat ırak topraklarında dolaşmaktadır. halkın içinde yani. savaş ne acıdır ki sadece topla tüfekle yapılmıyor. şimdi bir an için hayal etmenizi istiyorum. evinizin önünden bir abd tankı geçiyor. siz ırak'da olduğu gibi oturup izler misiniz yoksa hiçbir silahınız yoksa bile taş sopa allah ne verdiyse dalar mısınız? amerikanın kayıpları ne olur? var olan kayıplar yüzüden amerikan kamu oyu orduya geri çekilmesi dahilinde nasıl bir baskı yapar?

2.savaşta orduların sahip olduğu tank tüfek ne derece önemlidir? bunları kullanabilecek asker becerisi ne plandadır?

3.olası bir savaşta amerikanın kölesi olmuş (hemen hemen dünyanın yarısı) ülkelerin türkiyeye ambargo uygulayacağı ve bir halkı canından bezdireceği hesaba katılmış mıdır?

4.google earth gibi bir program bile evlerimize kadar girmiş iken, uydularla tüm dünyayı canlı canlı izleme imkanı olan teknoloji dahilindeki bir savaşta karasal stratejinin ne kadar önemi vardır? ordumuzun teknolojisi nedir gerçekten? kamu oyuna açıklanmayan teknoloji gücümüz, abdnin açıklamadığı kimseye de satmadığı teknoloji var mıdır?

maddeler çoğaltılabilir. amerika hiçbir zaman türkiyeye sıcak savaş açmayacaktır. soğuk savaşdan bahsetmeyelim zaten şu an içindeyiz stratrjik olarak.

kimse salak değil. milyar dolarların harcandığı, ülkelerin ekonomilerinin alt üst olacağı bir utançta, bir savaşta bütün ihtimaller hesaplanır millet!

bir varsayım olsa da bu savaşta her şey yaşanabilir. ama yine de amerika kazanamaz bence çünkü burası ne afganistan, ne gürcistan ne de ırak. türkiye mi? biz zaten kazanamayız. karşımızda bir tek abd değil onun köpeği olan onlarca ülke olacaktır çünkü.
zaten çok niyetli olan hevesli arkadaşlar abd ordusunun muhipliğini o süper ordu türkiye sınırlarından adımını atmaya kalkarken yaparlarsa doğruluğunu kafalarına yedikleri ilk g-3 mermisinde görecekleri geyiktir. o değil de artık tiksinmedik mi mi "size çok gaz vermişler lan pis milliyetçiler ahahahah" insancıklarından. ben tiksindim ya siz?!
otobuste turkiyeyi kurtaran amcalarin vazgecilmez eglencesi.

Kaldi ki sadece sinirli bir alan olan havadaki sinirli bilgimle biliyorum ki amerikanin f22leri bizim herbiseyimizi donunda sallar.Sonucta ne olur

(bkz: Amerika turkiyeyi sikelanj)
havadan saldırı olsa olacakları bilemeyiz ama hava saldırısı bitip de karaya indiklerinde karşısına 70milyonluk parasız askerli ordusuyla çıkacak olan türk'lerin haklı tespitidir. geyik falan da değildir. *
(bkz: kurtuluş savaşı)
ucuz bir palavradır. adamların verdiği hersilahta uçaktan tankın dek hepsinin içinde istediği zaman seni engelleyecek düzeneği var. tabii kafa tutarız elimizde başka bişey olmayınca ancak onu tutcaz.
herseyi cok iyi bildigini zanneden milliyetci turk gencliginin yanilgisidir. gurcistan'a usaklik edip rusya'nin yanindayiz diyen, kafkaslardaki iki catismadan tirsip "biz ne yapariz hilmi ha?" diye dusuncelere dalan bir ulkenin abd'ye kafa tutmasi ihtimalidir. ulan 2 bombayla haritadan siler adam, sen once totonu toparla. *