bugün

fethullahcı samanyolu tv'de bir zamanlar talk show yapan şimdlerin haham'ı.

Ergenekon operasyonu ile ilgili rapor ilk onun evinde bulunmuştur.Ergenekon operasyonunun 5 kasım 2007'de abd'de yapılan bush- erdoğan görüşmesinde kararlaştırıldığını 1 şubat 2008 tarihli yazısında açılayan fehmi koru'Nun aslında değinmediği konu operasyonun tuncay güney'in istihbarat'ı ile başladığıdır.

Fehmi Koru'nun ilgili yazısı :

http://yenisafak.com.tr/y...r/?i=9123&y=FehmiKoru

Saygı zötürk'Ün tuncay güney ile konuşmasında sorduğu

- Bu kadar hassas bilgilere Samanyolu TV’de talk şov yapan Tuncay Güney nasıl ulaştı?
- Veli Küçük’le ne ilgisi vardı?
- Nasıl Toronto’ya gidip sinagogda haham olabildi?

gibi sorulara cevap ararken aman sakın fethullah gülen'i aklınıza getirmeyin zira ağlayabilir.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=34030

tuncay güney'in fethullahcı geçmişine adıyorum bu tanımı.
araştırdım sunuyorum; kendi halinde bir vatandaş(!)...
ne var ki bunda, adam yahudi değilim mesihe inanıyorum diyor, gidip hahamlık yapıyor, stv'de talk show yapıyor, derin devletle bağlantıları var, bağlantıda oldukları içeride kendi dışarıda.
mehmet eymür tarafından bile jitem mensubu gazeteci olarak biliniyor.
gayet normal,
bu memlekette zaten herşey normal.

birkaç önemli icraatı;

--spoiler--
1996'da Abdullah Çatlı ve ibrahim Şahin'in fotoğraflarını basına veren Tuncay Güney ve arkadaşlarıydı. Aynı kişiler bir süre sonra foto montaj yöntemleriyle ürettikleri bazı fotoğrafları Radikal gazetesine satmak istemişler; ancak Radikal'e "Sahte Fotoğraf Çetesi" olarak manşet olmuşlardı.
--spoiler--

--spoiler--
Tuncay Güney'e, Veli Küçük Paşa'ya verilmesi amacıyla bir jip gönderildi. Güney ve arkadaşları jipi bir süre sonra, sahte plaka düzenleyerek Timur Büyükelmez ve Adnan Bilgin'e ayrı ayrı iki kez sattılar. Ancak Büyükelmez bir süre sonra olayı anlayarak Emniyet'e şikayet etti.

Jipinin akıbetini soran Süleyman Gürleyen'in aldığı cevap ise tam bir komediydi,

"Genelkurmay'a verdik".
--spoiler--
Adı: Tuncay Güney.
Çorum'un Kargı ilçesi nüfusuna kayıtlı.
1972 doğumlu.
2001'de aldığı 10 yıllık ABD vizesiyle, 7 yıldır New York'ta yaşıyor.
Tuncay Güney, CIA denetimindeki "New York Institutes" adlı web sitesinin Genel Yayın Yönetmeni!

Babası, Tuncay Güney çok küçükken ölüyor. Yetim ve yoksul. Çorum'da okurken imam Hatip Lisesi'nde "ağabeyler" tarafından fark ediliyor. istanbul'a getiriliyor. Ünlü "babalar ve oğullar" uygulamasına maruz kalıyor. Kişiliği yok ediliyor. Suç işleyecek bir makine haline getiriliyor. Irzına geçilerek eşcinsel yapılıyor. Önce ismailağa dergahına yerleştiriliyor.

Sonra hızla ilerliyor ve Fethullah Gülen tarikatına dahil oluyor. 1989-1991 yılları arasında Fethullah Gülen'in özel kalemi olarak cemaatte görev yapıyor. Altunizade'deki FEM Dersanesi'nin en üst katındaki Fethullah'ın bürosunda randevuları o düzenliyor. Görüşmelere katılıyor. Samanyolu televizyonunun kurulmasını sağlayan ekipte yer alıyor. O dönemde Samanyolu televizyonunda programlar yapıyor.

Zamanın Başbakanı Tansu Çiller ve Bülent Ecevit'i bile programına konuk ediyor. 1993-1996 yıllarında Akşam gazetesinde muhabirliğe başlıyor. 1998 Ocakında yayın hayatına başlayan haftalık Strateji dergisinin Haber Koordinatörü görevini yürütüyor.

Tuncay Güney'in o dönemde yaptığı eylemleri de kendi ağzından aktaralım:

-Doğu Perinçek'in Bekaa kampında Abdullah Öcalan'la yaptığı görüşmelerin fotoğraflarını PKK'dan alıp MiT'e getirdim. Lübnan'da PKK'nın adamıyla buluşup, fotoğrafları teslim aldım, getirip teslim ettim.

-Fethullahçıların Erbil'deki kolejinin kapanmasını önlemek için PKK'ya 15.000 doları ben götürüp verdim.

-Tansu Çiller ile Abdullah Çatlı'yı birlikte gösteren fotomontaj fotoğrafı DYP milletvekiline 2.5 milyar lira karşılığında sattım.

-Büyük Birlik Partisi'ninin kuruluşu için Fethullah Gülen'in verdiği para destesini Muhsin Yazıcıoğlu'na teslim ettim.

http://ulusalkanal.com.tr...&id=7761&Itemid=4
haham'ın evangelizm ile ilgili makalesi(!) için tıklayınız;
http://www.instituteus.co...ews/turkish/index.php?p=6
star tv'nin üç günden beridir bıkmadan aynı fotoğrafını gösterip durduğu, merlin şapkalı, "elhamdürüllah müslüman değiliz" gibi çelişkili bi laf söyleyen, ergenekonun kilit ismi olduğu söylenen haham olmuş vatandaş.
sahtekar ajan. malesef türkiye'yi karıştıran ergenekon çetesi soruşturması bu meczup'un ifadelerine dayandırılmaktadır. mutlaka (bkz: #3214165).
http://www.internethaber....news_detail.php?id=135714
pasaporta passsport diyip çorumlu olduğunu ve 7 yıl önce yurtdışına çıktığını iddia eden palyaço.
pazarda mal satar gibi bir konuşma tarzı olan piskopat ruhlu.
an itibariyle 32.gün programına torontodan katılan ve çok şey biliyorum ama açıklayamam tarzında takılan kişi.
bir şeyler bildiği kesin ancak açıklamaması sanki olayları muallakta bırakmanın bir metodu gibi gelmektedir. bir insan bilmese bu kadar konuşamaz, kilit konulardan belki hepsini bilmiyor ancak bir şeyleri bir şekilde öğrenmiş.

esküzmi, sori gibi ingilizce eğitimide vererek, ahmet çakar'la şansa bak programının hizmet içi eğitim politikasını takip ediyor, bravo.

açıkla lan bir iki şey, gündem coşsun, haydi yigidim (burdan kanada'ya ulaşmak zor mnkym)
üslubu ve kullandığı bazı kelimelerle taşak geçmek yerine adamın söylediklerine ciddi ciddi kulak vermek lazım. bir kere de olayın televole magazin yönüyle ilgilenmeyelim anasını satıyım.
kısa ve öz söylüyorum;
bu adamın söylediklerinin büyük bir kısmı bana inandırıcı geldi!..
neden biliyor musunuz?
32. günde karşındaki gazeteciler ve programcılar; güney'in ortaya attığı her iddiasını çürütmeye çalışırken nasıl bocaladıklarına dikkat edin, güney'i nasıl küçümseyen gözler ve sözler ile itham ettiklerine birazcık dikkat edin. güney'in gözlerine ve vucüd diline ağzından çıkan her kelimeyi nasıl kullandığına bir bakın. ve kendinize sorun;
bu adam yalan mı söylüyor? neden yalan söylesin ki?
efendim neymiş tuncay güney aslında, mossad veya cia ajanı ve ülkenin birlik bütünlüğünü bölmeye çalışıyor, kendi reklamını yapmak istiyor ve de o yüzden de işkembe den sallıyor. kendisine 6 çuval belge gelmiş. gazetecilere neden yüzde biri bile gelmemişmiş.
işte can ataklı ve diğer gazetecelerin güney hakkındaki ortak görüşleri bu boş sözlerden ibaret.
işkembeden sallayan adam bugün kanada'da ve oraya işkence ile zorlanarak gittiğini söylüyor. isim vererek konuşabileceğini ima ediyor. ergenekon un isminin nasıl ortaya çıktığına kadar herşeyi biliyor.
ya bu adam inanılmaz bir komplocu ya da türk basını gene her zamanki gibi sınıfta kaldı.
karar sizin...
"kanada'da demokrasiyi, insanlığı gördüm,bana kucak açtılar" deyince "vay anasını satayım ne iyi kalpli ülkeymiş kucak açmış adama helal olsun" dediğim insan. yav sana o listeler, belgeler(!) nasıl geldi onları açıkla bakem. yahudiyken fethullah gülen'in kanalına kim tarafından nasıl yerleştirildin açıkla. ya da o zaman fethullahçıydın kanada'ya gidince yahudi oldun galiba. ihtimal dahilinde midir? neden olmasın?

(bkz: kendi kendine konuşan yazar)
bir şeyler hakkında bilgi sahibi olduğu kesin olmakla beraber 6 çuval belgenin neden bir başkasına değil de kendisine verildiği anlaşılamayan, piyon olması muhtemel, aynı zamanda bağlantıları olması da muhtemel ne olduğu belirsiz bir kişiliktir.
ayrıca 32. gün programında Mehmet Ali Birant'a da kendisi ismini açıklamayacağım bir Avrupa ülkesi tarafından korunuyor diyerek Mehmet Ali Birant'ı şok eden adamdır. Sevgili Mehmet Ali Birant zor durumda kaldığındanmıdır nedir bilinmez o andan itibaren kendisini dalgaya almaya başlamıştır.
(bkz: Arap Saçı)
psikolojik dengesi yerinde olmayan, ergenekon'un dezenfermasyondan sorumlu devlet bakanı.
hakkında entry yazarken bile endişe ettiğim korkulası insan.

başıma bir iş gelmeyecekse ...
kanadada kimlerce korunduğunu açıklayamayan, kimsede olmayan belgeleri nasıl bulduğunu kendi de bilmeyen, yabancı istihbarat tarafından kullanılmaktan zihinsel dengesini yitirmiş kişi. ne yazık ki emniyet savcılık sadece bu eşcinsel hahamın * ifadelerine dayanarak çok sayıda kişiyi içeride tutmaktadır.
entelektüel değildir, traş biridir, dinini değil mesleğini değiştirmiştir...
ad hominem kurbanı kişi.

eşcinselmiş, ırzına geçilmiş, fethullah gülen'in özel kalemiymiş, kanada'da türkiye(türkiye den kasıt kim bilemiyoruz tabi) düşmanı kişiler tarafından korunuyormuş, müslüman gibi görünüp olmamış, "aşağılık bir yahudi işte nolacak"mış, deneyimsiz gazeteciyken bu bilgiler niye ona verilmiş falan filan...

bu iddialar neredeyse tamamen gerçekdışı ve ciddiyetsiz görünmekle birlikte, gerçek olsalar bile ergenekon soruşturması ile ilgileri olamaz ve hiçbir anlam ifade etmiyorlar. çünkü bu iddialar tamamen popüler imaja yönelik ve saygınlık yıkma amaçlı görünüyor.

bu iddialar haricinde hiçbir bir karşıtez sunulmadı. kimse inkar edemez ki bu adamın verdiği bilgiler ortalığı sallıyor şu an. çoraptaki ilk ilmiği söktü, gerisi de geliyor. bu adamın ifadeleriyle başlayan süreçte türkiye'nin en imtiyazlı, çifte standart ballısı, şımarık kurumu tsk bile paşa paşa izlemek zorunda kaldı paşalarının sivil güçlerce alınmasını.

hergün bu adamın iddialarını doğrulayan yeni birşeyler ortaya çıkıyor. terörist saldırıların iç yüzleri, suikastleri yaptıranlar, yasadışı işlerde kullanılan silahlar ile ilgili teknik raporlar, darbe girişimleri vs.

peki çıldırırca, fıttırırca ergenekon ile ilgili iddiaları reddeden gazetecilerin ve "kendine-vazife-çıkarıcılar"ın elinde ne gibi bir karşıtez var takır takır ortaya döküp ergenekon'un gerçekdışı olduğunu net şekilde kanıtlamak için?

bu sorunun cevabı için entrynin ikinci paragrafındaki çok ciddi(!!!) iddialara bakabilirsiniz.

ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derler. türkiye'de yaşayası bir yurttaş olarak bu yahudiyi, bir milyon tane şener eruygur'a tercih ederim.
Hayal meyal hatirladigim dogru kisiyse stv'nin sirinlik muskalarindan biriydi, hazirladigi programlarda surekli gulerdi.
Simdi hakkindakileri okudukca Mossad ajani olmamasi icin bir sebep goremedigim insan, 36 yasinda 7 yildir kanada'da. adamin 29 yasina kadar yemedigi halt kalmamis jitem, gulen cemmati, pasalar, gazetecilik, televizyonculuk, talabani-barzani diye liste uzuyor gider, ya bu adam cok zeki, su anda turkiye'ye bakip kiciyla guluyor, ya da cok sey bilen dengesiz adamin biri.
kanada da olmadığından emin olduğum insan...
Bir garip adam.
iki ucu boklu isviçre çakısını andıran kişi.
sahibinin hala kim olduğunu çözemediğim adam. koskoca türkiye cumhuriyetinin güvenlik birimlerinin haberi yok bir tek bu adam biliyor herşeyi. yaptığı açıklamalarla resmen türkiye'yi birbirine düşürdü. işin komik tarafı böyle ne olduğu belli olmayan bir adamın sözlerine inanılması.
ergenekon iddianamesinin önemli bir kısmı ifadelerine dayandırılan insan.

gerçekten de türk hukuk sistemi televizyonda izlediğim kadarı ile gerçek bir meczup intibaı uyandıran, iki lafından birisi amerika özgürlükler ülkesi, kanada demokrasi diyarı, cia'ye çalışmak ayıp mı? cia legal bir devlet örgütü, türkiye bana plaket vermeli gibi hezeyanlar olan bu adamın ağzından çıkan cümlelere istinaden işliyorsa eyvahlar olsun ki eyvahlar olsun.

o değil de işin bir de şu boyutu var. insanları keriz yerine koymak konusunda o kadar uzmanlaşıldı ki. bir kişi teknik olarak sonradan din değiştirerek bırakın haham olmayı, yahudi bile olamamaktadır.