bugün

çocukların korunması için üzerinde ciddi bir şeklide düşünülmelidir.
15 yaşın altındakilerin kesinlikle alınmaması gerekir. çünkü burası yaşlarına uygun değil. daha çocuklar ve cinsel içeriği oldukça fazla, şiddet içeren fikirler barındırıyor. kişilikleri henüz oturmadığı için etkiye oldukça açıklar. moderasyonun bu konuda daha sorumlu ve duyarlı olması gerekir.
(bkz: sözlüğe konulması gereken iq sınırı)
lise mezunu diplomasının resmini getirenlerden seçilsin yazarlar. böyle bir sınırda olabilir bu sınır.
+ 65 gelsin amına koyayım. kimse giremesin tüm yarraklarda mutlu olsun.
+18 yaş sınırı getirilmezse tesadüfen sözlüğü okuyan her ergen liseli özenip "aga üye ol beya birbirimizi artılarız" tarzında sözlüğe dalıp birbirlerinin nick altlarında arkadaş olduklarını belli ederler.
(bkz: +20)
ergenler için 14.ergen olmayanlar için 20.
"akıl yaşta değil baştadır " diye bi anlamlı kelimeler topluluğunun arkadaşa düşünmesi gerektiğini vurgulaması en içten dileğimizdir.
yaş ile olgunluk olmaz. peyami safa der ki; "zaman ile insan olgunlaşmaz, zaman sadece armutları olgunlaştırır." o yüzdendir ki sözlükte yaş sınırı saçmadır... tabii tutup da 16lıklar gelsin yazsın gibisinden bir şey söylemiyorum ama 20 entry ile de sözlüğe almaya karar verilmemeli...

yaş sınırı bir bakıma mantıklı da olabilir lâkin 20 yaşına gelmiş ama 14-15 yaşındaki ergenden bir farkı olmayan insanlar da var. eee yaş sınırını geçti diye bunlar da mı alınmalı?
yazar olma yaşı 24'e, troll olma yaşı 18'e çekilsin.
sözlüğe "yaş siniri" getirilmesi gerektiği kadar gerekli değildir. yaşlı yazarlar sürekli allahım sen sinirlerimi koru şeklinde dualar etmektedir. yaş siniri bu sözlüğe daha elzemdir.( 35 yaş ve üzeri yazarlar rahatsız.)
beş yaş sınırı getirilmelidir... hepsi dört gösteriyor...
Kesinlikle olmaması gereken durumdur zira durum tamamen beyin gyruslarının yaptığı kıvrım sayısı ile ilgilidir yaşla ilgisi yoktur.
Ha bir de: "zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır"
devlet tarafından getirilmesi gereken yaş sınırıdır. muhtemelen 45-50 olacaktır.
'ağalar paşalar akıllı olun lan' anlamına gelen yaş sınırdır.
modlar, yaş sınırı değil de adam akıllı bir kalifikasyon sınırı getirmelidir. yemin olsun, and olsun ki girip yazası gelmiyor şu garip bünyenin. yalanım varsa ağzıma sıçsınlar. ey ulu sözlük. bok sıçmığı dolmuş için. ne ayak? hani umutların, geyiklerin mecrasıydın sen? hani adam akıllı yazarların, yeri geldiğinde en kral geçilen daşhakların mekanıydın? noluyo olm?

üzülüyorum lan. ilk zamanlar böyle miydin? okuyup gülerdim. şimdilerde okumaya değer başlık sayısı o kadar azaldı ki. sol frame'e bakıp ağlıyorum. ne hakkın var lan beni ağlatmaya? senin yüzünden kaç tabak miceddere zay oldu. iştahım kesik.
el ele verelim canlar. düzgün yazmayanlara ne olur bir yaptırım gelsin. erkekse sıçıp da sıçmığını sıvayan, büllüğünü keselim. kadınsa bokun sahibi bayan yazarlara havale edelim. saçını yolup eline versinler(yazar burada ele vermenin önemini vurguluyor). ama adam olsun şurası. sol frame lağımlıktan, biz de bok böcüğü olmaktan kurtulalım.

küfür etmeyin demiyorum, hobi olarak yine edelim. ama zeka koksun muhabbet. her taraf umumi hela gibi kokuyor. başım ağrıdı şerefsizim.
son sözüm: adam olun lan!
akıl yaşta değil baştadır sözünden yola çıkarak ve yaşını başını almış dingillere rasgelmiş biri olarak yaş sınırının sözlüğün kalitesine bir etki yapmayacağı kanaatindeyim.
(bkz: akıl yaşı)
efenim yaş sınırlamasıyla yazar alımının durdurulmasıyla çözülebileceğini sanmıyorum bu işin.

bunun çözümü bir kere uyarırsın ikincisinde ise uyarmadan silersin. bu kadar basit.
olgunluğun, yaş ile olduğunu sanan zihniyetin haybeye istediği sınırdır.
40 üstü de girmesin. sevmiyorum yaşlıları.
onun yerine sözlüğe kayıt olurken iq testi yapılsın.
alkole 24 yaş sınırı getirilme tasarılarından sonra garipsediğim bir diğer husus.her kafadan insan bulunsun efendim.bırakında biz seçelim iyiyle kötüyü.
ergen olmadığını, yaşının büyük olduğunu belirtmek isteyenin fikridir. nikinden anlıyoruz zaten dostum böyle başlıklar sıçmana gerek yok.
12.5 filandir.
harbiden zeka yaş sınırı getirilmeli ama nasıl olur bilemem zaten ben değil zall bilmeli zira moderatör olan o ama istiyosa beni yapsın ben düşüneyim onun yerine bu çetrefilli durumu.*
şu sıralar her şeye bir yaş sınırı getirme modasını takip etmek adına yapılmış bir öneridir.

başbakana sorduk 24 olsun dedi.