bugün

entry'ler (1884)

mehmet şeker

bir iddiadan yola çıkıp genelkurmayın cami bombalayacağı senaryosuna balıklama dalmadığı için muhtemelen bugünkü yazısı yenişafak'taki son yazısı olabilir. hatta taraf'ın sonraki darbe iddialarında "darbe sonrası kullanılacak gazeteciler" yaftalamalı listesinde 138. isim olması ihtimali var. adını daha önce duyduğumuz bir gazeteci değil, ben de yenişafak'ta ilk kez okuyorum bu adamı. tekel işçilerinin artık ölüm sınırına gelmiş eylemlerini görmezden gelip üç vakte kadar darbe yapılacak falları açsaydı bulunduğu gazetede bir güneş gibi parlaması işten bile değildi.
http://yenisafak.com.tr/Y...01.2010&y=MehmetSeker

balyoz harekatında tutuklanacak gazeteciler

a. altan: fehmi ağğbi, nazlı hanımm, vakitteki sakallıları yazdıııkk, başbakanın uçağındakiler listesi nerde?? oradakileri de kesin yazalım. yıldıray şuradan listeyi bi uzatsana.
y. oğur: hımmm başka kimi yazabiliriz? olm aklıma isim gelmiyo lan. fehmi abinin son fasıl gecesinde kimler vardı? oradan da bikaç isim yazalım
r.o. kütahyalı: kanka beni de yazsana
a. görmüş: en başa ahmet abinin adını yazalım di mi ahmet abi?
a. altan: eheh
y. oğur: Etyen abi nerde
r.o. kütahyalı: yarışa gitti napcan?
y. oğur: onu da yazalım mı diye soracaktım.
a. altan: yaz yaz kalabalık görünsün
y. oğur: eveeet cincik gibi oldu liste
a. altan: yasemin senin adını da yazalım mı?
y. çongar: abi cia'ye bi sormam lazım şimdi net bişey diyemem

balyoz harekatında tutuklanacak gazeteciler

(bkz: taraf için alternatif operasyon ismi önerileri)

gazetecilik

eğitim zaafiyatından beslenerek gelişen empati özürlü ötekileştirmenin bir çocuktan katil yaratması sonucu yaşanan suikast olayının üçüncü yıldönümü ve incili yeniden yazacağını iddia eden postmodern vicdani retçi akıl hastasının tahliyesi haberleri ile 19 ocak 2010 tarihli gazetelerin gündemini iki mümessilinin doğrudan ya da dolaylı bir şekilde oluşturduğu meslek. ihale bağlayan, patronlarının oluşturduğu kutsal cemaat/cemiyetin kalemli tetikçiliği ile cebini dolduran örnekleri tarafından saygınlığı, katiller tarafından özgürlüğü katledilen meslek, mesleğim.

israil

son gelişmeler ile ilgili mossad süzgecinden geçmiş analiz için debka'daki makalenin okunması gerekir.
http://www.debka.com/headline.php?hid=6458

dinci pkk lı kardeşliği

kökleri said i kürdi'ye dayanır.

kulak misafiri olunan yaran diyaloglar

fatura kuyruğunda, önümdeki iki oksijen sarfiyatının diyaloğu:

- duydun mu bülent ortaçgil'e suikast düzenleyeceklermiş, yakalanmışlar

- o kimdi kız?

- ay yoksa bülent serttaş mıydı?? dün haberlerde söyledilerdi de hatırlayamadım şimdi.

- hııı.

ilaçların markette satılacak olması

"... bakanı ...'nın oğlu/kızı ...'nın kurduğu ilaç marketleri zinciri" cümlelerinin habercisi gelişme. kazıklanan bizsek kazıklayan da bizden olmalı düşüncesinin sevinciyle dolu akpli gençler meğer ne dertliymiş eczacılardan. uygulama başlasın takunyacı kozmetik mağazasından bir mide ilacı alıp kendilerine hediye edeceğim. umarım yanlışlıkla başka bir ilaç vermezler.

ilaçların markette satılacak olması

hükümete yakın kesim içinden çıkacak yeni zenginlerin habercisidir. bıyıkları üçe vurup dümen başındakilere yakın duracak iş adamlarına yakın zamanda güzel paralar görünüyor. yeni dönemde hamdolsun pek bir semirecekler.

kendi

Bizlerin izlerken tansiyonunu çıkartıyor, yapmacık gülüşüne katlanamıyoruz ama bu kendi midir bakliyat mıdır ne haltsa bu kıza renkli bir hayat bahşedelim ki 13-19 yaş grubu kızlarımız için rol model olsun, ergen kızlara abidik gubidik kıyafetler, makyaj malzemeleri, uçuk sarı saç boyaları satalım mekanizmasında etinden sütünden yararlanılan hannah montana misali kapitalizmin kucak dansçısından başka bir şey değildir. Bizler izlerken bir insanın nasıl bu kadar boş beleş olabileceğinin şokunu yaşadığımız anlarda ülkenin herhangi bir yerinden herhangi bir kız çocuğu onu ekran başında izlerken eline kağıt kalem alıp çiki çiki marka toka, miki miki marka kolye, ayakkabı diye bir bir not alıyordur anne babasına yalvar yakar aldırmak üzere.

massimo tartaglia

silvio berlusconi'yi milano'da yumruklayan gösterici. bir anda ülke gündemine oturan saldırganın adına son birkaç saatte Facebook'ta açılan "Massimo Tartaglia personaggio dell'anno" (Massimo Tartaglia yılın adamı), "Massimo Tartaglia Vergogna!" (Massimo Tartaglia Utan!), "Tartaglia: ovvero colui che ha spaccato la faccia a Berlusca" (Tartaglia:Berlusca'nın suratını ikiye yaran adam), "Io sto dalla parte di Tartaglia" (Ben, Tartaglia'dan yanayım) sayfaları altında muhalif italyanlar ve berlusconiciler arasında tartışmalar olmakta.

ahmet altan

bugünkü yazısındaki: "Ne zaman bu ülkede "askerî vesayet" sarsılsa, ordu kışlasına doğru çekilmeye başlasa, demokrasi kapıdan başını uzatsa, PKK bir eylem yaparak, silahın, ordunun, baskının güçlenmesini sağlar." cümlesi ve dünkü yazısındaki "Devlet Bahçeli, Deniz Baykal, Cemil Çiçek, Emine Ayna farklı kesimlerden, farklı partilerden insanlar ama barış karşısındaki direnişlerinde birbirleriyle benzeşiyorlar." cümlesi son dönem terör eylemlerinin ardından medyada yazılan çizilen yüzlerce köşe yazısından daha derin içerik sahibidir.

ekleme: yazıyı sözlüğe eklememden hemen 5 saniye sonra gelen eksi oy çoğu düşüncesine katılmadığım bir görüşün, çizginin sahibi olan bir kişiyi yermemi engelleyemeyeceği gibi o kişiyi bir cümlesinden dolayı övmemi de engellemez. bu adamı ne yazarsa yazsın desteklerimcilerle ne yazarsa yazsın kösteklerimciler kadar dogmatik kalıplarım yok.

genç siviller

http://www.dipnot.tv/Detay.aspx?ID=1260

soner çağaptay

Newsweek'e yaptığı açıklamada "Ergenekon davası bir cadı avına dönüşmüştür. Şayet şüphe duyuyorsanız, Türkiye'deki bir dostunuzu arayın ve dava hakkındaki görüşlerini sorun. Arkadaşınız hava durumunun ayrıntılarıyla cevap verecektir. Batı'da insanlar en son bir kamu davasını tartışmaktan, ABD'deki McCarthy davaları sırasında korkmuştu." diyen şahıs. kimi düşüncelerinden, yazılarından, eklemlendiği kimi lobilerden hazzetmesem de bu tespiti adalet sistemindeki gediklerin ifşası açısından acı ama gerçektir.

emine ayna

böylesine faşist bir kadının adı demokratik olan partide siyaset yapması genel başkanının soyadının türk olmasından bile daha ironik.

ahmet altan

ceylan önkol meselesiyle ilgili vicdan sahibi her insanın içini acıtacak güzellikteki yazılarının bir benzerini iett otobüsünde molotofla yakılan 17 yaşındaki kızın ölümüyle ilgili yazabilecek insanlığa sahip mi yoksa tirajlarının düşmesi korkusuyla bu pkk vahşetine karşı at gözlüğü takıp, yılların birikimiyle akıcılık kazanmış edebi diline güvenip tsk ile ilgili birbirinin benzeri yazdığı yüzlerce yazısını içindeki kelimeleri değiştirip tekrar tekrar yazıp müşterilerini küstürmeme yolunu mu seçecek? daha da önemlisi ikinci yolu seçtiği takdirde kendisini ayıla bayıla okuyan kitleler içinde kaç kişi para hatrına edebiyat parçalayan bu yapmacık demokratlığı farkedip kendisini eleştirebilecek? merakla bekliyorum.

philippe noiret

http://www.imdb.com/name/nm0634159/
nuovo cinema paradiso'da öyle kalender bir rolde öyle etkileyici bir oyunculuğu vardır ki filmi izlediğim gün oğlum olsa adını alfredo koydurmayı düşündürmüştür.

aziz yıldırım

soğuktan burnu, sinirden yüzünün tamamı kızarmış haliyle öyle tatlı bir isyan edişi var ki yanaklarını mıncırası geliyor adamın.

--spoilev--
bizim oyunculav yevlevde geziyov hakemlev hiç penaltı çalmıyov yav
--spoilev--

6 kasım 2002 fenerbahçe galatasaray maçı

sol tarafta ne zaman başlığını görsem fenerin o gün maç kaybettiğini anladığım 7 yıl önceki maç.

taraf

açılım yüzünden cemaatçi-kürtçü dayanışmasının çıkmaza girdiği şu günlerde doğudaki yüksek tirajlarında azalma olmasından korkup pkk aleyhine yazı yazmamaya, terörist eylemleri görmezden gelmeye devam ederse fethullah nurjuvazisinin desteğini yavaştan kaybetmeye başlayacağı için tsk kartına oynamaya eskisinden daha hızlı devam edecek gazete.