bugün

"bu storyi benim annem bile duymadı" diyerek 7 yılda nasıl bu hale gelmiş yurt dışında diye düşündüren kişi. bir de "excuse me" lar var tabi. ama o türklüğünü de kaybetmemiş hani. hafif çingene hafif kabadayı havasındaki vücut dili bunu gösteriyor.
kafası şekerlemiş kişi.
akıl saglıgı konusunda tereddüt uyandıran kişi.

işin ilginç yanı bu adamın sözüyle kuyuya inenler var. tüm bunlardan daha da ilginci bu adam fetocugumun nacizane kanalında showmenlik yapmış, o tarikatla yakın ilişkisi bulunan biri.

kendi çalar kendi oynar misali bunlar kendi itirafcılarıyla kendi örgütlerini yaratıp istediklerini içeri alır oldular. bir ayar lazım!
kafasına yahudi takkesi * * takınca kendini yahudi sanan kişidir. 32. gün isimli programda tanrının israiline inanıyorum demeye çalışmıştır...

zedit: yahudi takkesi değilmiş adı kippaymış. yardımcı olan yazarlara teşekkürler...
sağlam bilgilere ulaşmış mossad kişisidir.
(bkz: eli cohen)
(bkz: mata hari)
yahudi asıllı olduğu da yalan çıkmış bir garip meczup.

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2008/07/25
neye inandığı bir çoğumuzu eminim ki hiç ama hiç ilgilendirmeyen bir insan.
32. gün programındaki konuşmalarını an itibariyle tekrar izledim de fethullah gülen'den ısrarla "hoca" olarak bahseden insan. bilen bilir, hitap şekilleri bu tür konularda çok önemlidir. fethullah gülen'e biat etmiş olan tarikatçı kesim ondan "hoca" diye bahseder, cemaatle ilişkisi olmayanlar ise adıyla ya da " fethullah bey" şeklinde.

kendisi müslüman değil de yahudi olan bir şahsın fethullah gülen'den "hoca" olarak bahsediyor olması da ayrı olarak üzerinde durulması gereken bir konudur..
halktan birinin :
'bu adamin yaptigini corumlular yapmaz hehehe'
gibi bi' yorum yapılan ne idüğü belirsiz insan.

(bkz: çorumlular kızgın)
geçmişte türkiye de sabah, akşam, stv de çalışmış bir gazetecidir. an itibari ile kendisinin iddaası sonucu; bir emniyet görevlisi tarafından yurt dışına çıkmaya zorlanmış ve şu an da kanada da yaşamaktadır.* 32. gün programında kanada dan bağlanıp çeşitli iddaalarda bulmuş, hatta mehmet ali birand'ı bile şoke eden bir iddaa ile kendimi bir an için kurtlar vadisinde zannetmeme neden olmuştur. mehmet ali birand için "avrupa da ki bir ülke tarafından korunduğunuz elimdeki belgelerde mevcuttur. bu belgeleri ben yazmadım bana gönderildi" diyerekten mehmet ali birand'ı şoke etmiştir. ayrıca; elinde olan başka bir belgede 20 adet gazetecinin başka devletler tarafından gazeteci yapıldığını * yazan belgeye sahip olduğu dile getirilmiştir. bahsi geçen listeden sadece bir isim ağızdan kaçırılarak bir konuk tarafından söylenmiştir. o da vatan gazetesi yazarlarından can ataklı için "sizin içinde mossad adına çalıştığınız yazıyor." şeklinde bir iddaa ortaya atılmıştır. bu noktada can ataklı dona kalmış bulundu.** bu noktada sonra mehmet ali birand hemen araya girerek "iddaaya konu olan listeyi okumayalım." demiştir. brandın bu haretinin amacı mühtemelen; kanıtı olmayan bir belgenin başka gazetecilerin başını ağrıtacağını spekülasyonlara yol açacağını düşünmesinden ileri gelmektedir. bizler bu ülkenin evlatları olarak bu ülkede ne oyunlar dönüyor, neler oluyor bilmiyoruz. tek bildiklerimiz basın tarafından bize aksettirilenler. son dönemde ise basında gruplaşmalar gözlenmektedir. özellikle bu kapatma davası ve ergenekon olaylarından sonra gruplar taraflarını iyice belli etmiştir. bu gün ki 32.gün programında tuncay güney tarafından gazeteciler hakkında edilen iddaalar sonucunda ise artık basınımız bile kimden yana? kime çalışıyor? kimin tarafında şeklinde düşünmeden edemiyoruz. basın özgürlüğünü denen bir şey var hani. televizyonlarda çok sık duyarız. bu gün ki iddalardan sonra peki ya gerçektende basın özgür değilse? *

(bkz: ben kimim)
(bkz: biz kimiz)
(bkz: onlar kim)
(bkz: neler oluyor bize)
dün gece yayınlanan 32. gün programında komik durumlara sebep olan eski gazeteci mi desem, din adamı mı desem, eski ajanlardan mı desem bir garip adam. ergenekon terör örgütünün adını, türklerin yeniden doğuş destanından değil, şu an tutuklu olan bir emekli paşanın hocasının soyadından aldığını söylemiştir. ergenekonun kara kutusu olarak adlandırılan bu adam türkçeden uzaklaştığı için mi bilinmez, sürekli sahip olduğu bilgileri ağzından kaçırır hale gelmiş. içerdeki parti lideri diye söz ettiği doğu perinçek için, ''işçi partisi başkanı ferit ilseveri hangi mafya babasına peşkeş çekmiş sorun bakalım, mehmet ali bey özellikle sizin dosyanız bana geldi. şu an rtük yüzünden adını veremediğim* bir avrupa ülkesi tarafından türkiye aleyhine korunduğunuzu biliyorum gibi değişik cümleler kurmaktadır. mehmet ali birand'ın bir sorusuna ise şöyle cevap vermiştir.

m.a.b: tuncay bey ergenokonun liderlerini bildiğinizi söylemişsiniz kim bunlar?

t.g : sayın birand, madem siz gazetecisiniz buyrun siz bulun, bu mahallenin delisi benmiyim excuse me, emniyet müdürü biliyor kimin olduğunu. buyrun 4'e 4 kaldılar kalanları da siz bulun bakalım.excuse me...

m.a.b: ergenekon tarafından aranıyormusunuz,hayatınız tehlikede mi?

t.g : ben her gün ev değiştiriyorum. geleceklerse buyursunlar çay içmeye. beni her gün tutuklasınlar diye haber yapıyosunuz. ben kovulduğum ülkeye dönmem.
ortalığın mına goyduktan sonra kanada'ya kaçan eski gazeteci.

Adam açıklama yaparken, beynindeki bilgileri ağzımdan kaçtı ayağına ortalığa saçarken bir tür orgazm yaşıyor. Belli ki, yıllarca işbirliği yaptığı karanlık kişiler ona bir şekilde kazık attılar ve o da kendi meşrebince intikam alıyor.

Bu ülkede, başlığında "türkiye türklerindir" ifadesi bulunan bir basın organı en baba türkiye düşmanı iken, taa jöntürklerden bu yana ülkenin tepesindekiler vatanı milleti s.klemeyerek kendi nam ve hesaplarına çalışırlarken, yurdum insanı tüm bu olan bitenler karşısında hala daha şoklanmış balık gibi alık alık bakarken bir ülkenin düze çıkması mümkün müdür?

Yoldan geçen kimi çevirseniz, aklının bir köşesinde nüfuz, ayrıcalık, itibar, para ve lüks sahibi olmak geçiyorken, bir ülke halkından tüm olan biten pislikleri temizlemesini bekleyebilir misiniz?

Biz ki yıllarca, torpilin, ayrıcalıklı olmanın, birilerinin tanıdığı olmanın, rüşvetin, başkalarını ezmenin pençesinde kıvranmışız. Bu saatten sonra türkiye cumhuriyet'inden bir s.kim olmaz, olmaaaaaaaaaz.

Boşuna tartışıp birbirimizi germeyelim. içi vatan sevgisi ile dolup taşan bir allah'ın kulu kalmadı bu topraklarda.

Ülkemizdeki karanlık kişiler, aynı potansiyeli taşıyan bir halkın içinde, eline geçen fırsatları değerlendirenlerdir.

Aynı fırsatlar bakkal mehmet efendi'nin, berber latif'in, dolmuş şoförü apo'nun, vergi dairesi memuru hüsnü bey'in veya bilmemle bölümü öğrencisi berkcan'ın eline geçsin, görün bakın ne ergenekonlar, ne cemaatler, ne çıkar grupları peydahlanıyor.

Maya bozuk.

Kan bozuk.

Genler bozuk.

Düzelmez, düzelmeyecek...
yıllar önce fettullahcı yapılanma hakkında çok özel bilgiler vermek için cumhuriyet gazetesinden hikmet çetinkaya giden kişi. görüşme sonunda anlattıklarından, pek sağlıklı biri olmadığı izlenimi alındığı için dikkate alınmamış ama şimdi ergenekon hakkında anlattıklarını dikkate alanlar çok.
sahip olduğu bilgiler yüzünden bir dönem polisten işkence gördüğünü, kendisini, pasaportunu verip apar topar yurtdışına gönderdiklerini söyleyen ama bugünlerde kıymete binen adam.
koca türkiye cumhuriyeti ile dalga geçen adamdır.

bu adamı, devletle bu şekilde dalga geçirenlere lanet olsun. koskoca devlet ne hale düşmüş, bu adam canlı kanıtıdır.
yanlara yatan büklüm-lüle karışımı saçlarıyla ekranda sürekli "köyün delisi ben miyim?" deyip tipiyle yaran adamın ta kendisidir. sadece ergenekon değil, daha birçok konuda ayaklı kütüphane niteliğinde olan çift meslekli gazeteci-ajan durumundadır.
bakın bu adamın iddiaları doğru mudur bilemem 1 hafta öncesine kadar da tanımazdım kendisini. yanlız adamın konuşmalarında bir yavşaklık seziyorum. yaptığı hareketlerle, mimikleriyle tüm inandırıcılığını kaybettiriyor gözümde.
yahudiliğinden sonra bağlı olduğu sinagogun da sahte olduğu ortaya çıkan, kime hizmet ettiği tartışmalı kişilik.

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2008/07/25
şahan gökbakar tiplemelerinden biriymişçesine konuşan adam. bir an dikkat şahan çıkabilir izliyorum zannettim.
ib... öhöhöhm gay olduğu için askerliğinin 4. ayında askerlikten muaf tutulduğunu iddia eden kişi.
aslen çorum lu sonradan musevi olma bünye.
bu aksam tekrarini seyrettigim 32.gun'de ben de Mehmet Ali Birand'a kafa atma hissimi yeniden uyandirmis insan. adam ciddi ciddi mehmet ali birand'a herseyi soylerken, *kendisi kurnaz esnaf tarziyla pis pis gulmeyi tercih ederken, programi kapattigi sirada "insallah kanada size oturma izni verip madalya vermis olur" gibilerinden biseyler soylererek laf sokmaya calisip kacmistir.
kontrgerillanın kustuğu pisliklerden..yalnız bu diğerleri gibi olmadı kontrgerilla bunu kusarken boğazına takıdı midesini bulandı falan..kusuyor hala..
bir baska mason vakasi. onumuzdeki gunlerde masonlukta rutbe atlayip eline kilici vereceklermis, umariz o kilici dikkatli kullanir, yoksa birgun o kilici ona karsi kullanmak isteyenler falan olabilir. * (bkz: turkiye deki unlu masonlar)